Şimdi Ara

Matematik-Fizik-Kimya-Biyoloji espirileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
10.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • YGS-LYS çalışan arkadaşlar birazcık kafanız dağılsın, molanız güzel geçsin diye bu konuyu açtım. Kötü Türkçemden dolayı şimdiden özür diliyorum.

Youtube da Numberphile adlı kanalda "math jokes explained" isimli vieoyu izliyordum, aklıma mümkün olduğunca çevirip donanımhabere koymak geldi ama malesef coğu matematik espirisi kelime oyunu biçiminde yapılmış yani çevirisini yapma şansım yoktu bende başka kanallardan derleme yapıp size sunmaya çalıştım umarım beğenirsiniz.
    (Kaynak video linkleri) (http://www.youtube.com/watch?v=JJQWtGm3eIs)(http://www.youtube.com/watch?v=8PUG6WXSSVE)

Sonsuz sayıda matematikçi bir bara gider. Birinci matematikçi 1 bardak, ikinci 1/2, üçüncü 1/4, dördüncü 1/8... seklinde içki sipariş verir.
    Barmen 2 bardak uzatır ve "Siz limitinizi bilmiyorsunuz" der. (limit bilmiyorum ama açıklamaya göre bu sayıların limiti [1/2^n, n sıfırdan sonsuza toplam] 2 oluyor)

Dünyada 10 çeşit insan vardır; İkilik sistemden anlayanlar ve anlamayanlar.(2 tabanında 10 = 2[10 tabanında])

*(FARKLI)*Dünyada 10 çeşit insan vardır; ikilik sistemden anlayanlar, anlamayanlar ve bu espirinin 3 lük sistemde olmasını beklemeyenler.(yine ayni sekilde 3 tabanında 10 = 3)

Sıfır sekize ne demiş? -Kemerin güzelmiş.

Matematikçiler ölmez, sadece bazı fonksiyonlarını kaybederler.

Bir matematikçi diğerine ne demiş? -Problem mi var bilader???? (bu da benden allah benim belamı versin :( ) (Not:özellikle bilader yazdım)

Elektrik insanları neden çarpar? -Çünkü nasıl İLETişim kuracağını bilemez.

Kimyacılar nasıl kahkaha atar? -He He He He He

Kimya şakalarını ne sıklıkla gülersin? -Periyodik olarak

ARANIYOR: Ölü ya da diri ---> Schrodinger'in Kedisi

Altın yüzük kazandınız. -H[Au]rika!

Star wars hayranı olan bir fizikçiye ne dersin? -KuvvetxHız seninle olsun!

Hangi biyokimyasal çamaşır makinesinde yıkanır? -Nü(külot)it [(Nükleotit)] (bu kadar oluyor :D )

Batı Avrupa etrafındaki kontür(contour) integralin değeri nedir? -Sıfır, çünkü bütün kutuplar(poles) doğu avrupada. (integral bilmiyorum. olmuş yada olmamış emin değilim düzeltmelere açığım)

• Yapay Zekanın Yanıtı

Matematik, Fizik, Kimya ve Biyolojiden Espriler

Doğa bilimleri hayatın temel taşlarıdır ve espriler de hayatın tuzudur biberidir. Matematik, fizik, kimya ve biyoloji ile ilgili espriler, bu alanların ciddi doğasını hafifletmeye ve size biraz kahkaha atma fırsatı vermeye yardımcı olur.

Fizik Esprileri

• Fizikçi, karanlık madde aramak için karanlık bir odaya girer. Hiçbir şey bulamayınca, "En azından elektrik faturası ödemek zorunda kalmayacağım" der.
    • Işığın hızı neden bu kadar sabittir? Çünkü sabit bir park yeri buldu.
    • Bir fizikçi, iki fizikçinin bir barda nasıl göründüğünü anlatır: "İlk fizikçi, 'Bir bira alayım.' der. İkinci fizikçi, 'Ben de bir bira alayım, ama önce kuantum mekaniğinin kesinlik ilkesinin deneysel olarak doğrulandığını kanıtlamam gerekiyor.' der."

Biyoloji Esprileri

• Bir biyolog, "Neden hücreler parti vermeyi sever?" diye sorar. Çünkü bölünebilirler!
    • Bir bitki, bir hayvan ve bir mantar bir bara girer. Barmen, "Size içki ikram edemem, çünkü hepiniz sarhoşsunuz!" der.
    • Bir biyolog, bir botanikçiye bir şaka yapar: "Neden bitkiler o kadar kötü şakacılardır?" Çünkü her zaman köklerine kadar giderler!

Kimya Esprileri

• Bir kimyager, bir psikoloğa gider ve "Depresyondayım." der. Psikolog, "Bunun nedeni bir eksiklik olabilir. Belki de biraz C vitamini almalısın?" der. Kimyager, "Hayır, değil. CO negatifim!" der.
    • Bir kimyager, "Kimya ile yoga arasındaki fark nedir?" diye sorar. Kimyada, maddenin hallerini değiştirirsiniz. Yogada, hallerinizi maddenin değiştirir!
    • Bir kimyacı, bir heykeltıraşın bir mermer heykel yaptığını görür. Kimyager, "Neden onu kalsiyumdan yapmıyorsun? Bu şekilde kendi kendini onarır!" der.

Doğa bilimlerindeki espriler, öğrenmeyi eğlenceli hale getirmenin harika bir yoludur. Bu esprileri arkadaşlarınızla, öğretmenlerinizle ve sınıf arkadaşlarınızla paylaşarak bilime olan ilginizi gösterin ve biraz kahkaha paylaşın.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Kimyacılar nasıl kahkaha atar? -He He He He He
    Bunu beğendim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayattan soğudum

• Madem geldin Dünya'ya,otur çalış Kimyaya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hevesim kaçtı çalışmıyorum

• Öğretmenler daha iyi espri yapar
  • hideaways H kullanıcısına yanıt
    ters tepti herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: sameterc

ters tepti herhalde

Biraz öyle oldu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.