Şimdi Ara

Mavi Balina olayı nedir? Neden basında bu konu ile ilgili detaylı bilgi yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Değerli arkadaşalar maalesef ülkemizde ve dünyada birçok çocuğun intiharına sebep olan mavi balina oyunu ile ilgili tatmin edici hiçbir bilginin olmaması çok ilginç değil mi? AppStore yada Google Play’de böylesi bir oyun bildiğim kadarıyla yok. Ülkemizde yaşanan intiharlar ile ilgili tutuklama var mı? Ben bu konuda ki haberlerde hiç bir sorumlunun yakalandığını falan okumadım. BBC’de ki bir haberde, ilk olarak Rusya’da meydana gelen olayla ilgili bir kişinin 3 yıl ceza aldığını ve o şahıs içerideyken benzer ölümlerin olduğunu, dolayısıyla bu kişi ile sonradan meydana gelen olayların ilişkilendirilemediği bahsedilmişti. Bu mavi balina olayı ilgili derin bilgisi olan biri varsa bizi aydınlatabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minkowski33 -- 13 Nisan 2019; 23:13:41 >

• ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8E31AFE1A -- 19 Temmuz 2022; 23:3:9 >
  • Oyun değil ya rusun teki intihar et diyo sende ediyosun sonra internet yasaklansın cocuklar ölüyy
  • Vanda 13 yasinda ki cocuk nasil bu oyunu oynayabilir tamamen sacmalik
  • Bu filmi izle anlarsın:
    https://www.imdb.com/title/tt3531824/
  • Ölümlerle ilgili bir sorumlu yazışmalardan yada intihar edenlerin bilgisayarlarından herhangi bir bilgi bulamıyorlar, bunun sebebi nedir? Bu Kişiler izlerini çok iyi kapattığı için mi? Adli birimler Bilgi vermedikleri için mi biz bilemiyoruz. Misal Van olaylarında 3 kız çocuğu son anda intihardan vaz geçiyor. Bu çocukları yönlendiren bir bir hesap, kişi, website hiç mi bir bilgi yok? Suriyeli bir kız kendini atmadan son anda kurtarıldı. Bu çocuğu bu yola iten şeylerle ilgili neden hiçbir bilgi yok?
  • Ortada oyun falan yok dostum istersen sende böyle birşey planlayabilirsin sosyal medya veya telefon nosuyla whatsapp üzerinden iletişime geciliyo diye biliyorum. Oyun sayfalarında vb sosyal medya sayfalarında yuzlerce binlerce küçük yaşta çocuk kullanıcı var 100 tanesine yazarsın elbet 1 tanesi bulursun sonra gelsin oyun bunu yap sunu yap kimseye söyleme foto at kanıt göster diye diye gider. Telefonla para isteyen Tokatcilarda aynı taktiği kullanır. Ne kadar çok etkileşim okadar çok kurban TV radyo internette basbas bagirilsada inanmayın bu adamlara diye hala şuan bile dolandırılan yüzlerce mağdur var. ABD dede çocuklarla alakalı çok sosyal deney var Pedofili çocuk kaçırma vb durumları ailelere farkındalık yaratmak için yapiliyo mesela. Ortada bı oyun olsaydı emin ol merak edipte oynamak isteyen binlerce adam var piyasada ama hedef kitle bizler değiliz kardeslerimiz veya cocuklarimiz.
  • tesbihcekenhoroz kullanıcısına yanıt
    Benim takıldığım nokta, ilk başta Rusya’da ki olayda ki gibi bir sorumlunun yakalanamaması. Birileri bu çocukları yönlendiriyorsa neden hiçbir olayda bir sorumlu bulunamıyor? İzleri yok edebildikleri için mi? İstihbarat kuruluşları bunlar ile ilgili bilgi bulamıyor mu?
  • Omisis046 kullanıcısına yanıt
    Güzel bir film.
  • minkowski33 M kullanıcısına yanıt
    Yakalanan var hatta elemanin adi philipp budeikin ve Nikita Nearonov arastirsan biraz yakalanan bi avuç insan var aslında yok değil. bu oyunun çıktigi yılda çıkan bir filmi vardi linke tıklamadim ama arkadaşın verdiği linkteki film olabilir internette Challengeri anlatıyordu ama işin ucunda su dökmek dans etmek değil ölüm var. Bide olan başka intihar vakalarinida bu oyuna yordular bizim ülkemizde de canlı yayında kendi canına kiyan bir kaç örnek vardı. Şimdi bunlara haber muhabbetleri olarak sırf tık ve hit almak için mavi balina yine can alıyor dersen insanlarda ister istemez merak ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tesbihcekenhoroz -- 15 Nisan 2019; 19:4:44 >
  • Bu oyunu yönettiğini itiraf edip, ‘’ Toplumu biyolojik atıklardan temizliyorum’’ diyen adamın da 3 yıl ceza alması garip değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi minkowski33 -- 15 Nisan 2019; 21:24:8 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.