Şimdi Ara

Mavi ekran.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
396
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 gün önce aldığım sistemim şöyle;

Gigabyte H55M-UD2H (bios v. F4)
    HIS HD5770
    Samsung 1TB
    2*2GB Kıngston DDR3 1333MHZ
    19'' Asus
    Aopen G6 Kasa

Bugün Windows 7 yükledim ama mavi ekran alıyorum....Okumaya etiştiremiyorum çünkü hemen reset atıyor...Size dosyaları atayım açıp sorunun ne olduğunu görür ve yardım ederseniz çok sevinirim...

http://rapidshare.com/files/406802615/BlueS.rar

• **** yerine rapid share yazın boşluksuz.
  • Mavi ekran hata kodunu kaydedebilmek için

Bilgisayarım > Sağ klik > Özellikler > Gelişmiş > Başlangıç ve Kurtarma altındaki Ayarlara tıklayın.Sistem hatası bölümünde "otomatik olarak yeniden başlat" seçeneğinin yanındaki çentiği kaldırın.

Bu şekilde hata kodunu kaydedebilirsiniz
  • dan-ger

teşekküre ederim...Mavi ekranı aldığımda fotoğraf çekip yallarım bir bakarsınız.
  • Mavi ekranı yakaladım bana yardım ederseniz çok sevinirim...Yeni aldım bilgisayarı ama hevesim kırıldı.

Mavi ekran.
  • Arkadaşlar çıldıracam lütfen yardım edin....Farklı bir mavi ekran daha aldım.

Mavi ekran.
  • resimleri göremiyorum ben ancak mavi ekran hatası genelde RAM lerden kaynaklanır. eğer 2 tane ram varsa bir tanesi çıkartıp bir müddet onunla çalış, hata verirse yine diğeri ile aynı işlemi uygula. buna rağmen hata alıyorsan eğer windows DVD sini değiştirip başka bir DVD ile kurulum yapın. ve eğer mümkünse orjinal yazılım kullanın. crackli yazılımlarda bunlara sebep olabiliyor.
  • bad pool header hatası genel anlamda ram yada ram slotu kaynaklı bi hatadır

ramlerini bi kontrol et tek tek tak olmadı farklı marka model ram varsa elinde onları dene
  • 0x0000008E BSOD Kodu; Yazılımsal sorunlara işaret eder, 3. Parti bir yazılım kaynaklı sorundur. Başlat > Çalıştır > msconfig komutunu girerek ''Başlangıç'' sekmesinden tüm seçenekleri kaldırıp ''Uygula'' diyiniz.

0x00000019 BSOD Kodu; NTFS dosya sisteminde bir sorun oluşması durumunda görülmektedir, Başlat > Çalıştır > CMD komutunu giriniz ve çıkan MS-DOS ekranına chkdsk /r (x) mevcut sürücünüz ancak C:/ sürücüsünü denetleyeceğinizden X kısmına bir şey yazmanız gerekmemektedir. Ancak chkdsk ile / arasında boşluk bulunmaktadır. Ve HDD'nizin SATA/İDE kablosunu değiştirmeyide unutmayınız. Tüm bunlara rağmen sorun oluşuyorsa...Ayrıca RAM modülleride kontrol edilmelidir.

1-Farklı bir İşletim sistemi CD si ile format atmalısınız ve format atmadan önceki bölümde C:/ bölümünü silip yeniden oluşturunuz. Ayrıca Badsectör durumundada bu hata gözlemlenebilmektedir, HD Tune programı ile badsectör taraması yaptırınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krstarica -- 14 Temmuz 2010; 13:33:09 >

• Kesin olmamakla beraber sanırım sorunu çözdüm.

Sorun ram gibi duruyor...Elimde 2*2GB Kingston DDR3 1333MHZ ram var...Ram'lerin birini çıkarttım şimdi oyuna girdiğimde uzun süre oynasam bile bi sorun yok gibi....Dual yaptım hemen mavi ekran geldi...Tek ''bozuk ram'' denedim ondada yaptı...

Şimdi tek modl 2gb kullanıyorum bakalım inşallah sorun çıkarmaz bu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.