Şimdi Ara

mavi ekranda ntfs.sys hartası alıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.797
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • windows kurarken mavi ekranda ntfs.sys hatası ile karşılaşıyorum. bu sorunu nasıl aşabilirim.

sabit diskin birini biçimlendirmiştim kendim, önceden şimdi windows çöktü ve kurulum yapmak istiyorum hata veriyor. acaba omu sebeb oldu onarmak için r tuşunu deniyorum yine hata veriyor.

veya sabit diskin birini çıkartıp denemenin faydası olurmu??

• Bu sorunu gidermek için, eksik veya bozuk Ntfs.sys dosyasını değiştirin:1. Windows XP başlatma disketini veya Windows XP CD'sini kullanarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    2. "Kur'a Hoş Geldiniz" ekranı görüntülendiğinde, R tuşuna basıp Kurtarma Konsolu'nu kullanarak Windows XP kurulumunu onarmak için, R tuşuna basın seçeneğini belirleyin.
    3. Kurtarma Konsolu'ndan erişmek istediğiniz Windows kurulumunun numarasını yazın ve ENTER tuşuna basın.
    4. İstendiğinde yönetici parolasını yazın ve ENTER tuşuna basın. Yönetici parolası yoksa yalnızca ENTER tuşuna basın.
    5. Komut satırına aşağıdaki komutları yazın (her komuttan sonra ENTER tuşuna basın):
    cd \windows\system32\drivers

ren ntfs.sys ntfs.old
    Not Bu adım, bozuk Ntfs.sys dosyasını Ntfs.old olarak yeniden adlandırır. Ntfs.sys dosyası bulunamazsa, dosya eksiktir.
    6. Komut satırına aşağıdaki komutu yazın ve ENTER tuşuna basın:
    copy cd:\i386\ntfs.sys sürücü:\windows\system32\drivers
    Burada cd, Windows XP CD'sini içeren CD-ROM sürücüsünün harfi ve sürücü de Windows XP'nin yüklenmiş olduğu sürücüdür.
    7. Windows XP CD'sini CD-ROM sürücüsünden çıkartın, komut satırına quit yazın ve ENTER tuşuna basıp Kurtarma Konsolu'ndan çıkın.
    8. Bilgisayarı yeniden başlatın.

• 2. "Kur'a Hoş Geldiniz" ekranı görüntülendiğinde, R tuşuna basıp Kurtarma Konsolu'nu kullanarak Windows XP kurulumunu onarmak için, R tuşuna basın seçeneğini belirleyin.

arkadaşım çok güzel açıklamışsında, bu kura hoş geldiniz ekranında 3 sekment var değilmi
    -kurmak için enter
    -kurtarmak için r
    -çıkmak için f3

işte burada r ye bastığım zaman yine mavi ekran geliyor
  • up!
  • donanımsal olma ihtimali yüksek ramin tek ram mi çift rammi çiftse tek tek dene onarma işini tek ise o zaman bi ödünç ram bul dene
  • quote:

Orjinalden alıntı: maxmax1

donanımsal olma ihtimali yüksek ramin tek ram mi çift rammi çiftse tek tek dene onarma işini tek ise o zaman bi ödünç ram bul dene

walla hocam üç tane ram var. ikisini çıkartıpta bi deneyim o zaman

bide elemanın biri aynı benim hata ile karşılaşmış ve PowerQuest PartitionMagic 8.0 adlı proğram ile halletmiş. fakat windows çalışmadan nasıl yapabiliyor.
    http://www.turkmax.org/forum/showthread.php?t=7979

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patika06 -- 11 Ağustos 2007; 12:23:28 >

• Hdd problemine benziyor. Ntfs bir disk biçimlendirme sistemi. Donanımsal bir sorun gibi. Sanırım bilgisayar sabit diskini görmüyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.