Şimdi Ara

Megane II Motor yağı?????

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
2
Favori
90.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar megane II 2005 1.6 aracımın yağını değiştireceğim..

Aracın garantisi bittiği için servise kazıklanmak istemiyorum..

Bu araç için önerebileceğiz yağ nedir..veya bu araçlar için 10/40 mı 10/60 mı tam sentetik mi nasıl bir motor yağı almalıyım..

cevaplarsanız memnun olacağım....

• Yapay Zekanın Yanıtı

Megane II Motor Yağı: Doğru Seçim İçin Kılavuz

Megane II aracınıza uygun motor yağı seçmek, aracınızın performansı ve uzun ömürlülüğü için hayati önem taşır. İşte Megane II benzinli motorlar için doğru motor yağını seçmenize yardımcı olacak bir kılavuz:

Megane 2 1.6 Benzinli Hangi Motor Yağı Kullanılır?

Megane II 1.6 benzinli motorlar için Renault tarafından önerilen motor yağı viskozitesi 5W-30 veya 5W-40'tır. Bu viskoziteler, aracın soğukken kolayca çalışmasını sağlarken çalışma sıcaklığında yeterli koruma sağlar.

Megane 2 Hangi Yağ?

Megane II benzinli motorlar için Renault, RN0700 veya RN0710 spesifikasyonlarını karşılayan motor yağlarının kullanılmasını önermektedir. Bu spesifikasyonlar, Renault motorlarının özel gereksinimlerini karşılayan yağların kullanımını sağlar.

Megane 2 için 5W30 mu 5W40 Yağ mı Kullanmalıyız?

Megane II 1.6 benzinli motorlar hem 5W-30 hem de 5W-40 viskoziteli yağlar ile uyumludur. 5W-40 yağı, daha yüksek sıcaklıklarda biraz daha fazla koruma sağlar, ancak 5W-30 yağı daha iyi yakıt ekonomisi sağlayabilir.

Megane 2 Benzinli Motor Yağı Kaç Numara?

Megane II benzinli motorlarda kullanılan motor yağı genellikle 5 numaradır. Ancak, yağın viskozitesine (örneğin 5W-30 veya 5W-40) dikkat etmeniz önemlidir.

Megane 2 Hangi Yağ Kullanılır?

Renault, Megane II benzinli motorlarda RN0700 veya RN0710 spesifikasyonlarını karşılayan yağların kullanılmasını önermektedir. Bu spesifikasyonları karşılayan motor yağları, aracınızın motorunu en iyi şekilde koruyacak şekilde formüle edilmiştir.

Sonuç olarak, Megane II 1.6 benzinli motorunuz için doğru motor yağını seçmek, aracınızın performansını ve ömrünü korumak için çok önemlidir. Renault'nun önerdiği viskozite ve spesifikasyonları takip ederek ve düzenli yağ değişimleri yaparak aracınızın sorunsuz çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • 10W 40 MAGNATEC
  • Castrol Edge 5W40 tavsiye ederim.15000 km de bir değiştiriyorum ve yağ hala ilk günkü durumunda çıkıyor.
  • Castrol Edge 5W40 tavsiye ederim.15000 km de bir değiştiriyorum ve yağ hala ilk günkü durumunda çıkıyor

OLABILIR
  • aracın orjinal yağı elf 5W30 diye biliyorum ben.
  • 4+1 litre magnatec 10W40 ve değiştirme dahil 70 lira verdim ben.Ayrıca hava filtresine 10 ve yağ filtresine 7 lira veriyorum.

Parçaları istanbuldan arkadaşım getirtiyor amcasının yedek parça dükkanından

Ayrıca her bakımda bujileri de değiştiriyorum yetkili serviste,normalde 29 lira olan işçilik dahil fiyatını Renault karta 20 liraya yapıyorlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: selimiye

aracın orjinal yağı elf 5W30 diye biliyorum ben.

• 20.08.2009 Tarihli Megane II Yağ Değişim Ücretleri

1) BP Visco 5000 Turbo Diesel 5W/40 (5lt) 60TL
    2) Yağ Filtresi 6TL
    3) Polen Filtresi 15TL
    4) Hava Filtresi 10TL
    5) Yakıt Filtresi (Dizel) 45 TL
    Toplam 135TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafagorhan -- 20 Ağustos 2009; 19:05:32 >
  • Arkadaşlar Kullandığınız yağın kalitelisi arttıkça yakıt tüketimi azalır ve motor ömrü uzar. Bende iki araba var biri imzamdaki SCENIC, diğeri nicikimdeki 98 model Clio 1.6 RTE . Clio 0 km olarak alındı ve şu an 405 bin km'de ... Motor hala ilk günkü gibi en ufak bir yağ eksiltmesi yada üfleme yok. Ama ilk yağ değişiminden beri hep Mobil-1 kullandım. Tam sentetik motor yağı. Şehir içinde 7.5 L civarında yakıyor. Eğer aracınızı uzun süre kullanmak düşüncesiyle aldıysanız Tam sentetik yağdan şaşmayın.
  • hocam artık renaultta serviste dahil olmak üzere bütün araclara dizel ve benzinlierede aynı yag konulyor ..

ve yag 5/40
  • evet 5/40 koyun arkadaşlar meganenin kitapcıgınada bakarsanız normal kullanımlar için 10/40 yuksek performans için 5/40 yazar :) ben yuksek performans yagı kullanıyorum
  • Mobil1 0W30 Fuel Economy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altrea -- 10 Mart 2011; 22:25:31 >
  • en az 10 40 kullanılması gerekir.ben arabamı seviyorum parayada kıyarım dersen 5- 40.Ben biraz markacıyım.Castrol veya mobilden şaşmam...
  • Aracım 2006 model megane 2 1.4 16v HB SERVİS KİTAPÇIĞINDA yazanı direk yazıyorum.

Yağ özellikleri aşağıdakilere uygun olmalıdır :

-Benzin motoru için , Avrupa standartlarında :15W40, 10W40 , 5W40, 15W50 VEYA 5W50 dereceleri

-Dizel motoru içim ; Avrupa standartlarında : 15W40, 10W40 , 5W40, 15W50 VEYA 5W50 dereceleri

Bakım periyodları her yıl yada 15000 bin km olarak yazmaktadır.

Yorumum : Servis kitapçığında Motor yağı markası yazmıyor.

Benim tavsiye edeceğim yağ ;
    1.Castrol Magnetic 10w40
    2.Mobil Super 2000 10w40

Herkese iyi günler.....
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.