Şimdi Ara

Mercedes Citan Satışa sunulmuş (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
0
Favori
26.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aahmety

quote:

Orijinalden alıntı: harunresitz

quote:

Orijinalden alıntı: aahmety

Ben tam tersine kangodan daha fazla satacağını düşünüyorum. Tabiki zaman gösterecek ama 50bine mercedes biniyorum demek isteyen çok olacaktır

Yanlış düşünüyorsunuz diyebilirim. Büyük ihtimalle ticaretle uğraşmıyorsunuz. Ticaretin içerisinde olan birisi olarak şöyle söyleyeyim. Ticari araç alacaksanız, fiyatına, bakım masraflarına ve parça maliyetlerine göre araç alırsınız. Ticari kapsamda alınan araçta da mercedes olsun gösterişli olsun diye 1000 de bir düşünen çıkar. Hatta o nedenledir ki piyasada bu grupta en çok görebileceğiniz araç doblodur. Sizin söylediğiniz gibi olsaydı cady dolardı ortalık.

Ben bu yorumu yazarken ticari araçların ülkemizde binek swlar yerine tercih edildiğini belirtmek için bu şekilde yazmıştım bayada geçmiş üstünden

Ancak bugün tüm rakiplerinden pahalı olduğu halde en çok satan modeller arasında caddy var bence bu segmentte binek araç yerine tercih edilecektir.

Ayrıca hemen hemen hepsi ticaret amaçlı kullanılan mercedes sprinter sayısı baya fazla yani küçük esnaf hariç pek düşünen yok aradaki farkı zira reno pejo ve fiattan hayli pahallı bir araç sprinter

O sınıfta satılan 1000 araçtan belki de sadece 10 tanesini bireysel kullanıcılar alıyor. O nedenle bu aracın satabileceği rakam bana göre şimdiden belli.

• Dün akşam ilk defa reklamlarda gördüm. Şaşırdım. Dış görünüşü resmen Renault Kango. Ufak tefek değişik yerleri var elbette. Ön ızgara ve arka cam. İçine girmiyorum. Fakat neden Renault'a benzemiş araba. Sebebini bilen var mı?

Dikkatimi çeken bir şey daha var. Otomobilden anlayan bir arkadaş demişti ki: Mercedes'in en düşük arabası 1.6 motora sahiptir. Daha küçük hacimli motoru yoktur.

Fakat bu araba 1.5 motorlu.
  • test yazısını okumuştum renoya bulaşmak yaramadı mersoya.
  • fiat doblo bu araçtan çok daha şık ve daha güzel iç kısmıda daha gösterişli

Mercedes Citan Satışa sunulmuş

Mercedes Citan Satışa sunulmuş
  • Bir kere şu renault takıntısını anlamış değilim.Ne eksiği var renault'un mercedesten.Renault'u Türkiyede ki
    marka imajıyla tartıyorsunuz.Reault Dünya oto piyasında en önde gelen markalardan.
    kendi teknolojisini ,kendi motorunu , kendi şanzumanını yapan ender markalardan...Merco renault dan
    teknoloji alıyorsa merco'yu eleştirmeyin reno'yu övün.Bu arada renault arabam yok onuda söyliyim.ford connect kullanıyorum.
    araca gelince dış dizayn iyi de içi çok düz olmuş.Tamam bu araçtan '' E '' Class iç mekan beklenmez ama hiç
    değilse biraz renklendirselermiş...Doblo'yu örnek alabilirlermiş.Yıldız dan dolayı fiyatta biraz fazla..maddi olarak ben alamam
    ama param olsa kesinlikle düşünürüm...ileriki dönemde belki otomatik versiyonu da gelebilir...ama bu sengmente 2014 ford
    connect taşları yerinden oynatacak onuda söyliyim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Dün akşam ilk defa reklamlarda gördüm. Şaşırdım. Dış görünüşü resmen Renault Kango. Ufak tefek değişik yerleri var elbette. Ön ızgara ve arka cam. İçine girmiyorum. Fakat neden Renault'a benzemiş araba. Sebebini bilen var mı?

Dikkatimi çeken bir şey daha var. Otomobilden anlayan bir arkadaş demişti ki: Mercedes'in en düşük arabası 1.6 motora sahiptir. Daha küçük hacimli motoru yoktur.

Fakat bu araba 1.5 motorlu.

Araç Renault Kangoo zaten.Birkaç ufak değişiklik mevcut.Motoru da Renault motoru.

Mercedes yeniden arge vs. uğraşmak yerine daha ekonomik olan bu yolu tercih etmiş.

Ayrıca 15 senedir 1.4 motorlu A140 diye bir modeli var Mercedes'in.
  • Kangoo yu kopyalamışlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: McLaren64

53.000 TL'ye Kangoo pardon Citan'mı olurmuş

tam istediğim ticari araç bu işte fiyat bu değil ama
  • Arkadaşlar ben piyasaya yeni çıkan Mercedes Citan'ı detaylıca inceledim ve test ettim. Direksiyonundayken elde ettiğim bilgiler ışığında yazdığım yorumları size sunuyorum, umarım beğenirsiniz.....

Bir Yıldız Masalı: Mercedes Citan

Ayrıca okantestetti de Citan dışında Fiat Fiorino'dan Renault Clio'ya, Volvo V40'dan Skoda Superb'e bir sürü araç hakkındaki detaylı incelemelerimi okuyabilirsiniz.

okantestetti'de ben araçları detaylıca inceliyor ve test ediyorum daha sonra da tarafsız ve detaylı bir şekilde sizler için yorumluyorum. okantestetti de marka fanatikliği veya kulaktan dolma bilgilere yer yok. Amacım dürüst ve detaylı yazılarla alacak olanların kafalarındaki soruları azaltmak, meraklı olanları bilgilendirmek. Umarım amacıma ulaşırım :)

• bütün yeni kangoo kullananlara sesleniyorum hepiniz zaten aslında birer mercedes kullanıyormuşsunuz
    citan sen niye varsınki? doblonun olduğu yerde kangoo bile zorlanıyorken sen niye varsınki citan canım benim kim alır seni kuzum hemde o fiyatlara
  • Aracı inceledim bırakın kangoo'yu nerdeyse yeni dacialardan daha kötü içi ve plastik aksamı. Diğer özelliklerini bilemem ama görüntü gerçekten kötü.
  • marka imajına zarar veren bir araç yapmışlar..
  • Ben de 1 tane bile göremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schneeflocke

babam çitan bakıyordu dedim reno motoru var o zaman salla gitsin dedi vazgeçti.

şimdi caddy bakıyoruz büyük ihtimal alıcagız, bakalım ne olucak zaten caddy daha güzel bir araç citan'dan...olmamış çitan...

caddy lere diyecek bir şey yok ama bu araçda sonuçta mercedes konforu yeter
  • Mercedes naptın sen ya :)
    Renonun aynısı olmuş tutmaz hacı bu arba her yer plastik :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

Ticari araçtan ne bekliyorsunuz? Yumuşak plastik, Janjanlı ön konsol? Bu araba görev arabası. Ülkemizin cehaleti fazla olduğundan TİCARİ araçları hala binek araç görenler, kullanmayı düşünenler, kıyaslayanlar. Şaka gibisiniz.

görev arabası?

birincisi mercedes deyince ilk akla gelen şıklı ve kalitedir. iç tasarım olsun dış tasarım olsun vs. bu tüm araçlarında geçerlidir.

mercedes olduğu için iç tasarımı basit kalmış. bunu söyleyenleri de cahil yapmanız çok garip. ayrıca ülkemiz insanı mercedesin yıldızı yeter deyip iç tasarımını görünce bu ne ya mercedes mi bu ııyy şeklinde yorumlar yapması da normaldir. çünkü siz yüceltiyorsunuz mercedesi.

kısacası cahillik ağır bir kelimedir düşünmeden bu tür kelimeler etmeyin. ayrıca ne olur ticari aracı binek araç olarak görseler? adamlar 900 tl maaşla geçiniyor üstüne üstlük kaçak elektriğin faturasını da ödüyor... bir mercedese binmek onlar için güzel bir şeydir.

• quote:

Orijinalden alıntı: winneras

quote:

Ticari araçtan ne bekliyorsunuz? Yumuşak plastik, Janjanlı ön konsol? Bu araba görev arabası. Ülkemizin cehaleti fazla olduğundan TİCARİ araçları hala binek araç görenler, kullanmayı düşünenler, kıyaslayanlar. Şaka gibisiniz.

görev arabası?

birincisi mercedes deyince ilk akla gelen şıklı ve kalitedir. iç tasarım olsun dış tasarım olsun vs. bu tüm araçlarında geçerlidir.

mercedes olduğu için iç tasarımı basit kalmış. bunu söyleyenleri de cahil yapmanız çok garip. ayrıca ülkemiz insanı mercedesin yıldızı yeter deyip iç tasarımını görünce bu ne ya mercedes mi bu ııyy şeklinde yorumlar yapması da normaldir. çünkü siz yüceltiyorsunuz mercedesi.

kısacası cahillik ağır bir kelimedir düşünmeden bu tür kelimeler etmeyin. ayrıca ne olur ticari aracı binek araç olarak görseler? adamlar 900 tl maaşla geçiniyor üstüne üstlük kaçak elektriğin faturasını da ödüyor... bir mercedese binmek onlar için güzel bir şeydir.

Mercedesi kim yüceltiyor? Ben mi? Bakın eski mesajlarıma bunu içeren bir yazı var mı?
    Bir TİCARİ araçtan beklenti nedir? Ortalık en baz, tipsiz, iç tasarımı vasat şirket araçları ile dolu. Dünyanın neresine giderseniz gidin ticari araç deyince akla sorunsuzluk, az yakıt tüketmesi, dayanıklı olması, kullanım maliyetinin düşük olması, ergonomi gelir ancak Türkiye'ye gelince işler değişir.
    Mercedes deyince benim aklıma önce kalite sonra dayanıklılık geliyor kusura bakmayın. Konsol tasarımından tutun, dış çizgiye kadar olan detaylar görecelidir.
    Ticari aracı binek olarak görmek, binek araçla kıyaslamak konusunda ki düşüncelerim aynı. Ticari araç binek araç değildir.

• quote:

+1905
  • dolblonun yıldızlısı olmuş
  • Astarı yüzü geçeceği için Mercedes bu yolu tercih etmiş ve Vito'nun ön yüzünü Kangoya yapıştırmış.
    En azından ön tasarımda marka imajını kurtarıcı bir arge söz konusu ama insan keşke daha iyisi yapılsaydı diyor.
    Kango kasası ve Renault motorları bir handikap değil bence ama araç fiyat itibariyle çok albenili durmuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.