Şimdi Ara

Merhabalar.. Tavsiyelerinize ihtiyacım var..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün sabah uyandım.. İşyerime dogru giderken Vatan bilgisayarın önünden geçiyordum girdim 10 dk içersinde bir adet d7000(üzerinde bir adet lens ile) birde nikon nikkor lens die bir lens alıp çıktım.. Fotografcılık ve türvleri konusunda hiçbir bilgim yok ama ögrenmek ve pekiştirmek istiyorum.. nasıl yapacagım ben bu işi ? Tavsiyeleriniz nelerdir program ve ekipman olarak ?

• iyi bari 10 dk içinde fuji hs serisi almamışsınız :) şaka bir yana googlede aram yaparsanız işin tekniğini sıfırdan anlarsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

iyi bari 10 dk içinde fuji hs serisi almamışsınız :) şaka bir yana googlede aram yaparsanız işin tekniğini sıfırdan anlarsınız.

Fuji satmaya calıstı ama harbidende etrafımda bikaç tane oldgu için kulak dolgunlugu aldım.. flash filn herşeyimide aldım.. bakalım ögrenicez yavaş yavaş.. Tavsiye ettigin bi pc programı varmıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MsstKa

quote:

iyi bari 10 dk içinde fuji hs serisi almamışsınız :) şaka bir yana googlede aram yaparsanız işin tekniğini sıfırdan anlarsınız.

Fuji satmaya calıstı ama harbidende etrafımda bikaç tane oldgu için kulak dolgunlugu aldım.. flash filn herşeyimide aldım.. bakalım ögrenicez yavaş yavaş.. Tavsiye ettigin bi pc programı varmıdır?

walla dostum şimdi iki çeşit fotograf çekebilirsin bir jpg iki raw, şayet raw formatında foto çekeceksen nikonun kendi programı var hızlı bir şekilde işleyebiliyorsun. Programın adı nikon capture nx2 yada adobe lightroomda deneyebilirsin. Photoshop bilgin yoksa bunları kurcalaya kurcalaya raw işlemeyi öğrenirsin.

Raw ile JPG arasındaki farkı anlamak için okumanı tavsiye derim ==> TIKLA

Temel olarak bu konuya bakamanıda tavsiye ederim
    http://forum.donanimhaber.com/m_1304283/tm.htm

Birde benim başlarken en çok yararlandığım site burayıda okursan yavaş yavaş anlarsın diye düşünüyorum ===> TIKLA

Birde hangi lensleri aldın yazarsan daha iyi yardımcı olmaya çalışırım tabiki kendi çapımda benden daha iyi bilgiye sahip bir çok forum üyesi vardır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MsstKa

quote:

walla dostum şimdi iki çeşit fotograf çekebilirsin bir jpg iki raw, şayet raw formatında foto çekeceksen nikonun kendi programı var hızlı bir şekilde işleyebiliyorsun. Programın adı nikon capture nx2 yada adobe lightroomda deneyebilirsin. Photoshop bilgin yoksa bunları kurcalaya kurcalaya raw işlemeyi öğrenirsin.

Raw ile JPG arasındaki farkı anlamak için okumanı tavsiye derim ==> TIKLA

Temel olarak bu konuya bakamanıda tavsiye ederim
    http://forum.donanimhaber.com/m_1304283/tm.htm

Birde benim başlarken en çok yararlandığım site burayıda okursan yavaş yavaş anlarsın diye düşünüyorum ===> TIKLA

Birde hangi lensleri aldın yazarsan daha iyi yardımcı olmaya çalışırım tabiki kendi çapımda benden daha iyi bilgiye sahip bir çok forum üyesi vardır.

NEF formatında çekiyorum şuanda bir adet 50mm geniş açı için aldım yukarda bahsettigim..

Birde macro çekim için bugün gidip 2100tl 105/2.8 aldım.. çok memnunum hem portre hem maro çekimleri çin çok verimli olduğunu düşünüyorum VR2 modelini aldım şuanda dünyada en iyi 2. macro lens olarak gösteriliyor..

75/200 almayı planlıyorm birde şimdi 4000 lira gibi bir rakamı var düşünüyorum açıkçası..

• Bascek ve blog.fotografium daki makalelerin baya yardımı dokunur. Yavaş yavaş pratik yapa yapa öğrenirsiniz zaten

edit:hocam üstteki mesajınızı okumamıştım, birden bu kadar büyük alımlarda bulunmayın. Onlar işi iyice kavradıktan sonra alınacak ekipmanlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metabolism -- 8 Eylül 2013; 0:26:18 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • birde çekilen fotoğraflarda üzeirnde çalışmak ve çizim için Wacom 13hd tablet almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.