Şimdi Ara

Meslek Lisesinden Üniversiteyi Kazanmak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
1.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: VECTRA CDX 2.0 16V

1996 yılında Kocaeli Anadolu Teknik Lisesi Elektrik Bölümünden mezun olup Kocaeli Üniversfitesi Elektrik Mühendisliğini kazandım. O dönem düz liselere göre katsayımız çok düşüktü. Öys sınavında alt yapı olmadığından sadece matematik ve Türkçe çözdüm. Ne kimya ne biyoloji ne de fizik sorusu cevaplayabildim.

Hocam nasıl kaydırma yaptıysanız artık helal olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rosedaled3

Deme ya arkadaşım okuyor orda kötü mü o kadar

hocam her şeyden önemlisi insanın kendini geliştirmesidir her zaman

ama bir itü okuyanla karabük okuyan arasında en hafif tabirle dağlar vardır.

elbette bu karabük okuyanın ileride itü okuyanı eleman olarak çalıştırabileceği ihtimalini engellemiyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chalinder

Üniversite kazanmak çok çooooooook kolay ama mezun olunca o üniversite sana katkı sağlar mı bilemem

Hocam kolay derken biraz açarmısınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kazanırsın kazanmasınada bunlar bahane diyenlerede katılmıyorum meslek liseli olarak gidiyorum normalden daha fazla ders alıyoruz bunlara meslek dersleri dahil okulda kültür dersi işlenmiyo işlensede hocalar bizden az biliyo nerdeyse çoğunun stajı felan var zaten sonra diyolarki normal liselerle aynı puanı alın...dezavantajlı olduğumuz tartışılmaz bu bir gerçek ama istersen azmedersen herşeyi yaparsın
  • Velkam tu Ticaret Meslek

• neden olmasın kendine düzgün bir çalışma programı hazırladıktan sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: ForGamer

quote:

Orijinalden alıntı: Chalinder

Üniversite kazanmak çok çooooooook kolay ama mezun olunca o üniversite sana katkı sağlar mı bilemem

Hocam kolay derken biraz açarmısınız?

Hiç çalışma kazanırsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • elektrikten ve soğutmadan veteriner fakültesine gelmiş iki arkadaşım var
  • 23 kişilik sınıftan 18i üniv. kazanan bir meslek lisesinden çıkışlıyım. Gazi hukuk - kamu yönetimi var, 4 tane elektrik- elektronik mühendisliği var, 7-8 eğitim fakültesi var. Çalıştıktan sonra her şey olur.
  • Meslek lisesinden cerrahpaşa tıp kazanan tanıdığım var

• Evde BAZEN test çözüyorum mu, olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: ForGamer

Beyler hiç kazanan varmı aranızda okulda ders görmüyoruz evde bazen test çözüyorum 11. sınıfım sizce kazanılabilirmi ?

Var ama okul birinciliğine açılan kadrodan yerleşti iyi bir bölüme ilkokuldan tanıdığım bir arkadaş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.can.tas -- 2 Mayıs 2015; 17:06:06 >
  • direk geçiş hakkın var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teknolojist_44

elektrikten ve soğutmadan veteriner fakültesine gelmiş iki arkadaşım var

ooo hocam inönüdemisin :D
  • Sayısalın sağlam olacak seni öne geçirecek şey bu.
    İnternetten ekol ve şenol hocayı dinle.Çözdükleri soruları kağıda yaz aynısını çözmeye çalış.Çözümlü örneklere bak incele kağıda yaz tekrar tekrar çöz.
    Adımlarla matematik al bitir.Güvender al yapamadıklarını matematik gruplarına sor.
    Azimliysen neden olmasın
  • meslek lisesi çıkışlıyım oxford'ta su ürünleri okuyorum. yapılmayacak şey değil sadece çalış ve kendine inan.
  • hayır ya inönü vet vardı da biz mi gitmedik harrandayım ama malatyalıyım
  • Kazanırsın ama süper bölümler üniler bekleme
  • Kendine güvenin varsa kazanırsın tabi neden olmasın.Bende And Tic. meslek lisesi çıkışlıyım.Lisede web üzerine okuduktan sonra iki sene bilgisayar programcılığında ön lisansı tamamladım.Dgs ile bilgisayar mühendisliğine geçiş yaptım ve şuan son dönemim.Sıkıntı hiç yaşamadın mı diye sorarsan tabiki yaşadım özellikle sayısal derslerde.Arayı kapamak için fazlasıyla çalışmam gereksede isteyince oluyor.Ancak sana tavsiyem dgs'yi olabildiğince son seçenek olarak görmen.İntibak kalkmasına rağmen hemen hemen tüm üniversiteler dgs öğrencilerine paket program adı altında intibak eğitimi veriyor çünkü.Buda kafadan 1 sene kaybın demek.
  • ben kimya meslek mezunuyum 11. sınıfın 2. döneminde çalışmaya başladım.mesela matematik hakkında pek bi şey bilmiyodum.mesela boy kilo oranımı hesaplamak için boyumun karesini almam gerekiyodu ama ben kare almayı bile bilmiyodum.arkadaşa soymuştum hatta boyun karesi nasıl alınıyo diye.o da dalga geçmişti daha bunu bimiyosun üniye nasıl gircen vs diye.sonuç ben mf4 300 aldım o da 250 aldı.2. yılımda mf4 den 370 puan aldım 61k oldum.biraz da şanssızlık oldu lys mat günü kimliğimi kaybetmiştim 2-3 saat uyuyup girdim sınava.yani çok daha iyisini yaparsın.AYRICA MERAK ETME DÜZ LİSEDEKİLERİN ÇOĞU HİÇ Bİ ŞEY BİLMİYORLAR
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.