Şimdi Ara

Metal ne ile boyanır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
4.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar konuyu açacak bir başlık bulamadım bu yüzden buraya açıyorum. açık söylemek gerekirse silahtaki dökülen boyaya rütuş yapmak istiyorum renk siyah bunu ne ile yapabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Metalin Boyanması

Metal, çeşitli amaçlarla boyanabilen çok yönlü bir malzemedir. Silah boyama, metal boyama işleminin özel bir uygulamasıdır ve farklı teknikler ve malzemeler gerektirir.

Sprey Boya ile Metal Boyama

Sprey boya, metal boyamak için yaygın olarak kullanılan bir seçenektir. Kullanımının kolaylığı ve çok çeşitli renkler sunmasıyla bilinir. Sprey boya kullanırken şu adımları izlemelisin:

• Metali temizle ve kurut.
    • İnce bir kat astar uygula ve kurumasını bekle.
    • İstediğin rengi spreyle uygula.
    • İsteğe bağlı olarak, koruma ve dayanıklılık için bir vernik katı uygula.

Silah Boyama

Silah boyarken, sprey boya kullanımının yanı sıra fırça veya daldırma yöntemleri de kullanabilirsin. Silah boyarken güvenlik önlemlerine uymak çok önemlidir. Ayrıca, kullanılan boyanın silahın işleyişini etkilememesini sağlamalısın.

Metal Boyama için Diğer İpuçları

• Metal boyamak için özel olarak tasarlanmış boyaları kullan.
    • Boyamadan önce metal yüzeyi temizle ve yağdan arındır.
    • İnce katlar halinde boya uygula ve her katın kurumasını bekle.
    • Boyadıktan sonra metal yüzeyi korumak için bir vernik veya dolgu macunu uygula.

Metal boyama, metal yüzeyleri dönüştürmenin ve korumanın etkili bir yoludur. Sprey boya ile silah boyama, bu işlemin özel bir uygulamasıdır. Yukarıdaki adımları izleyerek, metal yüzeyleri profesyonelce boyayabilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Asetatlı kalem işe yarar mı acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: efbiyay

Asetatlı kalem işe yarar mı acaba

Sprey boya ile

• ral 9004 ral 9005 ral 9011 ral 9017 siyah renk için kodlar bunlar sprey boya ile boyarsın bu kodlara sahip olanlara bak hangisi sırıtmıyorsa onla boya ama hareketli parçaysa çok fazla boya kullanma mekanizmaya zarar vermez belki ama risk alma çok uygularsan da asetonlu bezle silebilirsin
  • Spreylik biyer değil kalın bir nokta kadar bide namlunun altı oraya sprey girmez maalesef

• asetatlı kalem de olabilir ama çok sağlıklı olmaz belki bu araba kaportası için olan çizik kapatıcılar olabilir ama onu almaya da değmez bu ürünü sen asetatlıyı dene olursa ne ala
  • quote:

Orijinalden alıntı: okuyun olm okuyun

asetatlı kalem de olabilir ama çok sağlıklı olmaz belki bu araba kaportası için olan çizik kapatıcılar olabilir ama onu almaya da değmez bu ürünü sen asetatlıyı dene olursa ne ala

Teşekkürler

• Şu arabaları boyadıkları bi teknik varya elektrostatik boya diye ancak öyle boyanır ulaşılamayan noktalar. silah için gerek olmaz bana kalırsa eskiyecek illaki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saxton Hale -- 16 Eylül 2015; 14:53:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saxton Hale

Şu arabaları boyadıkları bi teknik varya elektrostatik boya diye ancak öyle boyanır ulaşılamayan noktalar. silah için gerek olmaz bana kalırsa eskiyecek illaki.

Maalesef elektrostatik boya için fırınlama gerekiyor ve silahın bazı kısımları polimer bu yüzden fırınlama olmaz zaten ufak rütuşlar yapacağım büyük şeylere gerek yok bu yüzden asetatlı kalem düşünüyorum deneyince buraya sonuçları yazarım

• quote:

quote:

Şu arabaları boyadıkları bi teknik varya elektrostatik boya diye ancak öyle boyanır ulaşılamayan noktalar. silah için gerek olmaz bana kalırsa eskiyecek illaki.

Maalesef elektrostatik boya için fırınlama gerekiyor ve silahın bazı kısımları polimer bu yüzden fırınlama olmaz zaten ufak rütuşlar yapacağım büyük şeylere gerek yok bu yüzden asetatlı kalem düşünüyorum deneyince buraya sonuçları yazarım

eskisede fazla takılmayın bence daha havalı gözükür. Polimer demişsiniz bunun gibi birşeymi silah.

Metal ne ile boyanır

• quote:

quote:

quote:

eskisede fazla takılmayın bence daha havalı gözükür. Polimer demişsiniz bunun gibi birşeymi silah.

Metal ne ile boyanır

Havalı gösterecek kısımlar değil maalesef
     Metal ne ile boyanır

• quote:

quote:

quote:

quote:

Metal ne ile boyanır

Metal ne ile boyanır

Dostum bizde de baretta var ama silahi sifir aldik 10 15 atistan sonra hani ust tarafinda bosluk var ya hani nasil desem elimizle cekip mermiyi agiza alma mekanizmasi var ya heh onun bosluk oldugu yer cizildi eve gidince daha iyi anlatirim sence normal mi cekmekten cizilmesi siyah renk cizilince gri oldu ora

• quote:

Orijinalden alıntı: nbacıshaquılle

quote:

quote:

quote:

quote:

Metal ne ile boyanır

Metal ne ile boyanır

Dostum bizde de baretta var ama silahi sifir aldik 10 15 atistan sonra hani ust tarafinda bosluk var ya hani nasil desem elimizle cekip mermiyi agiza alma mekanizmasi var ya heh onun bosluk oldugu yer cizildi eve gidince daha iyi anlatirim sence normal mi cekmekten cizilmesi siyah renk cizilince gri oldu ora

Namlu yatağı ise normal rampa gibi olan kısım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nbacıshaquılle

quote:

quote:

quote:

quote:

Metal ne ile boyanır

Metal ne ile boyanır

Namlu yatağı ise normal rampa gibi olan kısım

Tam şu kırmızı ile çizdiğim yer çizildi
     Metal ne ile boyanır

• millet makara yapıyor. biri de çıkıp sormuyor o silahların sizde ne işi var, ne halt etmeye alıyorsunuz, taşıyorsunuz onları diye. vatandaşa silah satışı yasaklanmalı... Allah bilir ruhsatı bile yoktur
  • quote:

Orijinalden alıntı: JilberProduct

millet makara yapıyor. biri de çıkıp sormuyor o silahların sizde ne işi var, ne halt etmeye alıyorsunuz, taşıyorsunuz onları diye. vatandaşa silah satışı yasaklanmalı... Allah bilir ruhsatı bile yoktur

Var yada yok aklı selim insanlarız merak etme ayrıca taşıma ruhsatı vermiyorlar zaten bulundurma için de uğraş dur ve 1 silah parası daha istiyorlar ve belli senede bir yenilemen gerekli soygunculuk resmen amerikanın bir çok eyaletinde serbest kimlikle veriyorlar silahı Türkiye pislikleşti artık dostum silahsız zor anamız bacımız var iti kopuğu var geçen biri bize silah çekti bankanın önünde kamera kayıtları var güvenlikler korktu yalan söyledi adam da dedi silahi almadım belimi kaşıdım hoop yırttı bukadar basit orada bize bişe olsa hesabını kim verecek en azından kednimizi savunruz.

• nbacıshaquılle kullanıcısına yanıt
    keşke herkes aklıselim olsa... bu ülkede dangalak çok. su tabancası gibi silahla oynayanlar var. insanların elinde bir eğlence aracı olmuş durumda. her gün yaş otalaması biraz daha düşünüyor. geri kalmış mahallelerde çoluk çocuğun elinde, onlarda mı ana bacı koruyor? gösteriş için silah taşıyanlar var, lise çıkışlarında silahla yol kesenler var, arabanın torpidosunda silah saklayıp trafikte rastgele sıkan var, düğünde balkondaki çocuğu vuran var, cinnet geçirip sülalesini öldüren var... Keşke herkes akıllı olsa

Aziz Nesin rahmet istedi herhalde, Allah rahmet eylesin
  • quote:

Orijinalden alıntı: JilberProduct

keşke herkes aklıselim olsa... bu ülkede dangalak çok. su tabancası gibi silahla oynayanlar var. insanların elinde bir eğlence aracı olmuş durumda. her gün yaş otalaması biraz daha düşünüyor. geri kalmış mahallelerde çoluk çocuğun elinde, onlarda mı ana bacı koruyor? gösteriş için silah taşıyanlar var, lise çıkışlarında silahla yol kesenler var, arabanın torpidosunda silah saklayıp trafikte rastgele sıkan var, düğünde balkondaki çocuğu vuran var, cinnet geçirip sülalesini öldüren var... Keşke herkes akıllı olsa

Aziz Nesin rahmet istedi herhalde, Allah rahmet eylesin

Haklısın o konuda bir şey diyemem işte öyle kişiler yüzünden bizim gibiler de almak zorunda kalıyor ki silahı aldığımız 2 ay oldu daha 2 ay önce koyduğumuz yerde duruyor hiç ellemedik bakıma götüreceğim bu hafta içinde yani insanın niyeti öenmli tabi de bilemezsiniz bu iş de pek engellenemez güç yetmez sanıyorum ki.

• @nbacıshaquılle Namlu çiziliyor ise ya yamuktur zor bir ihtimal ya da arpacığın altında çapak vardır namluya sürten @JilberProduct
    Benim silahım kurusıkı ve faturası var ruhsatın yerini tutar fatura kurusıkılarda kimseyi kolay kolay yaralamaz. Silah kullanma disiplinine sahip olan kişi kimseye yanlışlıkla zarar vermez benim yaşım ruhsatlı silaha uygun olmadığı için alamıyorum bu yüzden kurusıkı alıyorum sürekli farklı modeller farklı yapılar söküp incelemek benim hoşuma gidiyor düğünlerde gerçek silah atılmasına karşıyım, kurusıkı atılmasını da pek doğru bulmuyorum düğünlerde silah yerine havaii fişek atmak daha eğlenceli daha sıkıntısız olacaktır sizin merakınızı da gidermiş olduğumu düşünüyorum herhangi bir sorunuz olursa sorabilirsiniz

• quote:

@nbacıshaquılle Namlu çiziliyor ise ya yamuktur zor bir ihtimal ya da arpacığın altında çapak vardır namluya sürten @JilberProduct
    Benim silahım kurusıkı ve faturası var ruhsatın yerini tutar fatura kurusıkılarda kimseyi kolay kolay yaralamaz. Silah kullanma disiplinine sahip olan kişi kimseye yanlışlıkla zarar vermez benim yaşım ruhsatlı silaha uygun olmadığı için alamıyorum bu yüzden kurusıkı alıyorum sürekli farklı modeller farklı yapılar söküp incelemek benim hoşuma gidiyor düğünlerde gerçek silah atılmasına karşıyım, kurusıkı atılmasını da pek doğru bulmuyorum düğünlerde silah yerine havaii fişek atmak daha eğlenceli daha sıkıntısız olacaktır sizin merakınızı da gidermiş olduğumu düşünüyorum herhangi bir sorunuz olursa sorabilirsiniz

Yamuk olduğunu sanmıyorum sıfır olduğu için peki çapak varsa önemli midir zarar verir mi tamirciye vermeme gerek var mı ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.