Şimdi Ara

Metin2 oynarken laptop aşırı ısınıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
2.645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptop bölümüne açtım cevap yok yardımcı olabilirmisiniz lütfen? =(

Beko marka laptop aldım. Silkroad pes 2009 vs oynarken hiçbirşey yok ama metin2 yi açar açmaz fanlar en yükseğe alıyor kendini ve aşırı ısınıyor Neden olabilir acaba?

4 GB DDR 2 Ram
    Intel Core 2 duo çift çekirdek 2.80 mghz işlemci
    nVidia GeForce 9600M GT 512 mb ekran kartı var.

Şimdiden teşekkürler.

• Laptop ısınıyor gayet normal
    Ne kadar ısınıyor?
    PC Wizard adlı programla bakabilir misin kaç dereceye kadar ulaşıyor?
    Ayrıca konunun yeri burası değil. --->http://forum.donanimhaber.com/forumid_183/tt.htm
  • pes 2009 silkroad falan oynarken bu kadar değil metin2 oynarken aşırı oluyor.

Şu an işlemciler 55 derece

GPU yazıyor oda 85 ile 75 derece arası gidip geliyor
  • Beko
  • quote:

Orijinalden alıntı: AppendiX

Beko

Bir dünya bela
  • Soğutuyu değiştirsem fark edermi. Ama benim derdim Pes 2009 da yapmıyor metin2 de yapıyor :S
  • Donanimhaber sitesinde takılıp Beko marka laptop almak... Ciddi bir sorun var burada.

O değil de metin2 dediğin şeye biraz baktım da, grafikler falan rezalet. Ekran kartını değil de işlemciyi kastığını düşünüyorum. (Olması gerekenden 2-3 kat fazla yük bindiriyor olabilir işlemciye, sonuçta sağlam yazılmış bir oyuna benzemiyor) Yine de laptop un bu durumu tolere etmesi gerekirdi, ediyordur da. Ama malzeme kalitesinin dandik olması sebebiyle eline veya dizine ısı verebilir. Ki olan da budur bence. Sonuçta senin laptop un üreticisi büyük ihtimalle Compal dır. Compal lar iyidir, hoştur, içten ısınma sorunu pek yaşamazlar ama malzeme kalitesi dandiktir. Dolayısıyla ısı sorunu yaşaman normaldir. (Özellikle desktoptan laptopa yeni geçmiş biriysen)
  • metin2 oynanmaz emre 512 mb metin2 felaket kasarken pc'mde knıght online silkroad karahan kasmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dogu Bosphorus

Soğutuyu değiştirsem fark edermi. Ama benim derdim Pes 2009 da yapmıyor metin2 de yapıyor :S

Laptopun soğutucusunu mu değiştirmeyi düşünüyorsun ? O dediğin imkansıza yakın. Yok, laptopun alt tarafına koyulan fanlı zımbırtıları değiştirmek istiyorsan hiç boşuna zahmet etme derim. Tamamen para tuzağı onlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.