Şimdi Ara

Meyvalı Sodalar Kilo Yapar mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
29.655
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • son zamanlarda çok kola içince hem midem bozuldu hemde kilo aldım. sodaya başladım. gazsız içecek içemiyorum maalesef günde en az 2 tane elmalı soda içiyorum. kilo yaparmı sizce?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Meyveli Sodalar Kilo Aldırır mı?

Meyveli sodalar, genellikle şeker ve yüksek fruktozlu mısır şurubu gibi tatlandırıcılar içeren karbonatlı içeceklerdir. Bu tatlandırıcılar kalori bakımından yüksektir ve aşırı tüketimleri kilo alımına yol açabilir.

Sade soda, genellikle şeker veya tatlandırıcı içermez ve kalori bakımından düşüktür. Bu nedenle, sade soda içmek kilo alımına neden olmaz. Ancak, meyve suyu veya başka tatlandırıcılarla karıştırılmışsa, kalori içeriği artabilir.

Meyveli sodaların kilo alımına neden olup olmayacağı, tüketilen miktara ve genel diyetine bağlıdır. Orta düzeyde tüketildiğinde, meyveli sodalar kilo alımına önemli ölçüde katkıda bulunmayabilir. Ancak, aşırı tüketim, kalori alımını artırabilir ve kilo alımına neden olabilir.

Eğer kilo alımı konusunda endişelerin varsa, meyveli soda tüketimini sınırlamalı veya sade soda tercih etmelisin. Ayrıca, genel diyetine ve yaşam tarzına dikkat etmek, sağlıklı bir kiloyu korumak için çok önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Yapar.İçinde şeker var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KillForYou!

Yapar.İçinde şeker var.
    sanırım koladan daha azdır şeker miktarı. günde 3-4 kutu kola içeceğime meyveli soda daha sağlıklıdır. sonuçta mineralli suyla yapılıyor.
  • Meyvalı soda kolanın yanında süt gibi kalır.Koladan kesinlikle daha az zararlıdır.Ama önerim sade soda içmen.
  • quote:

Meyvalı soda kolanın yanında süt gibi kalır.Koladan kesinlikle daha az zararlıdır.Ama önerim sade soda içmen.
    sade sodada boğazımdan geçmiyor, tadı kötü geliyor

kolayı yavaş yavaş bırakacaz inşallah, sadece haftada 1 veya 2 defa..
  • quote:

Yapar.İçinde şeker var.
    doğal soda iç. uludağ olsun, meyvalılar şişmanlatır
  • quote:

Orijinalden alıntı: chakra

doğal soda iç. uludağ olsun, meyvalılar şişmanlatır

Alıntıları Göster
    Çay şekeri gibi kilo yapan başka birşey yok.
    Ben 4 aydır şekersiz çay içiyorum. Ama çayın yanında şekerli bisküvi, pasta vs yiyorum. Üstelik günde 1 adet Akmina meyveli soda içiyorum.
    10KG verdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak[Alper]

Çay şekeri gibi kilo yapan başka birşey yok.
    Ben 4 aydır şekersiz çay içiyorum. Ama çayın yanında şekerli bisküvi, pasta vs yiyorum. Üstelik günde 1 adet Akmina meyveli soda içiyorum.
    10KG verdim.

Alıntıları Göster
    YEMEK İLE İÇERSEN HAYVAN GİBİ KİLO YAPAR !

3 dürüm ile tıka basa soyan benim arkadaşn gazoz niyetine bu meretleri içince

5 dürüm yedi yetmedi ydanına bizim pidelerden otlandı ama 4 kişiden otlandı bir tam pide yapar

üstünde 3 lahmacun yedi birde kadayıf ile sütlaç yedi

Yemekle beraber soda tüketmeyin bu arada bu HAYVAN kişiye güven olmaz belkide açtır sodanın suçu yoktur ama

Güzelim pidemden 2 dilim aldı adi

• quote:

Orijinalden alıntı: drahte 1905

5 dürüm yedi yetmedi ydanına bizim pidelerden otlandı ama 4 kişiden otlandı bir tam pide yapar

Yemekle beraber soda tüketmeyin bu arada bu HAYVAN kişiye güven olmaz belkide açtır sodanın suçu yoktur ama

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: drahte 1905

yok artık daha neler

• quote:

Orijinalden alıntı: XR9

quote:

yok artık daha neler

Alıntıları Göster
    bence kilo yapmaz ama kola gibi insanı bağımlı yapar.Yaklaşık 3 aydır kola içmiyorum.Meyvalı sodaya başladım.Gece uyumadan önce aldığımda acayip yağ yakıyor.Tadı da sade sodaya nazaran meyva aromalı olduğu için daha hoş.Bende alışkanlık yaptı.Tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: lecktr

bence kilo yapmaz ama kola gibi insanı bağımlı yapar.Yaklaşık 3 aydır kola içmiyorum.Meyvalı sodaya başladım.Gece uyumadan önce aldığımda acayip yağ yakıyor.Tadı da sade sodaya nazaran meyva aromalı olduğu için daha hoş.Bende alışkanlık yaptı.Tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    kolaya bağımlı olmaktan iyidir
  • quote:

quote:

yok artık daha neler

Alıntıları Göster
    yuh yani fakir bir ailenin bir aylık yemeğini yemiş
    quote:

Orjinalden alıntı: iPodMania

quote:

yok artık daha neler

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Ben ikisinede bağımlıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ossguur -- 29 Ağustos 2006; 16:39:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ossguur

quote:

Ben ikisinede bağımlıyım

Alıntıları Göster
    quote:

bence kilo yapmaz ama kola gibi insanı bağımlı yapar
    aynen bendede bağışıklık yaptı günde 2 tane içiyorum ama kilom hiç değişmedi

• quote:

Orijinalden alıntı: yakanb38

quote:

bence kilo yapmaz ama kola gibi insanı bağımlı yapar
    aynen bendede bağışıklık yaptı günde 2 tane içiyorum ama kilom hiç değişmedi

Alıntıları Göster
    koladan daha iyidir

• quote:

Orijinalden alıntı: DeliManyakAdam

koladan daha iyidir

Alıntıları Göster
    sade soda iç ama içine limon sık limonlu sodanın aynısı oluyo ben öyle yapıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: blackpearl_86

sade soda iç ama içine limon sık limonlu sodanın aynısı oluyo ben öyle yapıyorum

Alıntıları Göster
    fazla soda damar sertlıgı yapıyormuş ole duydum sen yıne fazlaya kaçma
  • quote:

Orijinalden alıntı: u.f.u.k_XVI

fazla soda damar sertlıgı yapıyormuş ole duydum sen yıne fazlaya kaçma

Alıntıları Göster
    ya kücükken bizede cok zararlı icecek mideyi deliyor diyorlardıı dogrumu acaba..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jaws

ya kücükken bizede cok zararlı icecek mideyi deliyor diyorlardıı dogrumu acaba..

Alıntıları Göster
    walla ben meyvalı sodaları gazoz niyetine içiyorum..çok daha güzel bence..inş kilo yapmıyodur
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzerme jr.

walla ben meyvalı sodaları gazoz niyetine içiyorum..çok daha güzel bence..inş kilo yapmıyodur

Alıntıları Göster
    Acikcasi cok fazla soda icmeni tavsiye etmem.
    Bildigim kadariyla mide ve hazim icin etkili oldugundan surekli icildiginde mide tembelligi olabiliyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.