Şimdi Ara

mezunlardan 12lere ygs anıları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
3
Favori
2.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben 2012 de girmistim mezun degilim ama anlatayim :-) ASIRI bir heyecan oluyor cunku emeklerinin karsiligini alicaksin ve herkesin yuzunde heyecan oluyor o sana yansiyir dogal olarak.Salona girince rahatliyorsun cidden heyecan filan kalmiyor ve inanin sanki denemeye giriyormus gibi oluyor basta. Tabi bizim turkce asiri zor ve uzundu benim sekerim dustu sinavda iki saat elim titredi zor yetistirdim.Matematikte rahatladim biraz.Ama size sunu diyim bu sinavda rahat olan kazanir.20 k oldugumu hatirliyom sonra 11 k ye cekmistim neyse size tavsiyem rahat olun ve gozunuzu kapatip bes alti sn bi su icin kendinize gelin.Sinavda basarilar :-)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buried Alive

Sınavda en sinir olduğum şey, sınav başladıktan sonra hocaların teker teker herkesin kitapçığına kağıt yapıştırdığı an. Sınavın ilk 5 dakikası boşa gitmişti geçen sene bi türlü konsantre olamamıştım.

Bu olaya dikkat gerçekten arkadaşlar. Geçen sene bizim sınıfta gözetmenler sınav başlamadan kitapçığa kağıt yapıştırma olayını hızlıca halletmişlerdi. Ama çoğu sınıfta sınav esnasında yapmışlar bu işi. Baktınız sınava 10dk kaldı daha başlamadılar bu işe. Gözetmene bunu illa sınav sırasında mı yapmanız gerekiyor diye sorun. LYS de sınav başladıktan sonra yapmışlardı. Birde beceriksiz bir gözetmense yandınız. Yarım saatte bir etiketi çıkartıp yapıştıramıyorlar sizde kuzu kuzu bekliyorsunuz adamı.
  • Ben de geçen sene sınava girdim.Heyecandan ellerim terliyodu,terlemeden dolayı kalemin ucunu açarken elim kalemden kayıp gidiyodu.Matematikten başladım.İlk 2-3 soruyu çözdüm,sonraki soru rasyonel sayı sorusuydu çözemeyince tekrar tekrar denedim olmadı(Soru normalde rahat çözülebilecek bi soruydu).Sonra diğer soruya geçtim aklım önceki soruda kaldı bunu da yapamadım.Sonra devam ettim matematik bittiğinde baktım ki 65-70 dk gitmişti.Acayip telaşlandım hızlıca Fen'e geçtim şu anda feni o telaşla nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum.En son Türkçe'ye geçtim 40 dk civarı bi zaman kalmıştı.Bende mezuna kalma düşüncesi ordan başladı.Türkçeyi anlamak bu durumda çok zordu.Türkçe'yi de hızlıca çözdüm.Ama tabi sosyal yetişmedi.Ama en kötüsü de sınav bittikten sonra dışarıda umutla bekleyen ailenin nasıl geçti diye sorusuna Sosyali yetiştiremedim diyebilmekti.
    Bu sınavda bu yüzden kolay olan testten başlamak benim için çok önemli.Bu yüzden bu sene denemelerde de sürekli Fen'den başlamayı tercih ettim.YGS'de de Fen'den başlıyacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t.1132 -- 20 Mart 2014; 1:00:59 >

• Geçen sene forumda mı okudum sözlükte mi hatırlamıyorum. Ama lys etabında birisi altına yapmış sınav esnasında. Olayı anlatan arkadaşta baya sinirli küfürlü biçimde anlatmıştı olayı :)
  • Fazla rahat olmakta iyi değil.YGS'ye girmedim ama en azından SBS'den biliyorum O gün sınıflara girerken kendime şaşırıyodum bende niye heyecan yok diyeHep sonrasını düşündüm bitince rahatlicam ohh gibi Tabi sınavı kaale almama gibi bişey oldu en iyi yaptıklarımı yapamadım.Millet 440-450 ben 400 yapmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vrataski -- 20 Mart 2014; 1:20:13 >
  • Girdim okul bahçesine yaktım bir sigara polis hemen çık dışarda iç dedi polise çok tav olmuştum o anda sonra baktım kızın biri ağlıyor,kızı öyle görünce karnıma bir ağrı girdi hani ishal olursunuz ya aynı öyle işte,tuvalete gitmek için görevlilere yöneldim yan binaya yolladılar bir baktım herkes yan binada bildiğin tuvalet kuyruğu neyse zaman gelmişti artık herkes arama kuyruğuna girdi merak etmeyin etmeyin polisler o kadar kasmıyor yalandan bir bakıyorlar,arama işlemi bittikten sonra sınıfa girdim hiç heyecan yok ta ki sınav poşetini görünceye kadar elim ayağım titremeye başladı hemen bir yudum su aldım kendime geldim çözmeye ilk Türkçeden başladım başlamaz olaydım,denemelerde 40 dk da biten Türkçe sınavda 1 saat sürdü ardından fene geçtim feni nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum ama matematiğin ilk 20 sorusunu çözmüştüm ki hoca son 20 dk diye uyarmaya başladı o anda resmen içimden kaynar sular döküldü,beklediğimin çok altında bir tablo çiziyordum ve 20 dakikada 10 soru bile çözemedim ve sınav bitmişti hiç ağlamamış olan ben çıkışta resmen aşı olmuş bir çocuğun yaşadığı duyguları yaşıyor ve gözlerim yaşarıyordu.

• polisler bir sorun çıkarmadı. Sınava tek gittim bozuk param vardı başka da param yoktu yol paramdı. mecbur peçeteye sarıp köşeye bir yere koydum buna müsade ettiler. Diğer şeyler standart kontroller işte.

kimlikteki fotoğrafta eskiydi baya sorun olmadı o açıdan sorunu olan arkadaşlar varsa pek dert etmesinler.
  • Peki mezun olan arkadaşlar sıralar 1-2-3.. diye soldan sağa,sağdan sola doğrumu sıralanıyor yoksa öğretmen masasının önünden arkaya doğru mu ?
  • Sizleri okuyunca heyecanım daha da arttı

• sınavdan önce 30dk de bir tek yudum su içerim diye düşünüyodum. sınava girmemle çıkmam bir oldu. suyun kapağını bile açamadım.

tamamen bir hız sınavı.inşallah geçen seneki sınav gibi olmaz.birde basit işlem hatası yapmiyim tek isteğim bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdrsn3553

bir sene girmiş bulunmanın verdiği tecrübeyle paylaşsanıza anılarınızı polis sizi çok aradımı hocalar sizi sıktımı vs vs

Keşke geçen seneki sınav gibi olsa o sınav heyecanıyla 15 20 soruyu yarım yamalak yapmıştım.Ama bu sene böyle bir sınav olursa hiç affetmem.Geçen sene heyecan filan yoktu sınava gayet sakin girdim hani mezuna kalma şansım da vardı belki ondandır.Fakat matematik 1saat 15 dk türkçede 45 dk sürünce sosyal filan yapamadım fen desen kolaydı fakat matematiğin 1 saat 15 dk sürmesi ve zamanının git gide daralmasından dolayı fenide hızlıca yaptım sonuç mezunum ama bu sene olacağını sanmıyorum.Ygsde heyecanlanmam ama lys en beteri çocuklar onda çok dikkat edip çok çalışmanız lazım keza geçen sene bizim elimize verdiler..

• Arkadaslar lys 2013 e girenler varsa o anilarida anlatabilirmisiniz

• Bu kitapciga kagit yapistirma dediginiz olay nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Viva Polska

Arkadaslar lys 2013 e girenler varsa o anilarida anlatabilirmisiniz

Tam tersi oldu lys bize girdi ama :D
    Baya zor bir sınavdı sırayla kitapçık dağıtıp ona süre veriyorlar o süre boyunca o kitapçığı yapmak zorundasın mesela matematiğe 75 dk 50 soruyu o sürede yapaacaksın eper 20 25 dk artarsa bekleyeceksin yani öteki kitapcığı kesinlikle vermiyorlar.

LYS'nin Sınav Süresi:

Sınavlar, Testler ve Soru Sayıları

1. Matematik Sınavı

Matematik testi : 50 Soru, 75 dakika
    Geometri testi : 30 Soru, 45 dakika
    TOPLAM : 80 Soru, 120 dakika
    Notlar:
    1) Matematik ve Geometri testleri için ayrı Soru Kitapçıkları kullanılacaktır.
    2) Cevap Kağıdı iki test için ortak olacaktır.
    3) Geometri testindeki sorularının 8 tanesi Analitik Geometri sorusu
    olacaktır.
    2. Fen Bilimleri Sınavı

Fizik testi : 30 Soru, 45 dakika
    Kimya testi : 30 Soru, 45 dakika
    Biyoloji testi : 30 Soru, 45 dakika
    TOPLAM : 90 Soru, 135 dakika
    Notlar:
    1) Fizik, Kimya ve Biyoloji testleri için ayrı Soru Kitapçıkları kullanılacaktır
    2) Cevap Kağıdı üç test için ortak olacaktır.
    3. Edebiyat, Coğrafya Sınavı

Türk Dili ve Edebiyatı testi : 56 Soru, 85 dakika
    Coğrafya-1 testi : 24 Soru, 35 dakika
    TOPLAM : 80 Soru, 120 dakika
    Notlar:
    1) Türk Dili ve Edebiyatı testi ile Coğrafya-1 testi için ayrı Soru Kitapçıkları
    kullanılacaktır.
    2) Cevap Kağıdı iki test için ortak olacaktır.

Sınavlar, Testler ve Soru Sayıları
    4. Sosyal Bilimler Sınavı

Tarih testi : 44 Soru, 65 dakika
    Coğrafya-2 testi : 16 Soru, 25 dakika
    Felsefe Grubu testi : 30 Soru, 45 dakika
    TOPLAM : 90 Soru, 135 dakika
    Notlar:
    1) Tarih, Coğrafya-2 ve Felsefe Grubu testleri için ayrı Soru Kitapçıkları
    kullanılacaktır.
    2) Cevap Kağıdı üç test için ortak olacaktır.
    3) Felsefe Grubu testinde 10 Psikoloji, 10 Sosyoloji, 10 da Mantık sorusu
    yer alacaktır.
    5. Yabancı Dil Sınavı

Yabancı Dil testi : 80 Soru, 120 dakika
    Notlar:
    1) Yabancı Dil testi İngilizce, Almanca ve Fransızca dillerinde
    hazırlanacaktır.
    2) Yabancı Dil testi için tek Soru Kitapçığı ve tek Cevap Kağıdı
    kullanılacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi monurknbr95 -- 20 Mart 2014; 9:26:11 >

• Normal bir heyecen duzeyiyle, pek panik yapmadan girdim. Turkcem iyidir genel olarak. Turkceyi her zamanki gibi 30-40 dk civari cozdum. 35-1 geldi.
    Matematige gectim. 25. Soruya kadar gayet guzel geldim 1-2 bos ile. Sonra problemler basladi. Ben de yapamadim 2-3 soru art arda. Sonra biraz heyecan yaptim. Baktim zaman da geciyor fene geceyim dedim. Feni cozdum normal olarak. Asagi yukari bekledigim gibi bir net geldi. 33-34 gibi.
    Sonra baktim 40 dk var. Sosyal bombos, mat 10 bos. Hemen sosyale gecip cozdum. 26-27 net. Matematikten de 10 bosumdan 2'sini felan cozup birkac tane salladim. 31 net geldi.
    Boyle bir sinavdi benimki. Matematigi de istedigim gibi 34-35 yapsaydim tam olacakti da kismet artik.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • normaldan daha yüksek yapma ihtimliniz var mesela ben matematikte normaldan daha yuksek net cıkarmıstım gecen sene sınavda ama sosyalı cok kucumsemıstım sosyalım cok dusuk gelmıtı hıc bır bolumu kucumsemeyın hepsıne aynı cıddıyetle yaklasın gercekte gırcegınız bu ygs tum deneme sınavlarından daha kolay bı sınav oluyor sadece sınav anı sıze zor gelmesını saglıyor bıraz dıkkat toplayan heycanını yenen normal denemelerden aldıgı puandan daha da fazlasını alabilir ve bunu cogunluk kısı basaramıyor bunu sız basarmaya calısın farkı burada acıyoruz zaten umarım herkes hur dıkkat olur yuksek puanları alır ve dıpnot kesın yapamadgnz bı soruyla ınatlasmaynı ugrasmaynı 2 dakkadan sonra gecın sonra donup yenıden bakın mattan 35+ yapanlar mesela her zaman belkı 12 13 bosunuz gelır sınav anında takmayın ugrasmayın gecın soruyu hemen sonra ynıden gozden gecırınce zaten cozersınız
  • Yav arkadaslar demissiniz heyecan isi bitirio falan die ama bunun da bi ilaci yokki yapmayalim

• sinav cikisi mahser gibi oluyor, veliler diziliyor kapi onune, gececek yer kalmiyo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Girdim okula herkes heyecan içinde , yanlarında ebeveynleri ile konuşup duruyorlardı..
    Geçtim bi köşeye saati bekledim. Kapılar açılınca girdim içeri, kapıda 2 görevli belgemi ve kimliğimi istedi, gösterip polislere yanaşdım..
    Tipime bakıp eliyle koltuk altımdan paçaya kadar temassız aradı bakmadı bile, cepte telefon filanda vardı.
    Sınıfı bulup girdim, herkes 22,23 yaşın üzerindeydi, görevli geldi biraz muhabbet sonrası başladı belgeleri dağıtmaya.
    35 yaşında bi herif vardı karşımda oturan Her neyse, dakikayı bitirmeye bakdım, bilmediklerimi boş bıraktım tabiki.
    Okuldan ilk çıkanlardan biriydim, millet çıkış kapısında soru sora sora bıktırdı beni aradan kaçıp gittim.
    Sınav açıklanmadan, astsubaylıklara başvurmuşdum, sınavla birlikte astsubaylıklarda açıklandı, kara ve jandarmaya başvurum kabul olmuştu.
    Mülakatları bekleme başladım, sınav tabiki kötününde iyisi bi durumdaydı..
    Sigorta olayını düşünerek kayıt yaptım 2 yıllık saçma bi bölüme, işimede yaradı açıkcası sosyal güvencem devam ediyor.

• 2012 de girdim turkce sorularinin azizligind ugrayanlardanim iki gun once ygs den cozdgm fem den 120+ net yprkn sinavda panikleme sonucu 90 net yapmdm aldigim en dusuk denelrden bile dusuk geldi sonuc...

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.