Şimdi Ara

mezunlardan 12lere ygs anıları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
3
Favori
2.642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Polis beni lyslerin hiçbirinde aramadı bile. Kopya çekecek potansiyel görmemişler demek
    Gözetmen sınıftakilerden heyecanlıydı. Eli ayağı titriyordu bir hata yapmiyim diye kadın bizi güya başlamadan konuşarak sakinlestirmeye çalışıyor falanda titriyordu resmen biz onu sakinlestirdik hatta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ka_za -- 20 Mart 2014; 12:10:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ?blgn?

2012 de girdim turkce sorularinin azizligind ugrayanlardanim iki gun once ygs den cozdgm fem den 120+ net yprkn sinavda panikleme sonucu 90 net yapmdm aldigim en dusuk denelrden bile dusuk geldi sonuc...

Aynı şekilde bende 120 net civarı yapıodum o yıl türkçe sorularıyla 1 saaten fazla uğraştım yine de 10 boşum vardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: gillbert

Üniversitede girmeme rağmen polislerde dedektör falan yoktu elleriyle aradılar içeri telefon bile sokabilirdim. Sadece tel tokaya dikkat ediyolardı ben lysde dişli toka takmıştım ortası yaylı hiçbir şey demediler

gillbert bayanmış

edit:yanlış anlamayın ben sizi hep erkek sanıyodum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiradanÇinkoKarbonPil -- 20 Mart 2014; 12:30:06 >

• Çok sıkı bir arama yok. Elle bir arama söz konusu ve sonra geç diyor. Kötü niyetli birinin faydalanabileceği bir boşluk var yani güvenlikte. Ayrıca görevliler yeterince bilgi sahibi değiller. Şu yapıştırdıkları karekod meselesi de sıkıntılı, benim zamanımı alamazlar. Bulmalılar bir yolunu. Benim dikkatim dağılmaz kolay kolay ama dağılanlar var yani. İlkokulda sınava girmek de büyük sıkıntı. Minicik sıralarda ne işimiz var bizim ya? Onun dışında kimlikteki fotoğraf konusunda da sıkıntı çıkarmıyorlar genellikle. Yani son 6 ayda falan çekilmesi gerekmiyor. İşinizi garantiye almak istersiniz tabi o ayrı mesele. Sonuç olarak siz rahat olun yine de, zaten zor bir dönemdesiniz falan derslerden başka bir şeyi takmayın kafanıza. Girin yapın yapabildiğinizi çıkın. Bugüne kadar hiç bir sınavda öyle önemli bir problem yaşamadım, stresli biri de değilimdir. Çok düşünürseniz geliyor başınıza valla haberiniz olsun

• Ansiklopedi gibi kitapçığı görünce şok olmayın. İstemsiz çişiniz gelebilir. Fazla su içmeyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sınav öncesi gece absürt şeyler yiyip içmeyin. Bünyeyi bozmayın. Mesela benim 3. sınavım olacak. Şu an üniversitedeyim sıkıntım yok ama illaki psikolojik olarak bir karın ağrısı olacak. Eğer zor durumdaysanız da bence milleti iplemeyin. Gazınız vs salın gitsin. Sınava girerken de Denemeye gider gibi rahat gidin. Kafanızdaki denemelerden illaki zor olacak önyargısını silin.

ilk 1-2 soruda takılırsanız moralinizi bozmayın. Sonraki sorular kolay olsa bile o psikoloji ile çözemessiniz. İlk soruyu normal taktiğinizle çözüp zor bulduysanız o soruda çok takılmayın. İşaretleyin sonra çözün.
  • ilk ygs kurbanıyım, 11 nisan gibi bir tarihte yapılmıştı bizimkisi. aşırı yoğunlaşmıştık ygs'ye, ygs iyi geçince de lys'yi salmıştık. benim için böyle olmuştu en azından. lys ygs'den daha önemli halbuki, ygs'ye o kadar fazla önem vermeyin. tabi şu an aklınız fikriniz ygs lys ile ilginiz yok olamaz da cünkü sınava az kaldı ama sene başından itibaren calısırken lys'ye daha odaklanarak calısmak lazım, asıl fark orda çıkıyor ortaya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ?blgn?

2012 de girdim turkce sorularinin azizligind ugrayanlardanim iki gun once ygs den cozdgm fem den 120+ net yprkn sinavda panikleme sonucu 90 net yapmdm aldigim en dusuk denelrden bile dusuk geldi sonuc...

Aynen.124-128 yaparken sınavda 86 net yaptım o yıl.LYSye çalışmadım ondan sonra.2012'nin Türkçesi zordu diyorum inanmıyorlar.

12lere tavsiyem YGSde Allaha emanetsiniz.Yüksek net yapıyorum diye sevinmeyin;düşük net yapıyorum diye üzülmeyin.Sınavda sakin,soğukkanlı olan kazanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daxtor55 -- 20 Mart 2014; 17:16:22 >

• Beyler bayanlar lys matta sürem bitti diyelim ama geometri çözemiyorum sıraya yazabiliyor muyuz çözemediğimiz soruları sonra çözelim diye ? İzin veren gözetmen var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: vizit

Beyler bayanlar lys matta sürem bitti diyelim ama geometri çözemiyorum sıraya yazabiliyor muyuz çözemediğimiz soruları sonra çözelim diye ? İzin veren gözetmen var mı

Hocam eğer çaktırmadan yazabilirsen şıklarıyla beraber olur . Geçen sene forumdan biri 2 soru taşımış ama heyecandan şıkları unutmuştu diye hatırlıyorum
  • daxtor55 D kullanıcısına yanıt
    Tabiki de turkcesi zordu hic beklnemyen biseydi o yuzdende zorlandik kesinlikle katiliyorum rahat olan kazanir bu sinavi

• quote:

Orijinalden alıntı: Turnedar

Pembe sçlı kızlara şortlu kızlara hazırlıklı olun.
    Ayrıca benim arkadaşımın girdiği sınav yerinde akrep çıkmıştı.

Aynen geçen sene ygs de değil ama lysde önümdeki kız transparan kıyafet giyinmişti içindede sadece iç çamaşırı vardı
  • Kitapçığınızda barkodun yanında çıkan bir kağıt var sınava girdiğine dair hocanın elindeki deftere yapıştırıyor sende imzalıyosun .

tabi hoca becerikli biri degilse biraz odunsa o kağıdı kitapçığından kaldıramıyor sinirin bozuluyo ... neden sınav baslamadan önce yapmamıslardı anlamadım ama 5 dakikamı yemişlerdi...
  • Herkesin dedigi gibi heyecan yapmayan stres yapmayan kazanir.Ben ygs de turkce sinavinda basimin deli gibi dondugunu hatirliyorum.Daha sonra ciktim.sonuc benim.icin felaketti fakat sonra dedim ki ulan sinav benim sagligimdan onemli mi ben elimden geleni yapiyorum stres yuzunden daha cok kotu oluyorum.Daha sonra lys sinavina benden beklenmicek sekilde rahat
    girdim.Sonuc olarak cok mu iyi bir puan yaptin dersen hayir.Su an istanbulda ozel bir universitede %75 burslu olrak bilgisayar muhendisligi okuyorum.Benim.icin bu kadari.yeter.Okulumdanda memnunum.

Ozet:Yani arkadaslar sonuclar aciklandiginda goreceksiniz hic beklemediginiz kisiler beklenmedil.sonuclar alicak.Kesinlikle sinava rahat girin stres olucak tabi ki olmazsa normal degil ama kendi kendinize hep soyleyin.Ben elimden geleni yaptim.Ben kimseyle.degil kendimle yarisiyorum.Umarim herkesin sinavi istedigi gibi gecer

• Herkes anlatmış anısını ben hiç anlatmamıştım.Bende anlatayım 2013 ygs hikayemi. Orta halli bir anadolu lisesi öğrencisiydim. Ama okulda ygs ye çalışan hiç mi öğrenci olmaz ya tüm son sınıflar o kadar rahattı ki tabii bende onların rahatlığından etkilenerek falan hiç kasmadım.Son 1 ay kastık. Sınava kadar çok rahattım. Sınava 10 km ötedeki okulda gireceğim için erkenden gittim. Bende hiç heyecan yoktu kötü yapacağımı biliyordum. Binanın önünde mahşeri bir kalabalık herkes birbirine bakıyor hapı yuttuk der gibi. Milletin dizi titriyor. Anne babalar çocuklardan beter. İşte o an benimde dizlerin bağı çözüldü. Dedim ne oluyoruz. Binaya tam alım başlayacak kemerleri çıkarıp atan mı dersiniz kafasına su döken mi dersiniz herkeste bir telaş. Tanıdık simalar rahatlatıyor biraz olsun ama yinede o binadan içeri girerken o kalabalık bir strese sokuyor sizi. Binadan içeri girdim sırama oturdum. Bacaklarım titriyor herkes koridorda arkadaşalrına bakıyor bende öyle bir baktım konuştum falan millet ölecek yani orada. İnsanların yüzüne baktıkça daha da geriliyordum. Sıraya oturdum ama nasıl kasılıyorum. Sığamadım koca sıraya böyle neyse sınav anı geldi çattı. Kitapçığı açtım sayfaları değiştirdim böyle Allah'ım dedim ne oluyoruz. Tüm sayfaları gezdikten sonra başladım Türkçe'den sınavı çözmeye. Normalde denemelerde bir soruyu bazen yarısını okuyup çözen ben soruyu dikkatli okumama rağmen emin olamayıp tekrar okuyodum.Türkçe de çok iki şık arasında kalmıştım. Sosyalde öyle giderken matematik 15.soruya geldim. Saate bakıyorum bi andan zaman hızla akıp gidiyor. Matematikte bir baktım 20 dakika var. Ben ne suyu açmışım ne bişey yapmışım kopmuşum gitmişim. Son 10 dakika dedim ki zaten mezuna kaldık 10 dakika yılın hardcore çözümünü yaptım. Çıktım tabii rezil bir sonuç geldi. Herkes ağlıyordu bayılanlar oldu.

Yukarıdaki anımda çıkarılacak dersler;

1) Soruyu 1 defa okuyun dikkatli okuyun emin olmazsanız boş bırakın.

2)Baktınız panik heyecan var sınavda matematik kısmını açın gözünüze kolay gelen 3 4 soruyu çözün sonra Türkçe'ye geçin.

3) Sürekli saate bakıp telaşa kapılmayın saate bakmaktan uzak tutun kendinizi.

4) Şu yorumdan itibaren telefonlarınızı kapatın sınav gününe kadar sinirinizi bozacak insanlarla muhatap olmayın.

5) Sınav binasında insanlara aldırmayın kendinize konsantre olun.

6) Sınav sabahı erken kalkın duş alın. Bir kahve için 2 3 dilim ekmek atıştırın. Tuvaletinizi yapın rahatlayın.

7) Kendinizden emin değilseniz deneme çözüyor gibi çözün olduğu kadar olmadığı kader.

bu verdiğim öğütlere inşallah hepimiz uyarız bahtımız açık olsun.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.