Şimdi Ara

MODÜLLER VE KARTLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
5.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • SELAM ARKADAŞLAR, NORMAL UYDU ALICIM ARTIK TAT VERMİYOR. DEĞİŞTİRİCEM.
    ÜÇ SEÇENEĞİM VAR :
    1- D-SMART 300TL FELAN
    2- DİGİTÜRK AYLIK 9,90 OLAN PAKETTEN FAZLA VEREMEM.
    3- SİZİN TAVSİYE EDECEĞİNİZ HEM MODÜL, HEM KART GİRİŞLİ ( 2GİRİŞLİ) İLERİDE DİGİTÜRKE ÇEVRİLEBİLİR BİR MAKİNE. XXX KANALLARIDA ÇÖZEBİLECEĞİM MODÜL VE KARTLAR.
    BU MODÜL VE KARTLARIN PROGRAMLANABİLİR OLANLARI VAR İSE YANİ BAZEN ŞU KANALI ÇÖZEN PAKETİ YÜKLİCEM BAZEN BU KANALI ÇÖZEN PAKET GİBİ. AYLIK YİNE BU KART/MODÜL SATAN YERLERE MAHKUM OLMADAN ÇÖZME SEÇENEĞİM VARMI?
    CİHAZ TAVSİYESİ (DERDİMİ ANLATTIM SANIRIM) + MODÜL VE KART HANGİ TİP VE NERDEN HANGİSİNİ ALMAM LAZIM VEYA PROGRAMLAYAN CİHAZ VE VE PROGRAMLANAN KARTLAR NEDİR NERDEN ALINIR.
    YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM. SAYGILAR.

• quote:

Orijinalden alıntı: hayme

SELAM ARKADAŞLAR, NORMAL UYDU ALICIM ARTIK TAT VERMİYOR. DEĞİŞTİRİCEM.
    ÜÇ SEÇENEĞİM VAR :
    1- D-SMART 300TL FELAN
    2- DİGİTÜRK AYLIK 9,90 OLAN PAKETTEN FAZLA VEREMEM.
    3- SİZİN TAVSİYE EDECEĞİNİZ HEM MODÜL, HEM KART GİRİŞLİ ( 2GİRİŞLİ) İLERİDE DİGİTÜRKE ÇEVRİLEBİLİR BİR MAKİNE. XXX KANALLARIDA ÇÖZEBİLECEĞİM MODÜL VE KARTLAR.
    BU MODÜL VE KARTLARIN PROGRAMLANABİLİR OLANLARI VAR İSE YANİ BAZEN ŞU KANALI ÇÖZEN PAKETİ YÜKLİCEM BAZEN BU KANALI ÇÖZEN PAKET GİBİ. AYLIK YİNE BU KART/MODÜL SATAN YERLERE MAHKUM OLMADAN ÇÖZME SEÇENEĞİM VARMI?
    CİHAZ TAVSİYESİ (DERDİMİ ANLATTIM SANIRIM) + MODÜL VE KART HANGİ TİP VE NERDEN HANGİSİNİ ALMAM LAZIM VEYA PROGRAMLAYAN CİHAZ VE VE PROGRAMLANAN KARTLAR NEDİR NERDEN ALINIR.
    YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM. SAYGILAR.

Selam,

Artık detaylı donanıma yatırım yapmanıza gerek yok!

Dreambox 500s cihaz tüm şifreli yayın beklentilerinizi karşılayabilecektir. 150 - 170 TL arası.

Ayrıca bu cihaz kullanmaya başladığınızda; modül, kart, programlayıcı v.b. aparatlara da ihtiyaç kalmayacaktır.

Kolay gelsin.

• cevabınız için teşekkürler, bu cihazın çalışma şeklini yada resimili vieolu kullanım gibi şeylerin linki varmı?
    şöyleki internetten sürekli kendini güncelliyo siz bişey yapmadan şifreli kanalları kendi çözüyor.?
    ileride ne olacağı belli olmaz şimdilik çözüyor.?
    ileride çözmese bile kart takarsanız çözersini gibi neler söyliyebilirsiniz bu cihaz hakkında?
  • biraz sitedearaştırma yaparsan bilgilere ulaşacaksındır
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigdede

biraz sitedearaştırma yaparsan bilgilere ulaşacaksındır

Sn. bigdede forumda birçok yazını okudum. ama hala net cevaplara sahip değilim.
    şöyleki : bir dreambox500s aldığımda kutudan çıkararaktan başlayan ve ilk kumanda tuşuna basılış, ne şekilde nerden başlanacağı gibi bilgi sahibi olmayan benim gibileri bilgilendirecek net bir yazı bulamadım malesef. yani ilk şifreli kanalın izlenişi, diğer kanalları izlemek için neler yapılmalı gibi sıralı düzgün anlatım yok. server nedir, nerden alınır hangi paket kaç paradır, neleri açar?
    kart paylaşımı için ne almam lazım. kartı nerden alıcam. ne model bir kart alıcam, bu kartların ömürlük olanları varmı gibi.
    mailim : harunozbey@hotmail.com
    saygılar, şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

• Dreambox cihazları Linux işletim sistemi tabanlı cihazlardır. Sadece cihazdan öte ayrı bir multimedya cihazları da diyebiliriz.

Eğer nasıl kullanılacağını öğrenecek, uğraşacak bolca zamanınız varsa Dreambox keyfi sürmek için Dreambox cihaz almak en iyi tercih.
    Ama çok zamanım yok, uğraşamam, sadece uydu kanallarını ve Digiturk kartı/modülü takıyım izleyim derseniz Seoul Hiremco X3 de kötü bir cihaz değil fiyatına göre; Digiturk'e modüllü üye olduğunuzda verecekleri modül ve kartı takıp izlersiniz. Kolay gelsin...
  • hayme selamlar

evinde internet varsa, ve modemden televizyonun yanına ethernet kablo çekebileceksen dreambox kullanabilirsin. Yapman gereken:
    1) 1 tane dreambox makine alacaksın (yaklaşık 180 TL)
    2) antenci çağırıp, 1 tane türksat 1 tane hotbird çanağı ve hotbird çanağına ilave lnb taktıracaksın (yaklaşık 80 TL)
    3) bir yerden server satın alacaksın. Dreambox receiver'ını server satın aldığın yere götürüyorsun, burada makineye server
    yüklüyorlar. İyi bir serverın 6 aylık ücreti 150 TL'dir. Yani yıllık 300 TL gibi de bir server ücreti ödeyeceksin.
    Eğer bunları yaparsan belgesel, sinema, adult vb her ne kanal varsa bildiğin izlersin.
    Risklerin ise:
    - server'ın iyi bir server olmaması nedeniyle kanallarda bazen donma takılma yapması
    - server'ın kapanması ve vermiş olduğun server ücretini geri alamaman (buna pek ihtimal vermiyoruz)

Yok eğer bunlarla uğraşamam, kablo çekemem server satan yer bulamam vb dersen digiturk yada d-smart alacaksın, bunların içinde en ekonomik ve mantıklısı 2008 yılında aktif edilmiş bir ikinci el d-smart alman. 2008 yılında d-smart'ını aktif ettirmiş olanlar, şu an satılan d-smart'lara göre daha fazla kanalı seyrediyorlar. ben bir tane satıyorum, linki aşağıdaki gibi.

http://forum.donanimhaber.com/m_34873405/mpage_1/key_//tm.htm#34937232

Umarım yardımcı olabilmişimdir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.