Şimdi Ara

Monster Fan Devamlı Çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
11.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yarım saattir fan hep çalışıyor. Oyun oynarken sıcaklık arttı tamam fanın çalışma hızı da arttı sonra hiç durmadı ama. Halen üflüyor. Bilgisayarı kapadım açtım ama sorun düzelmedi. Herhangibir ayarla da oynamadım. 6990 ekran kartı var. Ne yapacağız?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Monster Fan Sürekli Çalışıyor

Monster dizüstü bilgisayar sahipleri, cihazlarının içindeki fanların sürekli çalışmasından şikayet ediyor. Bu sorun, özellikle yüksek performanslı görevler gerçekleştirildiğinde veya oyun oynandığında ortaya çıkıyor. Bunun birkaç nedeni olabilir.

Birincisi, Monster dizüstü bilgisayarlar güçlü bileşenlere sahiptir ve bu bileşenler yüksek ısı üretir. Bu ısıyı dağıtmak için fanların sürekli çalışması gerekir. İkincisi, Monster dizüstü bilgisayarların soğutma sistemi verimli olmayabilir. Bu, fanların daha fazla çalışmasına ve daha fazla gürültü çıkarmasına neden olabilir.

Monster fanlarının sürekli çalışması sorunu şunlara yol açabilir:

• Gürültü kirliliği
    • Pil ömrünün kısalması
    • Cihazın aşırı ısınması

Monster Fan Sesi Azaltma ve Kapatma

Monster fanlarının sürekli çalışma sorununu çözmek için birkaç adım atabilirsin:

• Cihazını serin bir ortamda kullan.
    • Cihazını toz ve kirden arındır.
    • Termal macununu yenile.
    • Soğutma pedi kullan.
    • BIOS ayarlarını değiştirerek fan eğrisini optimize et.
    • Son çare olarak, Monster fanlarını kapatabilirsin. Ancak bu, cihazının aşırı ısınmasına neden olabileceğinden önerilmez.

Monster fanlarının sürekli çalışma sorununu çözmek için yukarıdaki adımları uygulamayı deneyebilirsin. Sorun devam ederse, profesyonel yardım almanı öneririz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Sol taraftaki i$lemci fanimi?sag taraftaki ekran karti fanimi hic durmuyo?
    Eger ekran kartiysa isisina bakarmisin
  • Öncelikle bir şey sormak istiyorum. Şu touchpad'in alt kısmında ne var? Orası eskiden ısınıyor muydu hatırlamıyorum şimdi az bir ısı var. Devamlı üfleyen fan notebook'un arka tarafından üflüyor. Yani Alt taraftaki değilde arka tarafta güç girişinin sol ve sağ tarafındaki deliklerden üflüyor. Kapadım laptopu 10 dakika bekledim şimdi tekrar açtm sorun yok gibi. 40 derecedeyken fan çalışıyordu. Önceden de takip ettim 40 derece normal sıcaklığı. GTA 4 falan girdim mi 80 dereceye kadar çıkıyor o zaman fan iyi çalışıyordu. Ama dediğim gibi oyundan çıktıktan sonra 40-45 dereceyken bile üfledi.
    f
  • Ya bu bilgisayarın altı ısınıyor muydu? Ben pek hatırlamyorum ama şimdi ısınmış biraz.
  • Fn+1 turbo modunda kalmış olmasın?
  • 1- pc zaten boşta duruken normal ısnması ile fanı açıyor. Dursa bile kısa süre sonra açılıyor.
    2- touchpad ısınması için: oyun oynarken hem batarya ömrünüzün uzaması hem de ısınmayı engellemek için bataryayı çıkarın o zaman ısınmayacaktır.
    3- yarım saatlik oyun sonucu oluşan speedfan veya gpu-z programı ile resim yuklermısınız?
    FAnın çalışması çok rahatsız edici ise Arkadaşın dediği gibi Turbo fanı açık untmuş olma ihtimalin cok yuksek. FN+1 tusu ile acıp kapamayı dene
  • Yorumlar için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Dediğiniz gibi sanırım turbo fanı açmıştım o vakit. Sonra da bilgisayarda hata aramaya başlayınca değişik değişik şeyler buldum. Sorunum yok gibi Allah'a şükür. Tekrar ilginiz için teşekkür ederim.
  • ExpForCuTT kullanıcısına yanıt

Kardeşim şimdi senin dediğin gibi fn + 1 turbo mod açık kalmış olabilir bide benim sorunuma göz at istersen.

Ben geçen hafta fan ayarıyla oynadım perfonmans moduna aldım sonra birtürlü eski haline otomatik çeviremedim sonra fan speed control bölümünden pc otomatik moda aldım kaydettim pc kapatıp baştan açtım sürekli fan kulanımda aşırı sesi yok ama fan sesi geliyor orta boyutta

şimdi pc fanını nasıl otomatik haline getiricez oyuna girince fan açsın çıkınca fan duracak şekilde istiyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.