Şimdi Ara

Monster Tulpar Monitör Kapatma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
909
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilmiyorum monstera mı kızmalıyım msi'ya mı ama
    Sorun şudur.
    İnternetten indirme yapıyorum, oda modemden biraz uzak olduğu için monitörü alt tarafa doğru kapatınca bağlantı kopuyor, dolayısıyla monitör lid kısmı açık kalacak şekilde indirme yapıyorum.
    Buraya kadar herşey normalken monitörü kapatma tuşuna basınca monitör nedense tekrar açılıyor.
    Normalde diğer bütün dizüstülerde sürücüden bağımsız low level Fn+F7 olan monitör kapatma tuşu ne yapılırsa yapılsın ister fare oynasın ister klavye tuşuna tıklansın isterse programlar focus eventi tetiklesin Fn+F7 tuşuna tekrar basana kadar açılmaz ve olması gereken budur.
    Monsterda ise fare azıcık oynasın ya da klavyenin tuşuna basılsın ya da en kötüsü arka plandaki bir program focus eventini tetiklesin monitör kendiliğinden tekrar açılıyor.
    Monitörü kapatıp yatmak istiyorum ama monitör tekrar açılıyor, sanırım arka planda açık bir programın focus eventi tetiklemesiyle alakalı.
    Belli bir olay standart oluyorsa boşuna olmuyordur, belli bir nedeni vardır, avantajı vardır.
    Bütün diğer dizüstülerde monitör kapatma tuşu Fn+F7 dışında interrupt kabul etmiyorsa bir sebebi vardır.
    Büyük ihtimal bu durumun çözümü yok ama varsa da bilgilendirilmek istiyorum.
    @MonsterMusteriHizmetleri

Ekleme: Siyah ekran koruyucuya almak bir nebze çözüm olabilir ancak siyah ekran koruyucuda bile monitör gözle görülür şekilde ışık yaymaya devam eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caner_ozdemir -- 30 Temmuz 2014; 1:20:49 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.