Şimdi Ara

Motor su seviyesi ile ilgili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni aldığım dizel arabanın 2500 km bakımını yaptırmaya gittikten daha sonra motoru kendim kontrol ederken bir şey dikkatimi çekti.

Bu bakım, sadece seviye kontrolu idi, eksilen yağı tamamlamışlar ve ayrıca motora antifrizli su da eklemişler. Fakat dikkat ettiğimde su seviyesi max ile gösterilen bölgenin 2 parmak kadar yukarısında. Bunun motora bir zararı var mıdır? Min ve max diye bir seviye belirtildiğine göre bunun geçilmemesi gerekiyor sanırım. Arabadaki su haznesi yuvarlak bir hazne ve su miktarını görebiliyorum. Farkettikten sonra servise götürecek vaktim olmadı,
    sizce bir sorun teşkil eder mi bu?

• bir müddet kullanın bu sefiye aynı mı kalıyor yoksa değişiyor mu? Eğer sistem ahava yapmamış ise seviyenin max geçmemesi gerekir.Kışın problem olmaz ama yazın genleşme dolayısıyla seviye daha da yükselir ve taşma tabir edilen durum söz konusu olur bunu plasitk saklama kabının kendisi yapacaktır.
  • problem etmeye gerek yok, araç soğukken seviyeye bakın , max ın yukarısındaysa, ya şırınga ile yada şu camsil spreyleri ile soğutma suyunun fazlalığını alabilirsiniz. ama almasanız da 1-2 parmak fazlalığın bir zararı olacağını zannetmiyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.