Şimdi Ara

MSI, ASUS,EVGA GTX 950 hangisi daha iyi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler, cumartesi bu 3 kart arasından seçim yapacağım , gerekçeleri ile beraber hangisi daha iyi kart ?
    fiyat önemli değil ama vatandan alacağım bunun haricinde daha mantıklı bir öneridede bulunabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler

• Ben olsam msi alırdım. Tasarımı daha güzel, daha iyi o.c. oluyor diye biliyorum. Soğutması da iyi.
  • Aynı modellerde markalar arası çok fark olmuyor soğutmaları falan belki farklı oluyor yukardaki arkadaş gibi bende msi öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DjarumBlack-

Aynı modellerde markalar arası çok fark olmuyor soğutmaları falan belki farklı oluyor yukardaki arkadaş gibi bende msi öneririm.
    EVGA NASIL peki fiyat olarak daha pahalı msi ve asustan kendinden overclocklu falan yazmışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömeroviç -- 23 Haziran 2016; 22:47:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömeroviç

EVGA NASIL peki fiyat olarak daha pahalı msi ve asustan kendinden overclocklu falan yazmışlar
    RX 460 veya 470
  • quote:

saat hızları yüksek olanı tercih edin

belirtmiş olduğun 3 marka arasında saat hızı en yüksek olan model Evga GTX 950 SSC Modelidir Ayrıca benimde kullanmış olduğum bir kart 1080p oyunculukta gayet güzel iş çıkarıyor ve az bir oc ile ftw versiyonun hızına rahat ulaşıyor.

gerçi RX 460 ve RX 470 çıkma arefesinde iken bekleyin derim ama, illa almam lazım dersenizde cevabı verdim

http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=02G-P4-2957-KR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aerosol 34 -- 23 Haziran 2016; 22:57:14 >

• quote:

Evgayı pek bilmiyorum ama daha fazla para vermeye gerek yok.
  • Aerosol 34 kullanıcısına yanıt
    Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Anladığım kadarıyla başka forumlara da sordum ASUS u kimse tavsiye etmiyor. Evga Msi arasında bir seçim yapacam.
    Rx 460 470 800 lira civarı olur şu evga bile 170 dolar ama bizde 660 lira civarı
    MSI soğutması gerçektende çokmu iyi diğerlerine göre ?
  • Ömeroviç Ö kullanıcısına yanıt
    evet msi twin frozr soğutma çözümü gpu'yu full yükte 64 derecelerde tutabiliyor.

evga'nın acx 2.0 soğutma çözümü ise maks. yükte 69-71 derece arası değişiyor. diğerlerine oranla bu kadar farkın olmasını saat hızının daha yüksek olmasına bağlıyorum
  • Şahsen msi gtx 950'ye sahibim, gta v 1500mhz ocli olarak oynarken max 65 derece gördü cidden başarılı bir soğutma var ayrıca vrm soğutması da var yani oc konusunda asusun önünde 3-0 önde bu soğutma sayesinde, alınacaksa msi alınmalı bence
    557TL ye Zotac gtx 950 AMP model kartı almanı öneririm çünkü saat hızları gayet tatminedici seviyede. 1405mhz taban boost hızı mevcut oyunlarda bu hız en kötü ihtimal 1468mhz civarında olur, yani bu kartı bilmemne markadan aldık o.c ile 1500mhz de kullanıyoruz fln diyenler olabilir zotac'ın AMP modelini aldığında başkalarının o.c ile elde ettiği performansı karta hiç dokunmadan elde edebilirsin ve kartın arkaplakasıda mevcut, şahsi düşümcem budur

http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-gtx950-amp!-edition-gddr5-2gb-128bit-nvidia-geforce-dx12-ekran-karti.html

Burada incelemeside mevcut, en az diğerleri kadar hatta en fazla o.c potansiyali görünen kart olmuş.

https://www.techpowerup.com/reviews/Zotac/GeForce_GTX_950_AMP_Edition/33.html

• quote:

Orijinalden alıntı: CoNaR-X

557TL ye Zotac gtx 950 AMP model kartı almanı öneririm çünkü saat hızları gayet tatminedici seviyede. 1405mhz taban boost hızı mevcut oyunlarda bu hız en kötü ihtimal 1468mhz civarında olur, yani bu kartı bilmemne markadan aldık o.c ile 1500mhz de kullanıyoruz fln diyenler olabilir zotac'ın AMP modelini aldığında başkalarının o.c ile elde ettiği performansı karta hiç dokunmadan elde edebilirsin ve kartın arkaplakasıda mevcut, şahsi düşümcem budur

http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-gtx950-amp!-edition-gddr5-2gb-128bit-nvidia-geforce-dx12-ekran-karti.html

Burada incelemeside mevcut, en az diğerleri kadar hatta en fazla o.c potansiyali görünen kart olmuş.

https://www.techpowerup.com/reviews/Zotac/GeForce_GTX_950_AMP_Edition/33.html
    Beyler GTX 960 aldımda EVGA
    konuyu açtım acil çözüm yolu lazım burayada yazayım siz belki anlarsınız
    pci-e 8 pinli giriş var kartta.
    benim psuda 6 pinli pci-e girişi var. ekran kartının kutusunun içinden dönüştrücüsü çıktı, 2 6lıyı 8e çeviren bi pcie kablosu.
    ne yapacagım. elimde patlamasın. benim güç kaynağı
    500 w psu (karttın üzerinde minimum 400 watt yazıyor) cooler master
    s 500 pcap i3

Psu dan gelen 6 pin kabloyu kartın 8 pin yuvasına takarsan kart çalışır ancak belki o.c potansiyali düşük olur yani o.c yapmaya kalkmadan kullanırsın fakat için o.c yaparım yada bu şeklde çalışması durumunda için rahat etmezse tek 6 pini 8 pine çeviren 1 kablo edinmen gerekir.

Yani şu tip 1 kablo, bunu pc oem satıcılarında tamircilerinde v.s. bulabiliyosun.

• coax47 kullanıcısına yanıt
    öncelikle ilgilendiğin için teşekkürler. o ilk dediğini yaptım 8 li yere 6 lıyı taktım pc açılışta anakart modelinin yazdığı yerde takılı kaldı . bu kabloyu alsam sorun çözülürmü
    Aslında açılışta yaşadığın sıkıntıyı kablonun yarattığını sanmıyorum fakat yinede 1 olasılık tabi, sorun kabloysa haliyle o tip 1 kablo kullandığında çözülür, MSI modelleri yukarıda resmi olan tipte çevirici ile geliyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coax47 -- 27 Haziran 2016; 1:23:36 >
  • coax47 kullanıcısına yanıt
    evga nın kutusunda çıkan bu şekide 2 6 lığı 8 e çeviriyor
    msi de ise 6 lığı 8 e çeviriyo başka kablo varsa boşta kalabiliyor. iki marka niye böyle zıt ?
    allah allah
    MSI dışında bildiğim böyle çevirici koyan bayadır yok, yani MSI'ın gtx 700 serisnide kullandım ozmda çeviricileri bu şekildeydi fakat diğer markaların çoğu ozamandan bu zamana halen değişiklik göstermediler, kısaca MSI'ın bu çevirici olayı neredeyse bütün maralara göre zıt ve kullanıcılarına kıyak gibi 1 şeydir.
    Kaç liraya aldınız?
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    743 tl ye vatan pc den
    Hayırlı olsun. Keşke 470'i bekleyebilseydiniz. 4GB versiyonunu bundan daha ucuza alırdınız. 2GB mı aldınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 27 Haziran 2016; 10:10:23 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.