Şimdi Ara

MSI ATI RX1550-TD256EH ekran kartının driver sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.727
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, çok uzun süredir kullandığım MSI ATI RX1550-TD256EH ekran kartının driver'ı bilgisayarı her kapatıp açtığımda kendi kendine silinmeye başladı. Yeniden kurarak normal çalıştırabiliyorum ancak bilgisayarı her kapatıp açtığımda ekran kartı driver'ı silinmiş oluyor ve görüntü aşağıdaki resimdeki gibi görünüyor.

Bilgisayarda yazılımsal bir sorun vardır diyerek format atıp yeniden Windows XP SP3 yükledim. (Formattan önce de XP SP3 kullanıyordum) ancak problem düzelmedi ve resimde görünen açıklama çıktı. Ekran kartı driver'ım Windows'un eski sürümüne göreymiş ve bu sürümle çalışmıyormuş. Sanırım Windows'a yakın zamanda gelen bir güncellemeden dolayı bu sorunu yaşıyorum.

Benzer durum başına gelen veya çözüm adına bir önerisi olan varsa beni çok mutlu eder

MSI ATI RX1550-TD256EH ekran kartının driver sorunu

• Böyle bir sorunla bende karşılaşmistim. sorunumu everest ultimate programından anakart ve ekran kartı detalı ınceledıkten sonra hatayı cozmustum sende bu sekilde yapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: webstern

Böyle bir sorunla bende karşılaşmistim. sorunumu everest ultimate programından anakart ve ekran kartı detalı ınceledıkten sonra hatayı cozmustum sende bu sekilde yapabilirsin.

webstern cevabın için teşekkürler ama tam olarak neyi incelemem gerekiyor everestten?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merthum -- 2 Ocak 2013; 13:33:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: merthum

quote:

Böyle bir sorunla bende karşılaşmistim. sorunumu everest ultimate programından anakart ve ekran kartı detalı ınceledıkten sonra hatayı cozmustum sende bu sekilde yapabilirsin.

webstern cevabın için teşekkürler ama tam olarak neyi incelemem gerekiyor everestten?

Demek istediği muhtemelen everest ile kart bilgilerini almak ve uygun sürücü için nette araştırma yapmak.

Bunu da yapabilirsiniz ancak ben siz "SlimDrivers"adlı programı öneririm. Programı indirin,kurun ve "starscan" ile taratmaya başlayın. Bulduğu sürücüleri indirin.. Bulduğu sürücüler arasında ekran kartınızın sürücüsü de olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

quote:

quote:

Demek istediği muhtemelen everest ile kart bilgilerini almak ve uygun sürücü için nette araştırma yapmak.

Bunu da yapabilirsiniz ancak ben siz "SlimDrivers"adlı programı öneririm. Programı indirin,kurun ve "starscan" ile taratmaya başlayın. Bulduğu sürücüleri indirin.. Bulduğu sürücüler arasında ekran kartınızın sürücüsü de olacaktır.

Kurumsal sitesinde benim daha önce kullandığım ve şu anda da windows tarafından kabul edilmeyen driver'dan başka driver yok xp 32-bit için.
    Bahsettiğiniz taramada bundan başka bir driver bulma ihtimali var mıdır?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kıdemli Yarbay

quote:

quote:

Kurumsal sitesinde benim daha önce kullandığım ve şu anda da windows tarafından kabul edilmeyen driver'dan başka driver yok xp 32-bit için.

Alternatif sürücü bulma ihtimali var..

• quote:

TIKLA&İNDİR...

sendeki driverları kaldır bunu yükle bunun bulduğunu indirip yüklettir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 2 Ocak 2013; 18:24:50 >

• Ekran Kartının modelıne bakarak yuklersın herseyı sorunsuz bir şekilde kurmak ve sorun yaşamak istemiyorsan her zaman dogru kaynak yani ekran kartının markası modeli neyse o siteden indirmen.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.