Şimdi Ara

MSI B450-A Pro Soğutucu Plastiği Eksik Çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugün yeni bilgisayarımın montajı için işlemlere başlamak üzereydim, ilk başta BIOS flashback özelliğini kullanarak MSI B450-A PRO anakartımın BIOS'unu yükselttim. Böylece artık anakartı Ryzen 5 3000 serisi işlemcilerle de kullanabilecektim. İşlemciyi güzelce yerleştirdim ve sıra işlemci fanına geldi. Hayatımda hiç başıma gelmeyen bir şey geldi. İşlemci fanının oturması gereken alt kısımda hiçbir şey yok. Technopat YouTube kanalında bir videoda da izledim, başka montajlara da baktım ilk önce plastik sökülüp işlemci fanı alt kısma vidalanıyor fakat ne plastik var ne de başka bir şey. Tam olarak anlatamamış olabilirim o yüzden lütfen alttaki fotoğrafa bakın. Ürünü Amazon US üzerinden aldığım için şu an geri gönderip uzun süre beklemek istemiyorum. Nasıl çözebilirim bu sorunu? Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler.

Yardımcı olabilecek yok mu ? Türkiyede bunu nasıl temin edebilirim, 2.elcilerde veya elektronikçilerde var mıdır ? Ya da evde kendim çözebileceğim bir konu değil mi ? Aptal bir plastik ve oturma yeri yüzünden çalışan fanı monte edemiyorum işlemcinin üstüne, çıldırmak üzereyim.

MSI B450-A Pro Soğutucu Plastiği Eksik Çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mefkan -- 28 Eylül 2019; 22:29:25 >

• İki adet uzun plastik parça değil mi? Takacağım soğutucu ne? Bende geçen aliexpress üzerinden snowman CPU soğutucu aldım.baktim olmuyor.en son anakart kutusuna baktım ve iki adet plastik parçayı orada buldum. Onlarla montajı yaptım.Galiba sende aynı durumdasın.
  • Galiba size açılmış/kullanılmış/iade edilmiş bir ürünü göndermişler. Aslında stok fan ile kullanacaksanız o 2 adet siyah plastik parçayı çıkartıyorsunuz. En azından yeni aldığım ryzen 5 2600'ün stok fanında durum bu şekilde. kitapçıkta 2 fan türüne göre o parçaların çıkması veya çıkmaması gerektiğine dair resimli anlatım mevcuttu. Benim fan için sökmem gerekiyordu. Ancak anakartın arkasında o 4 girişe geçen bir plaka var. Fanı o plakanın vida girişlerine vidalıyoruz. Siyah plastik parçanın olması önemli değil. (Eğer sizin fan da 2600 ile aynı ise)
  • İstanbuldaysan Yazıcıoğlu civarlarından biraz araştırmayla bulabilirsin. 3D yazıcı bulabilirsen modellerin linkini vereyim.

www.thingiverse.com
    AM4 - Original Retention Brackets (Cooler Mounts) by Nocturnus
    https://www.thingiverse.com/thing:2681174

Böyle bir imkanın yoksa, biraz daha bekleyerek vergiler dahil 16-17$ civarına linktekini alabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rokie T

İstanbuldaysan Yazıcıoğlu civarlarından biraz araştırmayla bulabilirsin. 3D yazıcı bulabilirsen modellerin linkini vereyim.

www.thingiverse.com
    AM4 - Original Retention Brackets (Cooler Mounts) by Nocturnus
    https://www.thingiverse.com/thing:2681174

Böyle bir imkanın yoksa, biraz daha bekleyerek vergiler dahil 16-17$ civarına linktekini alabilirsin.

Ne gerek o kadar uğraşmasına hocam.

Aşağıdaki linkteki ürün için am4 uyumlu denmiş. İnternette am4 fan ayağı diye aratıp başka sitelere de bakabilir.
    sahibinden.com
    AMD4 / AM4 ( Yeni Nesil AMD Fan Ayağı) - Masaüstü Bilgisayar Donanımları Alışverişte İlk Adres sahibinden.com'da - 668959866
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-amd4-am4-yeni-nesil-amd-fan-ayagi-668959866/detay

• metallurgy kullanıcısına yanıt
    Haklısın görmemişim. 20 liraya bile varmış
  • as ıl soruya gelirek o anakart biyerden cıkma 2.el yhada servise gidip tamir edilip tekrardan satılan bir anakart am4 soketlere orjinalinden plastik yakaların bulunmaıs lazım
  • plastik değil metal plakadan bahsediyor o olmazsa soğutucuyu takman mümkün değil soğutucuyu o plakaya sabitliyorsun zaten

sana 2. el anakart göndermişler hemde eksik bir şekilde
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.