Şimdi Ara

MSI K9N NEO v3, Everest'te ilginç voltaj değerleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • MSI K9N Neo v3 ile biraz problem yaşamaktayım. 12 saat oyun açık durabilirken desktop da bazen kitleniyor. Güç kaynağında sorun olabilir diye düşünüyordum ama 400w zalman güç kaynağım var, brisbane 4000, 8600gt yi kaldırabilecek düzeyde, gerçi 3 tane hdd var. Everest'in son çıkan sürümü olan EVEREST Ultimate Edition 2007 4.10.1128 Beta ile voltaj değerlerine baktığımda +12v için 7.36, -12v için -5.04, -5v için ise -0.98 gösteriyor. Bios'da sadece + değerleri görebilmekteyim ve +12v için 12 civarı gözüküyor. Bu kartı kullanan arkadaşlar acaba bu program ile programın içinden Bilgisayar bölümüne ve ordan da Algılayıcı bölümüne girip kendi değerlerinizi yazabilir misiniz?

Teşekkürler

• yeni bios varsa güncelle bence. benim anakartımda ısı ölçümü ile ilgili problem vardı bios güncelledim sorun düzeldi. hem msi anakarlarda bios güncellemek çok kolay. herşeyi internet üzerinden yapabilirsin
  • Biosu zaten güncellemişdim, son versiyonu olan 2.1
  • hocam aynı kartı bende kullanıyorum tık demedi daha...baska bir yerde bis sıkıntı olabilir mi?0.98 cok dusuk...bu voltaj degerleri ile makinanın calısmamamsı gerekirdi...
  • Bendeki değerler aşağıda işine yararmı bilmiyorum

Voltaj Değerleri
    CPU Çekirdek 1.30 V
    Aux 1.44 V
    +3.3 V 3.33 V
    +5 V 5.59 V
    +12 V 7.42 V
    -12 V -5.12 V
    -5 V -0.83 V
    +5 V Beklemede 4.99 V
    VBAT Akü 3.06 V
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.