Şimdi Ara

msi z97 g5 i7 4790k sistem acilmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ekran bir turlu gelmedi anakart calisiyor gozukuyor ama sistemde ekran yok
     msi z97 g5 i7 4790k sistem acilmiyor msi z97 g5 i7 4790k sistem acilmiyor msi z97 g5 i7 4790k sistem acilmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ekranın fişlerini kontrolet takıtıgına emin ol açma kapama tuşına bida bas ekranın unutmuş olabilirsin

• Yok hocam dahili harici deniyorum ikisindende gelmiyor ama isi degeri cikiyor yani calismasi gerekmez mi

• quote:

Orijinalden alıntı: whiteman28

Yok hocam dahili harici deniyorum ikisindende gelmiyor ama isi degeri cikiyor yani calismasi gerekmez mi

Kullanım kılavuzundan, anakart üzerindeki LED göstergede yazan "49" hata koduna bak. Çalışmama nedeni bu kodda yazar.
  • Anakart yanmıştır büyük ihtimalle her niyeyse bu MSI modelleri ler çok yanmaya başladı bu sıralar. İki arkadaşımında birer hafta arayla anakartları bu yüzden değiştirildi vatan pc de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 4 Temmuz 2015; 23:33:03 >
  • son bios güncellemesini yaptıktan sonra bendede böyle sorunlar olmaya başladı, msi g7 kart restart yapınca çalışmıyor, 9c hatası verip öylece siyah ekranda bekliyor. güç kablosunu çıkarıp 5 -10 sn bekleyip takıyorum açılıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • whiteman28 kullanıcısına yanıt
    sistemin güç ilişkisini kesin power kapatım bios pilini çıkarıp bir kaç sn bekleyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: whiteman28

Ekran bir turlu gelmedi anakart calisiyor gozukuyor ama sistemde ekran yok
    [

BIOS'u resetleyip tekrar dener misin? Hata kodunu "49" olarak veriyor. Bak bakalım kitapçıkta karşılığı nedir?
  • Herseyi yaptim harici olarak aldigim fani cikartip islemciyle gelen stok fani takinca sorun duzeldi.

• Soğutucu ve kasa fanının yönünü değiştirmen iyi olur.
  • Stok fanla kullaniyorum simdilik sikinti yok.ilerde tekrar deneyecegim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.