Şimdi Ara

Mühendislik düşünen sorsun cevaplıyım. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
3
Favori
4.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Dr. eneox

milyarder mühendis olunabilir mi tony stark gibi

Elon Musk var ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni_hayatt kullanıcısına yanıt
    Boğaziçi / Odtü / Bilkent / Koç arasından bir tercih yapmak çok zor.Eğer böyle bir seçeneğin ortadında kaldıysanız daha detaylı bir araştırma yapmalısınız.Örneğin Aselsanda bir mühendis olmaksa amaç Odtü tercih edebilir yurt dışına açılmaksa Bilkent .Bana kalırsa bu 4lüden seçipte pişman olacağınız bir üni yok.

İtü,Yıldız ise bunların bir gömlek altıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tobb ee önerir misin

• st-koly-baly S kullanıcısına yanıt
    Yok sorum yanlış anlaşıldı :) Yani bu üni lere puanım yetmiyor,daha alt seviye olan üniler (eskişehir,kocaeli,sakarya vb) arasında bir karşılaştırma yapacak olursak hangilerini önerirsiniz ? yoksa bir sene daha beklememizimi tavsiye edersiniz, şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeni_hayatt -- 19 Haziran 2017; 1:31:0 >
  • double or nothing kullanıcısına yanıt
    Alternatiflerin ne ve hangi mühendisliği yazıcaksın ?

Evet sorunu tekrardan okudum malesef yanlış anlamışım kusura bakma.

Kocaeli mezunu biri olarak öneririm Kocaeliyi.Sanayi bölgesi olduğu için firmalar tercih edebiliyor mezunları ayrıca yazları çalışabilirsin bu bölgede veya ikinci öğretimseniz gündüzde hem çalışıp hem okuma fırsatınız mümkün.Tekrardan okusaydım kesinlikle en azından 1 yıl mühendislik yapılan bir yerde çalışarak okumak isterdim.

Eğer daha sosyalleşebileceğin bir il arıyorsan Eskişehir veya İzmirdede okuyabilirsin.

Size ve orta seviye ünileri hedefliyen arkadaşlara tavsiyem akademik kadrolara bakarak gidin.Bölümün ana bilim dallarındaki profesör doçent sayıları verilen dersleri incelemenizi tavsiye ederim.Ben kocaeli tercihinde en çok buna dikkat etmiştim.Bu noktada bazı sacma özel ünilerdende uzak durmanızo tavsiye ederim.Örneğin X özel üniversitesinde akademik kadrolara baktığınızda koskoca bölümde toplamda 3 5 hoca anca görürsünüz.Tabi bunlardan bir mühendislik eğitimi beklemekte anlamsız.

• Tobb pc yazicam gibi hocam pc'yi gerçekten cok istiyordum bilkent ODTÜ falan olmadı ama 1-2k siralama ile kaçıyor sence tobb pc mi yaziyim yoksa baska bir muhendislige yonelip odtu bilkent mi yaziyim

• bir mühendis aylık 50 bin tl ve daha fazla kazanabilir mi?
    Peki hocam bir sene mezuna kalıp daha iyi bir üni. ye gitmeyi nasıl karşılıyorsunuz? çok fark yaratacak avantaj veya dezavantajı olur mu yani siz olsanız beklermiydiniz 1 sene daha ?
  • nickxarus5858 kullanıcısına yanıt
    Bu noktada size bişey deme şansım pek yok.Açıkcası Makine Müh. olmama rağmen Bilgisayar mühendisliğini kesinlikle öneriyorum bu yüzden bu tercihinizi değiştirmenizi önermem fakat Odtü Bilkent gibide bir gerçek var.İyi düşünmelisiniz kritik bir karar ve çok etkilemek istemem.

Elektrik elektronik. Alternatif olarak atılım osmangazi vs var. Üstte dediklerimden her türlü daha iyi tobb ama genel olarak soruyorum.

Zamanında bende mezuna kalmıştım.Aslında bana bu soru sorulduğunda hep kalınması taraftarıyım.Genelde iyi bir çalışmayla sıralama örneğin 50 binlerden 20 binlere çekilebilir.

Eğer bu sene kocaeli kazanıp gelecek sene İstanbul Üniversitesi Marmara veya Ege kazanıcaksanız kesinlike bir sene daha beklemeyin.İtü Yıldız kazanıcaksanız bekleyin.

• Gebze teknik bilgisayar mühendisliği yazılır mı hocam ?
    Öyle de hocam 4-5k dan mezuna birakmam doğru olmaz demi bilkent icin falan tobb yazicam artik itu de yazabilirim ama istanbul istemiyorum

• Türkiye'de en çok maaş ödeyen ve en büyük mühendislik şirketleri hangileri ? (Savunma sanayi dışında)

• Arkadaşımım bu sene mf 4 puani 200k - 170k arası geliyo.

O pamukkale mekatronik istiyodu, sadece orda okuyan birisiyle konuşmus ve tüm hayali oydu. Pamukkaleyede siralamasi yetmedigi icin buyuk ihtima taabiki belli olmaz ama suleyman demirel mekatronigemi gitsem diyo. Ne yapsın bu çocuk şimdi ?

• Dokuz Eylül bilgisayar mühendisliği hakkında bilginiz var mı

İşte hocam o konuda tam kendime güvenemiyorum eğer olurda kazanamazsam çok pişmanlık duyarım ve ben meslek lisesinden(bilişim bölümü) mezun oldum bu sene,sakaraya ve kocaeli gibi ünilere puanımın yeteceğini düşünüyorum inşallah lisenin avantajını görürüm.onun dışında work and travel ve erasmus gibi projelerde yer alma konusunda avantajlımı (sakarya,kocaeli vb.)bu üniler? Cevaplarınız için çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: st-koly-baly

Eğer Odtü Bogazici Koç Bilkent ayarında bir üniden birinde mühendislik okucaksanız bunlar orta seviye ünideki tıpları ezer geçer 4.5 / 5k civarı başlangıç maaşları var ve artar gider tabi tıp okuyan kişininde kendine bağlı tıpkı mühendislikler gibi.Doktor maaşları sanıldıgı kadar uçuk deildir en azından bir çoğunda.Bizzat bordlarını gördüklerim oldu dolaylı yoldan 5 6 bini zor gören orta yaşlı doktorlar biliyorum.

Başlangıç maaşlarını soran arkadaş için ise Üniversiteye göre değişiyor.Sebebi ise şu İtü Yıldız mezunlarının %70 i iyi firmalarda iş buluyor bu sebepten dolayıda maaşlarımiyi seviyelerden başlıyabiliyor.Orta düzey ünilerden mezun olanların ise iyi yerlerde çalışmaları biraz daha zor ama kendini geliştirmeye cok bakıyor bu işler.Örneğin Kocaeli mezunu isen iyi ingilizcen var ve algın açıksa itü mezunlarından çokta bir eksiğin olmuyor piyasada tabi herşey sana bağlı.

hocam odtü itü gibi bi üni için mezuna kalacağım değer mi yaptığım

• %50 burslu bilkent ee veya cs de mi okumak yoksa odtü bilgisayarda okuyup o parayı yurtdısında mı kullanmak hocam sizce ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.