Şimdi Ara

Mühendislik düşünen sorsun cevaplıyım. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
3
Favori
4.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya benimde mf4 sıralamam 100 115 k arasi gelicek bu siralamalarda önerebiliceğiniz hangi üniversiteler var acaba?

LÜTFEN CEVAPLARSANIZ SIZE DUĞA EDICEM

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • astegon kullanıcısına yanıt
    Hocam ben mimarlık dusunuyorum onun da piyasası o sekilde mi ? İs alanlari calisma koşulları vs. Kendime en uygun meslegin bu oldugunu dusunuyordum, hatta kac yerde olumsuz yorum olmasina ragmen hala yazmaya inat etmis durumdayim. Meslegi bu kadar isteyip kendimi gelistirmemem mümkün degil gozuyle bakiyorum olaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ginflon -- 19 Haziran 2017; 10:35:52 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çalıştığım için çok fazla ilgilenemiyorum.Akşam 6'dan sonra tek tek herbirinizin mesajını toplu cevaplıcam arkadaşlar.İsteyen özeldende yazabilir cevaplarım.

• ginflon kullanıcısına yanıt
    Eğer bu mesleği, yani mimarlığı, hayatının merkezine koyduğun, zevkle çalışabileceğin ve her tasarım ve çiziminden büyük zevk alacağını düşünüyorsan tabii ki yaz.

Sadece yapacağın mesleğini "zengin olma" aracı olarak görenlere ben öneri yazdım. Meslekler hayatımızın geri kalanındaki yaşam biçimimizi ve çevremizi etkilemekte ciddi anlamda.

Çok ama çok kritik bir seçim.

Piyasa anlamında mimarlık konusunda da bilgim var tabi. Genel olarak benzer şeyler var. Etrafınızda gördüğünüz kentsel dönüşümler vs inanmayın, kanmayın.

Şöyle diyeyim, o koca projelerin ne kadar ucuza çizdirildiğini bir bilseniz....
  • Özyegin hakkinda ne dusunuyorsunuz

• fruputol F kullanıcısına yanıt
    Yazilmaz

• HBeg kullanıcısına yanıt
    Kardesim sacmalama var ingilizce egitim veren adam akilli okullar sen okuyanlara degil burda 3 4 bindeki adamlarin forumda yazdiklarini okuyarak bu fikre kapiliyorsan okullarda okuyan ogrencilerle iletisime gec istersen

• Yaklaşık olarak 40-50k arası bir sıralama gelecek.Gazi bilgisayar yazmayı düşünüyorum.İş olanakları nelerdir ve yüksek lisans iş olanaklarını arttırır mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: st-koly-baly

Eğer Odtü Bogazici Koç Bilkent ayarında bir üniden birinde mühendislik okucaksanız bunlar orta seviye ünideki tıpları ezer geçer 4.5 / 5k civarı başlangıç maaşları var ve artar gider tabi tıp okuyan kişininde kendine bağlı tıpkı mühendislikler gibi.Doktor maaşları sanıldıgı kadar uçuk deildir en azından bir çoğunda.Bizzat bordlarını gördüklerim oldu dolaylı yoldan 5 6 bini zor gören orta yaşlı doktorlar biliyorum.

Başlangıç maaşlarını soran arkadaş için ise Üniversiteye göre değişiyor.Sebebi ise şu İtü Yıldız mezunlarının %70 i iyi firmalarda iş buluyor bu sebepten dolayıda maaşlarımiyi seviyelerden başlıyabiliyor.Orta düzey ünilerden mezun olanların ise iyi yerlerde çalışmaları biraz daha zor ama kendini geliştirmeye cok bakıyor bu işler.Örneğin Kocaeli mezunu isen iyi ingilizcen var ve algın açıksa itü mezunlarından çokta bir eksiğin olmuyor piyasada tabi herşey sana bağlı.

güzel sallamışsın. itü mezunu bir ablam bir abim var, hiç de öyle maaşlar ile başlamıyorlar. nerde çalıştıklarını sorarsan biri arçelikte biri rönesans holding te çalışıyor.

• @Dr. Donanım

Türkiyede en çok kazandıran firmalarım başında arçelik bsh ford gibi firmalar geliyor.iskolig tarzı sitelerden maaşlar ve şirketler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

---

@Genius.

Pamukkale ile süleyman demirel arasında bir fark olcagını zannetmem piyasada eşdeğer görülürler.Bence mezuna kalmasın yazdın süleyman demireli.

---

@ozra33

Bilgisayar mühendisliği bence çok doğru tercih.Dokuz eylülü yazın pişman olmazsınız.

---

@yeni_hayatt

Eğer kocaeliye puanınız yetiyorsa yazın hocam.work and travel için herhangi bir şarta gerekmyok parayı veren gider.Erasmus için ise kocaelide giden arkadaşlarım oldu kontenjanları fena diğil gidebilirsiniz rahatlıkla uğraşırsanız.

---

• quote:

Orijinalden alıntı: Syntax 1907

%50 burslu bilkent ee veya cs de mi okumak yoksa odtü bilgisayarda okuyup o parayı yurtdısında mı kullanmak hocam sizce ?

Hocam görmediniz sanırım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • @WhoiS_AttaCK

Odtü ve itü de mühendislikse hedefiniz kesinlikle mezuna kalmaya değer emin olun.

---

@Syntax 1907

Odtü bilgisayarı kazanabiliyorsanız saniye düşünmeyin derim.Mezun olup aradaki parayla yurt dışı yaparsınız.

----

@HBeg

İngilizce eğitim veren bu saydığınız üniler dışındada üniler mevcut.Teknik ingilizce için teknik makaleler çevirebilirsiniz.Bunun yanında ydsye hazırlanabilir fen bilimleri alanından böylelikle mezun olduktan sonra araştırma görevlisi olma yolunda dil puanı sıkıntısınıda ortadan kaldırabilir bir taşka iki kuş vurmuş olursunuz.

---

@insanhayvan

Özel bir bölümü paralı parasız okumanız aradında mezunkrn hiçbir fark yoktur.Kimse size 75 burslu okudunuz alamayız demez.

---

• @Duygusuzadam

Bana kalırsa bilgisayar ve endüstriden sonra gelir inşaat.Eğer üst düzey bir ünide bu dediklerimi okursanız önünüz açık.Eğer puanınız bilgisayar yada endüstriye yetiyorsa inşaat yazmayın.Son dönemde dolar kurundan dolayı inşaat sektörü biraz sekteye uğradı.İnşaat mühendisleri ve mimarlar 4 5 sene önceki dönemler yaşamıyor ne yazıkki.Tabi bu benim gözlemlerim siz daha detaylı araştırma yapın lütfen.Eğer bilgisayar ve endüstr gelmiyorsa inşaat yazın derim.

---

@Mr.Prestige

Yazın hocam Ege makinayı.Egenin eğitimi gayet iyi.Piyasada sayılan üniversitelerden .

----

@alokinez

Kesinlikle geç kalmadın.Çok sıkı çalış.Geceni gündüzüne kat gerekirse 1 yıl nefes alma ders calış.Eminim gelebileceğin en iyi sıralamaya gelip mühendislik kazanırsın.

---

@bhsmss

Hocam yeni denenen eğitim şeklinden haberim yok ne yazıkki.

---

• Herkeste şu algı var.İtü/Odtü vb büyük üniversiteleri bitirmezsen iş bulman zor,en iyi ihtimal 2000 liraya başlarsın,zor şartlarda çalıştırırlar vs.

Benim Yıldız Teknikteki bölümlere puanım yetecek.Ama insanların bu tavrı beni korkuttuğundan hiç mühendislik alanı düşünmemiştim.Sonuçta kimse o kadar sene okuyup işsiz kalmak istemez.Para olarak da çok beklentim yok aslında bazıları 10-15 bin lira maaş alıyım diye hayal kurar ama ben 4-5 bine razıyım yeterki severek yapalım.

• @150netyapiyorumcokmukotu

Bilgisayar mühendisliği bana göre hiçbirzaman bitmicek ve hep popülaritesini koruyacak meslek.Ytü kesinlikle öneririm.

--

@batgem6

Eğer bilkent yüzde 50yi vericek parayı zorlanmadan bulabiliyorsanız yazın hocam.Fakat sizi zorluyacaksa itü inşaat tercih edin derim.

--

@Wasted0042

Endüstri 4.0a geçilen şu dönemlerde mekatronik kesinlikle ölmicek bir meslek.Çağ robot çağına doğru gidiyor,işçi sayısını aza indirip üretimi robotlarla devam edileceğini düşünürsek ve bunu arçeliğin şimdiden yapmaya başladığını düşünürsek şüphesiz mekatroni bu sektörde en önemli yapıştalarından bir olacaktır.

---

@Massibe

Yıldız Makinada yüksek lisans yapıyorum.Kesinlikle öneririm.Akademik kadro labaratuvar sayısı açılan dersler tAtmin edici.Bsh Arçelik mercedes gibi firmalar 4.sınıfta uzun dönem stajyer olarak öğrenci alıyor yıldızda okuyup bunları değerlendirebilirsiniz.Ayrıca yıldızda okulu 3.5 yılda bitirme olanağınız var ve bu şekilde bitirenlerin sayısı çok fazla.

• hocam otomotiv muh tercih yapmaya değermi sizce hacettepe ünv
  • @tobbfenliseli

Kesinlikle başka bir bölüm düşünmeyin.Bu 4 üniden birnde endüstr okuyun.İş sahaları çok geniş,üretim planlama,iş geliştirme,satış,satın alma gibi alanlarda çalışılabilir.Söylediğiniz ünilerden birinden mezun olursanız sıkıntı çekeceğinizi düşünmem iş ve para anlamında.

---

@cadas1905

Katü makina.Bu sıralamalara şiddetle tavsiye edilir.

--

@Metroloji

Burdan mezun Makine mühendisi arkadaşım var.Kendisi iyi şartlarda iyi paralara çalışıyor.Özyeğin iyidir.Akademik kadroları sacma sapan özel üniler gibi değildir.

---

@ErenKaranacak

O sıralamalara yapılabilcek mantıklı seçim.Kardeşime eczacılık gelmezse orası yada muadili bir bilgisayar mühendisliği yazdırıcaz.

• nickxarus5858 kullanıcısına yanıt
    forumda slovenya nickli arkadaş vardı, tobb'da olması lazım ona sorabilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam mimarlık olmazsa otomotiv düşünüyorum kocaelinde.İngilizcem orta üst düzey arasında var dahada geliştirip iyi bi yerlere gelebilir miyim?
  • iyi günler hocam ben bilgisayar mühendisliği düşünüyordum ama su son bir kaç gün endüstride cazip gelmeye başladı size zahmet olmazsa ikisinin kısaca bir karşılaştırılmasını yapabilir misiniz
    birde bu iki müh istediğim ünide çap yapabiliyormuş acaba bu ne kadar zor bunu yapmak istersem ona göre karar verirsem ne kadar emek vermem lazım ya da yüksek lisansta diğeri yapılabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.