Şimdi Ara

Mühendislik düşünen sorsun cevaplıyım. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
109
Cevap
3
Favori
4.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bencede mezuna kalmayın.Bu söylediklerinizden birini tercih edin.

Yarın akşam elimden geldiğince tekrardan cevaplamaya calışıcam diğer arkadaşları.Bi ricam sizden bana tek mesajda çoklu alıntıyı nasıl yapacagımı biri anlatabilir mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi st-koly-baly -- 19 Haziran 2017; 2:33:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • st-koly-baly S kullanıcısına yanıt
    Sitenin altındaki mesaj kutucugunun sol alt köşesinde haberdar et yeri var orda nickleri girip ekliyorsunuz sonra mesajı yazip gönderin

• Mesela baktığımız da İTÜ , ODTÜ , YTÜ vs... dışın da adam akıllı İngilizce eğitim veren yer yok. Türkçe eğitim verilen bir üniversiteden mezun olsak günlük hayatta kendisini idare edecek biri İngilizce açığını nasıl kapatır? Bahsettiğim okul da öğretilen adres sorma , saatin kaç olduğu gibi olaylar değil. İşin teknik kısmını diyorum. Makine Mühendisliği anlamın da. Benim için çok önemli şuan onu düşünüyorum ne yapsam diye?
  • Hocam odtüyü %75 burslu okursak bir farkı oluyormu ve %75 burslu ücreti tahmini ne kadardır

• quote:

Orijinalden alıntı: st-koly-baly

Bencede mezuna kalmayın.Bu söylediklerinizden birini tercih edin.

Yarın akşam elimden geldiğince tekrardan cevaplamaya calışıcam diğer arkadaşları.Bi ricam sizden bana tek mesajda çoklu alıntıyı nasıl yapacagımı biri anlatabilir mi ?

Boğaziçi Matematik müh. Düşünüyorum kesin gibi kolay is bulurmuyum

• İTÜ'de bilgisayar mühendisliği düşünüyorum. Sıralamam kaç olmalı?

• quote:

Orijinalden alıntı: HBeg

Mesela baktığımız da İTÜ , ODTÜ , YTÜ vs... dışın da adam akıllı İngilizce eğitim veren yer yok. Türkçe eğitim verilen bir üniversiteden mezun olsak günlük hayatta kendisini idare edecek biri İngilizce açığını nasıl kapatır? Bahsettiğim okul da öğretilen adres sorma , saatin kaç olduğu gibi olaylar değil. İşin teknik kısmını diyorum. Makine Mühendisliği anlamın da. Benim için çok önemli şuan onu düşünüyorum ne yapsam diye?

TEDU var. TED Üniversitesinin İngilizce olmayan bölümü yoktu yanlış hatırlamıyorsam ve kendi adıma konuşacak olursam ingilizceyi o saydığın üniversite öğrencilerinden 4 kat daha iyi konuşur yazar ve anlarım.

İngilizce açığını bölüm için dışarıdan kapatmak bana göre mümkün değil. Şöyle düşün, ben Irregular öğrenciyim. 1. Sınıf 1. Dönem bitti ve ders içi öğrendiğim fizik olsun mat olsun yani temel bilimler açısından bile dışarıdan temin etmek zor. Yurt dışına çıkarak kendi bölümün için erasmus vs ile kapatabilirsin anca ama Türkiye de mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xronize -- 19 Haziran 2017; 3:11:28 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• İnşaat mühendisliği hakkında ne düşünüyosunuz ve bu bölüm için itü mü odtü mü daha iyi eğitim veriyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xronize

quote:

Orijinalden alıntı: HBeg

Mesela baktığımız da İTÜ , ODTÜ , YTÜ vs... dışın da adam akıllı İngilizce eğitim veren yer yok. Türkçe eğitim verilen bir üniversiteden mezun olsak günlük hayatta kendisini idare edecek biri İngilizce açığını nasıl kapatır? Bahsettiğim okul da öğretilen adres sorma , saatin kaç olduğu gibi olaylar değil. İşin teknik kısmını diyorum. Makine Mühendisliği anlamın da. Benim için çok önemli şuan onu düşünüyorum ne yapsam diye?

TEDU var. TED Üniversitesinin İngilizce olmayan bölümü yoktu yanlış hatırlamıyorsam ve kendi adıma konuşacak olursam ingilizceyi o saydığın üniversite öğrencilerinden 4 kat daha iyi konuşur yazar ve anlarım.

İngilizce açığını bölüm için dışarıdan kapatmak bana göre mümkün değil. Şöyle düşün, ben Irregular öğrenciyim. 1. Sınıf 1. Dönem bitti ve ders içi öğrendiğim fizik olsun mat olsun yani temel bilimler açısından bile dışarıdan temin etmek zor. Yurt dışına çıkarak kendi bölümün için erasmus vs ile kapatabilirsin anca ama Türkiye de mümkün değil.

Böyle bir cevap bekliyordum zaten. Normal olarak İngilizceyi halletsen bu sefer meslek terminolojisi konusun da eksik kalırsın. Yoksa hazırlıkta çok aman aman bir şey öğreneceğimi düşünmüyorum. Teknik kısmı hariç. İnşaat falan olsa sıkıntı olmaz da Makine İngilizce istiyor yani. Cevabınız için sağ olun.

• Ege makina hakkında ne düşünürsünüz

• Hocam 12 ye geçtim şimdi ygs ye başladım mühendislik kazanmak için geçmi kaldım acaba bide mühendisligin onu kapalı mı? Millet işsiz işsiz dolaşıyor

• Hocam Bilkent Makine yeni bir bölüm. 2009 yılında öğrenci almaya başlamış. Öğretim kadrosu burada
    Welcome | Mechanical Engineering Department | Bilkent University
    Welcome | Mechanical Engineering Department | Bilkent University
    http://me.bilkent.edu.tr/?page_id=305&lang=tr

Eğitimi ile ilgili öğrenciler yeni bir sistem denendiğini ancak çok zorlandıklarını söylüyorlar. Bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz? Yoksa Odtü mü tercih etmeliyim?
    Bir de Abet akreditasyonu öğrencilere ne gibi yararlar sağlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bhsmss -- 19 Haziran 2017; 4:20:16 >

• hocam yıldız bilgisayar hakkında bilgin varsa bahsedebilir misin kısaca muhtemelen tutacak ve ytü yazıcam
  • Muhendislik dusunenlere bende bisey yaziyim bu ise para olarak bakarsaniz 1-0 geride baslarsiniz muhendislik baslangic maaslari oyle ahim sahim bise degil hele mezun olduktan sonra sanmayin ki bana 5 milyar maasi vericekler sabah 8 aksam 5 cumartesi pazar tatil cok buyuk hayal kirikligi yasarsiniz ilk isinizse hele adami somurmek icin yapmicaklari sey yok ama meslekdeki 2 3 seneden sonra kiymetiniz biliniyor bunlari bilin ona gore bolum secin.

• Bende mühendisliği bıraktım abim de makine mühendisi tabi uzun yıllar önce mezun olmuştu ama okulun gerçekten sektörün 4-5 yıl arkasında geldiğinden bahsetmişti bana günümüzde de devam ediyor bu saatten sonra mühendislik okunmaz 70k+ iseniz başka bir şeye yönelmek lazım
  • Sıralamanız 18 bin olsa

%50 Bilkent Makine mi

İTÜ İnşaat mı tercih ederdiniz

• Reis sence Mekatronik müh. Nasıl sence

• Yıldız makine hakkında ne düşünüyorsunuz büyük ihtimalle orası tutucak benim

• Hocam Endüstri hakkında ne düşünüyosunuz hatta Boğaziçi, Koç, Bilkent, Odtü nün Endüstrileri hakkında
  • 20 yıllık inşaat mühendisi olarak konu sahibinden izin alarak 2-3 kelam edeyim;

İnşaat Mühendisliği düşünenlere önerim; sakın ha. Bunu "Aaa meslektaş istemiyor, rakip istemiyor kendine" diyerek değerlendirmeyin. Çevremdeki çoğu mühendis arkadaşım bıkmış vaziyette mesleğinden dolayı.

Şantiyeci olsan (yurt içi - yurt dışı) ayrı dert, proje mühendisi olsan ayrı dert. Çoğu arkadaşım mesleği yerine başka işlerde çalışıyor. Kimi kendi firmasını kurdu (sigorta acentesi, esnaf, vb) kimi de yurt dışlarında sürünmekte. Belki proje müdürü belki yüksek maaşı var ama senede 2-3 defa o da bin bir zorlukla izin alarak TR'de ailesinin yanına geliyor.

Projecilik yapacaksanız büyük paraları unutun. 3 birim emek verdiğiniz şeyden 2 birim kazancınız olunca "Ben ne yapıyorum" diyorsunuz.

Ülkede FAZLASIYLA mühendislik mezunu veriyoruz, üstüne Y.Lisans ve Doktora yapanlar gırla. 200'e yakın üniversite var ama inovatif pek bir şey yok mühendislik anlamında. Zaten destek de bulamıyorsunuz.

Gençler, farklı meslekleri tercih edin. Belki TR'de iş bulamazsınız kolay kolay ama yurt dışında farklı alanlar var.

Size naçizane önerim ne olursa olsun ilk olarak global dil olan ingilizceyi mutlaka halledin sonra yanına 2. dil koyun bir şekilde.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.