Şimdi Ara

Müthiş bi bilgi kirliliği var, gelin açıklığa kavuşturalım. (Kayıt hakkında)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
9
Favori
1.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kimi diyor e kayıt yapsan da sonuç sayfasında yazılan tarihte üniye gidip belge vermen lazım
    Kimi diyor e kayıt yap arkana yaslanıp üninin sitesini takip et onlar seni çağıracak
    Kimi de diyor e kayıt yapıp üni başlayınca belgelerini götürürsün git gel yapmana gerek yok çünkü e devletten her belgenin kopyasını alıyorlar zaten vs diye.

Şimdi bilen birisi yazsın da konuyu editleyelim her gün onlarca başlık açılmasın. E kayıt yapan biri daha sonra ne yapmalı?

Edit: E-kayıttan sonra mesaj geldi

Sevgili öğrencimiz;edevlet üzerinden üniversitemize kaydınız tamamlanmıştır.Kayıt için üniversitemize gelmeniz gerek yoktur.ÖğrenciNo:16091***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doctore Oenomaus -- 12 Ağustos 2016; 4:20:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: deadlyspiralxx

Bu mesaj silindi.
    şuan e devletten kayıt yapsan bile 15-19 unda ya üniye gidecen ya da tekrar evden üniye kayıt yapacaksın emin olarak bildiğim şey bu. benim merak ettiğim bazıları diyor ki şuan e devletten kayıta gerek yok 15-19 da yapılabilir direk üniversiteden diyor bunun doğruluk payı nedir? ayrıca bizim kurumlarda hakikatten gerizekalı kayıt olmak bile zor anasını satıyım
  • Hocam önce e kayıt yapacaksın sonraki adımları üniversitenin sitesinde duyuracaklar bazı üni ler duyurdu bile
  • quote:

Orijinalden alıntı: SorumVarYGSLYS

şuan e devletten kayıt yapsan bile 15-19 unda ya üniye gidecen ya da tekrar evden üniye kayıt yapacaksın emin olarak bildiğim şey bu. benim merak ettiğim bazıları diyor ki şuan e devletten kayıta gerek yok 15-19 da yapılabilir direk üniversiteden diyor bunun doğruluk payı nedir? ayrıca bizim kurumlarda hakikatten gerizekalı kayıt olmak bile zor anasını satıyım

Alıntıları Göster
    Hala net bi bilgi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: deadlyspiralxx

Bu mesaj silindi.
    Kazandığım üniversitenin sitesinde "E-kayıt yaptıran öğrenciler 15-19 Ağustos arasında gerekli belgeleri üniversiteye teslim etmesi gerekiyor" diyor. Benim kayıt belgemde ayın 15inde kayıt yaptırabilirsin diyordu şimdi e kayıt yaptırınca illa 15inde mi gitmem lazım yoksa 16-17 sinde gitsem olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deneyimsiz Adam -- 11 Ağustos 2016; 22:03:48 >
  • Üniversiteye göre değişen bir durum bazı yerlerde e kayıt yapınca zaten gerekli belgeleri e devletten alıyor Üniversite daha senden bişi istemiyor kaydın tamam okul açılınca gel kimliğini al diyor (ki mantıklı olan budur e devletten her şeyinizi görüyorlar)

Ama bazı Üniversiteler illa belgeleri de ister bunu Üniversitenin sitesindeki duyuruları takip ederek öğrenin. Kayıt işi şakaya gelmez üniversiteyi arayın ve bilgi alın ona göre hareket edersiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deneyimsiz Adam

Kazandığım üniversitenin sitesinde "E-kayıt yaptıran öğrenciler 15-19 Ağustos arasında gerekli belgeleri üniversiteye teslim etmesi gerekiyor" diyor. Benim kayıt belgemde ayın 15inde kayıt yaptırabilirsin diyordu şimdi e kayıt yaptırınca illa 15inde mi gitmem lazım yoksa 16-17 sinde gitsem olur mu?

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar yalnız bu kazandıgınız okula göre degısıyor ben KTU kazandım bılgısayar muhendıslıgını mesela muhendıslık ıcın sadee e kayıt gereklı dıyolarlar ama tıp fakültesi,beden eğitimi öğretmenlıgı,eczacılık vs. okulun verdıgı bolumler dıyorkı okula bu bolumler dırek gelecek e kayıt kabbul etmıyoruz yanı muhendıslıkte kabul ederken tıpta kabul etmıyor mesela o yuzden sız kazandıgınız okula bakın açıklamalarına.

• Dostlar bu konu hakkinda bir bilgilendirme yaptim inceleyebilirsiniz.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=119444505
  • Gençler üniversitenin kayıt kılavuzuna bakın. Her üniversite yayınlıyor. Öğrenci işleri daire bakanlığı sayfasına filan bakın.
  • Okul eğer ön kayıt istemiyor ise ;

Elektronik kayıt yaptırırsanız tekrar gitmeye gerek yok.

Üniversiteye gidip kayıt yaptıranlar elektronik kayıt yapmayanlar için.

Okul duyurur ancak fotograf,diploma vs gibi seyleri okula daha sonra elden götürüp veriyorsunuz.Genelde okul açılmadan önce okulun sitesinde şu tarihlerde belgeleri teslim ediniz diye duyururlar.

Ön kayıt isteyenler ise üniversitenin resmi sitesinden duyuruluyor.Siteden kayıt yaptırıyorsunuz.

Umarım açıklayıcı olmuştur.
  • Deneyimsiz Adam D kullanıcısına yanıt
    Elektronik kaydını yaptır gerekli belgeleri TERCİH SONUCUNDA YAZAN TARİHTE üniversiteye teslim et.Her fakültenin kayıt tarihi farklı.Yani aynı üniversitede olsan dahi bölümlerin kayıt günü değişkenlik gösterebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ftm1633

Elektronik kaydını yaptır gerekli belgeleri TERCİH SONUCUNDA YAZAN TARİHTE üniversiteye teslim et.Her fakültenin kayıt tarihi farklı.Yani aynı üniversitede olsan dahi bölümlerin kayıt günü değişkenlik gösterebilir.
    Yav şimdi saat 00.01den itibaren kayıt olabilecek miyiz yoksa sabah mı açılır?
  • ftm1633 F kullanıcısına yanıt
    Peki bu elektronik kaydı ne diye yaptırıyoruz? O zaman hiçbir faydası yok?
    E kayıt üniversiteye gidip kayıt yaptırmayanlar için işte.Mesela senin evin üniversiteye uzak ya da boşuna gitmek istemiyorsun o zaman e kayıt yaptırıyorsun.Yani bir kolaylık e kayıt.
  • ftm1633 F kullanıcısına yanıt
    Ben sadece bir diploma vermek için 1200 kmden fazla yol yapmak istemiyorum. Ama üniversite e kayıt yaptıran öğrenciler 15-19 ağustos arasında gerekli belgeleri getirsin diye sitesine yazmış. Bu e kayıtın bir avantajı yok ki.
    O üniversitenin yaptığı bir şey.Her üniversite o şartı koşmuyor.
  • deadlyspiralxx kullanıcısına yanıt
    Yönetimi beğenmiyor işleyişi beğenmiyor bunu anlayamıyormusun? Yok ermenistana git falan sana mı soracak vergisini veren her vatandaşın eleştirme hakkı var daha iyi olması eleştiriliyo zaten bende kızıyorum net değiller her işimiz gereksiz karışık yada zor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _zombik_ -- 11 Ağustos 2016; 23:12:51 >
  • e kayit yapmadan direkt okula gidip normal kayit olmada bi sıkıntı var midir? bilgilendiren olursa sevinirim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.