Şimdi Ara

Muvo Tx 512mb(Radyosuz)129 milyon??Bu fiyata bu ürün nasıl sizce?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
2.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu ürünü kullanan, bilgisi olan varsa görüşlerinize ihtiyacım var. Eğer forumda daha önce bununla ilgili bi başlık açıldıysa özürr gerçekten. Eski konuları incelemeye zamanım yok. Kampanyası bitmeden yetişmek istiyorum.

-Öncelikle ses seviyesi ve kalitesi nasıl?Avrupa modellerinde yazılımdan kaynaklanan bi kısıtlama var. Firmware upgrade'le bu sorun halledilebilir mi??
    -I-river'la kıyaslama, karşılaştırma fırsatı olan var mı(T-serisi)?? ikisini de dinlemiş olan yani?? Ses kalitesi arasında çok fark var mı??
    -Yine bu forumlarda; dışardan gelen sesler çok fazla rahatsız ediyor özellikle kalabalık yerlerde dinlerken denmiş((Otobüsde..vs)) Kulaklıktan mı kaynaklıdır varsa böyle bi sorun yoksa Avrupa versiyonundan dolayı mıdır??
    -Cihazla birlikte gelen kulaklığın kalitesi nasıl??Bu aletle birlikte örneğin Sennheiser Cx300 kullansak tatmin eder bi ses kalitesi elde edebilir miyiz??
    ürünün kendi sitesindeki linki:
    http://www.creative.com/products/product.asp?category=213&subcategory=215&product=9672

Fiyatına göre bana çok uygun geldi. Yani 129 milyon'a 2 yıl garanti+12 taksit'e Creative almak sizce nasıl bi fikir? Yardımlarınızı bekliyorum.

***aklıma geldi ben hep soruyorum da bunu:Cihazla birlikte boyun askısı veriyorlar mı??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeCOo -- 29 Mayıs 2006; 20:35:53 >

• Bu arada herkese ''dolar düşecek şimdilik bi şey almayın'' diyordum. Ben hala düşeceğini düşünüyorum ama, son okuduğum haberlerde yaz boyunca bu seviyeye yakın gideceğini yazıyordu. Tabi, Turizmle birlikte Telsimin satışından gelen 5.3 milyar dolarlık Finansman'ın Ziraat bankasının elinde olduğunu ve diğer bankalarla anlaşmak üzere olduklarını ve bu paranın piyasaya sürüleceğini hesaba katıyorlar mı bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeCOo

Bu arada herkese ''dolar düşecek şimdilik bi şey almayın'' diyordum. Ben hala düşeceğini düşünüyorum ama, son okuduğum haberlerde yaz boyunca bu seviyeye yakın gideceğini yazıyordu. Tabi, Turizmle birlikte Telsimin satışından gelen 5.3 milyar dolarlık Finansman'ın Ziraat bankasının elinde olduğunu ve diğer bankalarla anlaşmak üzere olduklarını ve bu paranın piyasaya sürüleceğini hesaba katıyorlar mı bilmiyorum.
    Sesi 90 db, doğal olarak fazla çıkmaz ama dikkat et o ürünün yan sanayileri çok kötü bir ambalajlama daha doğrusu kopyalama ile satılıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Sesi 90 db, doğal olarak fazla çıkmaz ama dikkat et o ürünün yan sanayileri çok kötü bir ambalajlama daha doğrusu kopyalama ile satılıyor

Alıntıları Göster
    valla hani mısır çarşısında falan görmedim. koskoca dünya çapında mağazanın, haftasonu gazetedeki kataloğunda gördüm. En ucuz fiyat garantisi, yenilik falan diye. Yıllık cirosu 1 milyar dolar, tabi gözümüzde büyütmeyelim ama, Nasıl Sahte olabilir mi yani ürün? Gene belli olmaz bu işler.
    Carrefour'un haftasonu kataloğunda vardı 12 Hazirana kadar. Yaparlar mı sizce böle bi şi??

• quote:

valla hani mısır çarşısında falan görmedim. koskoca dünya çapında mağazanın, haftasonu gazetedeki kataloğunda gördüm. En ucuz fiyat garantisi, yenilik falan diye. Yıllık cirosu 1 milyar dolar, tabi gözümüzde büyütmeyelim ama, Nasıl Sahte olabilir mi yani ürün? Gene belli olmaz bu işler.
    Carrefour'un haftasonu kataloğunda vardı 12 Hazirana kadar. Yaparlar mı sizce böle bi şi??

Alıntıları Göster
    129 YTL bedavaya eğer öyleyse bende yengenize hediye edeyim :)

• quote:

Alıntıları Göster
    radyolu olanları doğu bankta aynı fiyatta satılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufoyasatasancocuk

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ufoyasatasancocuk

Arkadaşım ben göremedimhttp://www.dogubank.com.tr/index.php?p=list&k_id=237&m_id=116&pk_id=237
    Creativelerin olduğu bölüm bu. Muvo TX FM 130 milyona nerde?? kusura bakma ben istanbulda değilim o yüzden internetten başka şansım yok. Nerede gördüğünü tam olarak söylersen sevinirim.

***Bu arada doğubankta 152 milyona var bi tane. Ama o alet benim sorduğum değil. TX'de Lcd ekran var tasarımı Zen ve N200'le Muvo Nomad karışımı. doların yeni kuru üzerinden bi de fiyatlar, dikkat edersen sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NeCOo -- 29 Mayıs 2006; 21:06:16 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ufoyasatasancocuk

Arkadaşım ben göremedimhttp://www.dogubank.com.tr/index.php?p=list&k_id=237&m_id=116&pk_id=237
    Creativelerin olduğu bölüm bu. Muvo TX FM 130 milyona nerde?? kusura bakma ben istanbulda değilim o yüzden internetten başka şansım yok. Nerede gördüğünü tam olarak söylersen sevinirim.

***Bu arada doğubankta 152 milyona var bi tane. Ama o alet benim sorduğum değil. TX'de Lcd ekran var tasarımı Zen ve N200'le Muvo Nomad karışımı. doların yeni kuru üzerinden bi de fiyatlar, dikkat edersen sevinirim.

Alıntıları Göster
    Carrefour un İndirimdekiler/ Elektronik kısmında bir şey yok valla

http://www.carrefour.com.tr/urunler.asp?Cat=37&SubCat=81

Ayrıca Doğubankda olan kesin benim deidğim o yan sanayileridir aman diyeyim size.

• quote:

Carrefour un İndirimdekiler/ Elektronik kısmında bir şey yok valla

http://www.carrefour.com.tr/urunler.asp?Cat=37&SubCat=81

Ayrıca Doğubankda olan kesin benim deidğim o yan sanayileridir aman diyeyim size.

Alıntıları Göster
    vallaa internet sitesine bakmıştım ben de ilk refleks olarak. Fakat orda görünmüyor ürün. Nedenini ben de bilmiyorum. Ama katalok elimde şu anda. Çarşamba allah kısmet ederse gidip yerinde incelemek istiyorum. Aslı astarını oradan öğrenebilirim((bulabilirsem tekrar yazarım zaten buraya))

Ya allah aşkına teknik konularda yorumu olan yok mu?? bu ses seviyesi 90 db düşük tamam da biraz daha ii bi kulaklık alsak şöyle orta düzey fark etmez mi??
    Ayrıca US-EU farkından dolayı bi seste kısıklık vardır mutlaka. Yazılım güncellemeyle halledemez miyiz? Yani US Firmware yükleyen var mı bu alete aldıktan sonra?? ses seviyesinde artış oluyo mu?

• quote:

vallaa internet sitesine bakmıştım ben de ilk refleks olarak. Fakat orda görünmüyor ürün. Nedenini ben de bilmiyorum. Ama katalok elimde şu anda. Çarşamba allah kısmet ederse gidip yerinde incelemek istiyorum. Aslı astarını oradan öğrenebilirim((bulabilirsem tekrar yazarım zaten buraya))

Ya allah aşkına teknik konularda yorumu olan yok mu?? bu ses seviyesi 90 db düşük tamam da biraz daha ii bi kulaklık alsak şöyle orta düzey fark etmez mi??
    Ayrıca US-EU farkından dolayı bi seste kısıklık vardır mutlaka. Yazılım güncellemeyle halledemez miyiz? Yani US Firmware yükleyen var mı bu alete aldıktan sonra?? ses seviyesinde artış oluyo mu?

Alıntıları Göster
    Bilen arkadaşlar varsa,, bi bakabilir mi bu karşılaştırmaya;
    i-river T 30 ;
    No. of channels Stereo (R+L)
    Frequency Range: 20Hz ~ 20KHz
    Headphone outputÇ L)18mW + (R)18mW (16 Ohm) max. Volume
    S/N Ratio 90dB (MP3);A Weighted

Creative Muvo Tx
    Signal-to-Noise Ratio >90dB
    Harmonic Distortion Output <0.05%
    Frequency Response 20Hz to 20kHz
    Headphone Out 1 x 1/8" stereo minijack, 5-7mW

Şimdi bu alette Head phone output değeri T30'dan çok düşük. Bu 5-7mW dediği güç değeri cihazın kulaklığa sağladığı güç değeri mi oluyor?Yoksa kendi kulaklığının güç değeri mi oluyor?Ya da kendi kulaklığının iç direncinden kaynaklanan bi fark mı oluyor?Asıl soru kulaklığı değiştirsek daha fazla güç çekebilir miyiz?Yani daha fazla ses elde edebilir miyiz??
    Bilen biri varsa bu farkın ne olduğunu anlatabilir mi??Öğrenmek açısından faydalı olacağını düşünüyorum

• quote:

Bilen arkadaşlar varsa,, bi bakabilir mi bu karşılaştırmaya;
    i-river T 30 ;
    No. of channels Stereo (R+L)
    Frequency Range: 20Hz ~ 20KHz
    Headphone outputÇ L)18mW + (R)18mW (16 Ohm) max. Volume
    S/N Ratio 90dB (MP3);A Weighted

Creative Muvo Tx
    Signal-to-Noise Ratio >90dB
    Harmonic Distortion Output <0.05%
    Frequency Response 20Hz to 20kHz
    Headphone Out 1 x 1/8" stereo minijack, 5-7mW

Şimdi bu alette Head phone output değeri T30'dan çok düşük. Bu 5-7mW dediği güç değeri cihazın kulaklığa sağladığı güç değeri mi oluyor?Yoksa kendi kulaklığının güç değeri mi oluyor?Ya da kendi kulaklığının iç direncinden kaynaklanan bi fark mı oluyor?Asıl soru kulaklığı değiştirsek daha fazla güç çekebilir miyiz?Yani daha fazla ses elde edebilir miyiz??
    Bilen biri varsa bu farkın ne olduğunu anlatabilir mi??Öğrenmek açısından faydalı olacağını düşünüyorum

Alıntıları Göster
    Dostum sana şöyle bir öneride bulunabilirim, Carrefour dan alırsan iade şartlarını iyice öğren sanırım 1 hafta ya da 15 gün içinde aleti iade şartlarıyla vermek kaydıyla iade edebiliyorsun,

Kulaklıkları tatmin edicidir Creative'in emin ol bende Sennheise Mx-200 var 15 YTL ye aldım o kadar adı sanı var bir halta yaramaz, yani o farkı kulaklık sağlamaz ama imkanın varsa git bir doşa vatanı veyabir yeri Zen Micro ya da Zen Touch dinle (97 DB) ondan sonra Muvoya dönüp bakmazsın bile

• quote:

Dostum sana şöyle bir öneride bulunabilirim, Carrefour dan alırsan iade şartlarını iyice öğren sanırım 1 hafta ya da 15 gün içinde aleti iade şartlarıyla vermek kaydıyla iade edebiliyorsun,

Kulaklıkları tatmin edicidir Creative'in emin ol bende Sennheise Mx-200 var 15 YTL ye aldım o kadar adı sanı var bir halta yaramaz, yani o farkı kulaklık sağlamaz ama imkanın varsa git bir doşa vatanı veyabir yeri Zen Micro ya da Zen Touch dinle (97 DB) ondan sonra Muvoya dönüp bakmazsın bile

Alıntıları Göster
    ii fikir aslında, alıp bi deneyip sonra iade edebilirim beğenmezsem. Ama ben almışken ürünü kullanmak istiyorum. Ama kimseden de cevap gelmiyor,, üzücü bi durum.

En son belki cevap gelir mi diye bi sorayım. kulaklık çıkışındaki 5-7mW'lık güç, yazılımsal bi durum mu??Yani ses kısıtlaması dedikleri olay burdan mı??Amerika versiyonunu yüklesek bu çıkış artar mı??
    Bu arada 90 db tamam da benim anlamadığım t30'da 90 Db. Ama sesi çok daha fazla çıkıyor diyolar.Yani bunla ilgili değil sanırım.İnş bilen biri görür de haftasonuna kadar falan cevap verir :(
    Muvo Tx, ya da FMli olanını, başka kulaklıkla deneyen, bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum

• quote:

ii fikir aslında, alıp bi deneyip sonra iade edebilirim beğenmezsem. Ama ben almışken ürünü kullanmak istiyorum. Ama kimseden de cevap gelmiyor,, üzücü bi durum.

En son belki cevap gelir mi diye bi sorayım. kulaklık çıkışındaki 5-7mW'lık güç, yazılımsal bi durum mu??Yani ses kısıtlaması dedikleri olay burdan mı??Amerika versiyonunu yüklesek bu çıkış artar mı??
    Bu arada 90 db tamam da benim anlamadığım t30'da 90 Db. Ama sesi çok daha fazla çıkıyor diyolar.Yani bunla ilgili değil sanırım.İnş bilen biri görür de haftasonuna kadar falan cevap verir :(
    Muvo Tx, ya da FMli olanını, başka kulaklıkla deneyen, bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum

Alıntıları Göster
    bende muvo tx fm var ses seviyesi çok normal zaten aksi taktirde kulakların zarar görecektir. ses kalitesi dersen mükemmel taşınabilir olması pille çalışması radyosu kulaklığı gayet iyi bir seçim olacaktır ben 200 ytl ye aldım ama sen baya ucuza bulmuşsun

• quote:

Orijinalden alıntı: RhiFaT

bende muvo tx fm var ses seviyesi çok normal zaten aksi taktirde kulakların zarar görecektir. ses kalitesi dersen mükemmel taşınabilir olması pille çalışması radyosu kulaklığı gayet iyi bir seçim olacaktır ben 200 ytl ye aldım ama sen baya ucuza bulmuşsun

Alıntıları Göster
    fiyatı ucuz değil,yani yanlış anlamanı istemem,, bu radyosuz modeli çünkü, sonuçta radyo önemli bi (+). Haftasonu gidip bakacam Carrefour'a. İade şartlarını da iice inceledim hoşuma gitmezse gider veririm heralde.,

Bi de bu kadar üstüne düşüyorum, çünkü ben T30 almak üzereydim.Lanet olası 3 tane mazeret sınavım var diye bekleyim dedim 3 gün daha.Dolar bir anda öyle bi fırladı ki. Zaten bütçeyi zorlayıp alacaktım. Fiyatı bir anda 250 ytl olunca beklemeye karar vermiştim.

şimdi T30'dan vazgeçip, gdip ucuz die bunu alıp sonra pişman olmak istemiyorum. yoksa creative sonuçta. Elbette yeterli olacaktır.

• quote:

fiyatı ucuz değil,yani yanlış anlamanı istemem,, bu radyosuz modeli çünkü, sonuçta radyo önemli bi (+). Haftasonu gidip bakacam Carrefour'a. İade şartlarını da iice inceledim hoşuma gitmezse gider veririm heralde.,

Bi de bu kadar üstüne düşüyorum, çünkü ben T30 almak üzereydim.Lanet olası 3 tane mazeret sınavım var diye bekleyim dedim 3 gün daha.Dolar bir anda öyle bi fırladı ki. Zaten bütçeyi zorlayıp alacaktım. Fiyatı bir anda 250 ytl olunca beklemeye karar vermiştim.

şimdi T30'dan vazgeçip, gdip ucuz die bunu alıp sonra pişman olmak istemiyorum. yoksa creative sonuçta. Elbette yeterli olacaktır.

Alıntıları Göster
    Radyosuz oldugunu yeni mi update ettin başlıkta yoksa ben mi körüm, abi radyosuz mp3 player alma ya yazık günah

• quote:

Radyosuz oldugunu yeni mi update ettin başlıkta yoksa ben mi körüm, abi radyosuz mp3 player alma ya yazık günah

Alıntıları Göster
    ya bakın bende radyolusu var ama inanki radyoyu 1-2 kere kullanmışımdır zaten içine sevdiğin şarkıları atınca ve sürekli güncel tutunca radyoya çok gerek kalmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RhiFaT

ya bakın bende radyolusu var ama inanki radyoyu 1-2 kere kullanmışımdır zaten içine sevdiğin şarkıları atınca ve sürekli güncel tutunca radyoya çok gerek kalmıyor.

Alıntıları Göster
    Radyosuz olduğunu en başından beri belirtmiştim orda.Zaten Radyolu olsa fiyat bu kadar olamazdı.

RhiFat arkadaşa katılıyorum, ben sonuçta bilgisayarımdaki sevdiğim listeleri, dosyalayıp kullanmak istiyorum. Radyoya ihtiyacım olacağını da hiç sanmıyorum. Cep telefonumda radyo var zaten. Hani olurda çook sıkılırsam açar ordan dinlerim. bence gerek yok radyoya. Kim cızırtılı radyo kanallarını dinlemek ister ki hele elinin altında sağlam bi mp3 arşivi varsa

• quote:

Radyosuz olduğunu en başından beri belirtmiştim orda.Zaten Radyolu olsa fiyat bu kadar olamazdı.

RhiFat arkadaşa katılıyorum, ben sonuçta bilgisayarımdaki sevdiğim listeleri, dosyalayıp kullanmak istiyorum. Radyoya ihtiyacım olacağını da hiç sanmıyorum. Cep telefonumda radyo var zaten. Hani olurda çook sıkılırsam açar ordan dinlerim. bence gerek yok radyoya. Kim cızırtılı radyo kanallarını dinlemek ister ki hele elinin altında sağlam bi mp3 arşivi varsa

Alıntıları Göster
    bence iyi yaaal bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: eagle18

bence iyi yaaal bence.

Alıntıları Göster
    ben dediğinin radyolusunu aynı fiyata/carrefourdan aldım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kiyali -- 2 Haziran 2006; 14:53:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kiyali

ben dediğinin radyolusunu aynı fiyata/carrefourdan aldım

Alıntıları Göster
    arkadaşım sidik yarışı değil bu, soran arkadaşa da aynı şartlarda aldıramıyorsan bunu buraya neden yazıyorsun?

quote:

Orjinalden alıntı: kiyali

ben dediğinin radyolusunu aynı fiyata/12 aldım

ben benzer bir fiyata muvo c100 aldım.

eksileri:
    -spor görünüm, biraz irice
    -256 mb
    -kendi kulaklığı kötü
    -aldığında radyosuz

artıları:
    +spor yaparken ya da yazın cebinde, deniz kenarında su sıçramalarından ve terden etkilenmiyor
    +SD kartla artırılabilir hafızaya sahip. yani 6 ay sonra 4 gb'lık bir kart alıp cihazı güncellemek mümkün
    +dediğin gibi sennheiser cx300 kulaklıkla kullanıyorum. ses kaybı olmadığından dB değerinin yüksek olmasının bir anlamı olmuyor, çünkü zaten son seste dinlemeye ihtiyaç olmuyor
    +yazılım güncellemesiyle kolay bir şekilde radyolu hale geliyor

bunun dışındaki cihazlarla ilgili yorum yapamam çünkü bilmiyorum.

kolay gelsin..

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.