Şimdi Ara

Müzik Öğretmenliği Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
839
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bildiğim üzere özel yetenek sınavı ile öğrenci alıyor.meslek lisesi mezunuyum iki sorum olacak acaba baraj tek puan türünde 185 mi?Diğer sorum sınavları zor mu?Teşekkürler

• Hiç bir fikrim yok. Fakat sizin için internetten arastirdim.

Bu linktehttp://www.trakyamuzik.net/sitemap/t-15742.html bu yorumu gördüm, buyrun:

quote:

Nuri_Dardanel - 02-27 -2008, 22:50

sevgili asi_kral kardeşim ;
    sana kısaca özgeçmişimden bahsedeyim...ben liseyi antalya aksu anadolu öğretmen lisesinde okudum. okulun bütün müzik işleri benden geçerdi. ve tek istediğim müzik öğretmenliğiydi. illk yıl sınava girdim. sayısal çıkışlıyım ve puanıma bir de eğitim fakültesini tercih edersem edersem o zamanın sınav sistemi (tek sınav-baraj 120) ile 13 puan gibi iyi bir puan ekleniyordu. ilk yıl çok iyi bir puan aldım hemen hemen bütün fen bilgisi öğretmenliklerine tutuyordu puanım. ben ne yaptım biliyormusun ? gitiim buca eğitim ve burdur eğitim fakülteleri müzik öğretmenliği yetenek sınavlarına girdim. gayet iyi olmama buca gibi bi fakültede 650 kişiden ilk 80 kişiye gitmeyi başardım fakat ilk 30 olmadı :( burduru denedim küçük yer olması torpil olaylanırı fazlasi ile arttırmıştı ve ikiside olmadı. ek kontejyanlara baktım ve puanım heba olacaktı çünkü heryer kapatılmıştı :( arkasından yılmadım ertesi yıl tekrar girdim sınava ve ilk yılın vermiş olduğu gazdan olsa gerek açıkcası çok da iyi bir puan alamadım. ve çanakkale onsekiz mart üniversitesi fizik bölümüne geldim. burada 4 yıl okudum. ve bölümü iyi bir derece ile 6. olarak bitirdim. ve arkasından yine istediğim bi bölüm olan jeofizik mühendisliğinde yüksek lisansa başladım. şimdi ne mi yapıyorum ? üniversitede araştırma görevlisi olarak çalışıyorum.....
    ve bütün bunlar olurken sence ne yaptım ? bütün bunlar olurken müziği hiç bırakmadım...
    şunu sakın unutma müzik hiç bir zaman tek başına karın doyuracak bir meslek değildir ( istisnalar vardır... ) bu arada müzisyenliği küçümsemiyorum yanlış olmasın ....kesinlikle müzik öğretmeni dahi olsan bu şartlarda yanında başka bir meslek yapman gerekli... demek istediğim ben çok küçüklükten beri müzik işi yapıyorum ve hala daha devam ediyorum. kendi severek yaptığım mesleğim ayrı müzik işi ayrı ama kesinlikle müzik cepte olması gereken bi meslek....
    senin konuna gelelim eğer müzik eğitimi almak istiyorsan herşeyini bırakıp tamamen nota çalışmalı buna bağlı olarak dikte deşifre su gibi olması lazım en az bir entrumanı çok iyi derece çalıyort olman lazım ki buda batı bir alet olmalı ( piano , keman , cello , yan flüt , v.s. ..)
    bunun yanında çok sabırlı olman gerekli...
    sakın bu söylediklerim seni ideallerinden uzaklaştırmasın... ayrıca müzik öğretmeni olduğun zaman söylediğin gibi kpss ye girip çok iyi bir puan alman gerekecek.... iyi puan alasın ki atanabilesin....
    bence sen öncelikli olarak neyi istediğine karar ver... ve bütün çalışmalını aileninde desteğini alrak ona göre yönlendir.... ama sakın unutma ailen kesinlikle iyi de olsa kötü de olsa arkanda olmasına dikkat et .... bunlar benden sana bi kardeş tavsiyesi olsun umarım biraz da olsa yardımım dokunmuştur......

-http://www.bursaaci.com/meslekler/meslekler/muzik_ogretmeni.htm

- Puana gelince, sanirim 160-185 arasi olmasi gerekiyor. Buraya bakabilirsiniz bunun için.http://www.forumvadisi.com/geri-donusum-kutusu/12120-universiteli-olma-sansiniz-devam-ediyor.html

Türkiye'de okumadigim için puanlama olayindan hiç bir fikrim yok.
    Umarim yardimci olmusumdur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.