Şimdi Ara

Nasıl bilek atılır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
6.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar baskete ilgim çok fazla pota altında iyi oynuyorum ama atışlarım çok kötü bileğimi nasıl geliştirebilirim. Bu arada şu aralar yazılılar falan var dışarı çıkmam pek mümkün olmayabilir. Yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.

• öncelikle ne kadar güç, okadar denge. bileklerin çok güçlü olmalı, bileklerin güçlü değil ise şuta değil topu itmeye odaklanırsın. ama dna larında yoksa şut atabilmek, hiç kasma pek öğrenilebilen birşey değildir... superman olsan farketmez yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: MajestiC

öncelikle ne kadar güç, okadar denge. bileklerin çok güçlü olmalı, bileklerin güçlü değil ise şuta değil topu itmeye odaklanırsın. ama dna larında yoksa şut atabilmek, hiç kasma pek öğrenilebilen birşey değildir... superman olsan farketmez yani

bileğimi nasıl geliştirebilirim??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knix

quote:

öncelikle ne kadar güç, okadar denge. bileklerin çok güçlü olmalı, bileklerin güçlü değil ise şuta değil topu itmeye odaklanırsın. ama dna larında yoksa şut atabilmek, hiç kasma pek öğrenilebilen birşey değildir... superman olsan farketmez yani

kolunun üstüne yatıp, bilekten itibaren elin boşlukta kalacak. Mesela koltukta kolunun üstüne yan yatıp bilek eklemi ve tüm elin boşta olmak üzere dumbell çalış, bildiğim en iyi bilek geliştirme şeklidir. umarım anlatabilmişimdir çalışma pozisyonunu? hafif kilo ile başla görünüşte basittir ama çok çok zor bir hareket fazla zorlama

• quote:

quote:

quote:

kolunun üstüne yatıp, bilekten itibaren elin boşlukta kalacak. Mesela koltukta kolunun üstüne yan yatıp bilek eklemi ve tüm elin boşta olmak üzere dumbell çalış, bildiğim en iyi bilek geliştirme şeklidir. umarım anlatabilmişimdir çalışma pozisyonunu? hafif kilo ile başla görünüşte basittir ama çok çok zor bir hareket fazla zorlama

Hocam tam anlayamadım biraz daha açar mısın ya da kendin bunu yaparken fotonu çekip koysan.

• Onemli olan bilek atmak degil bence.sut sokabilmek onemli olan.kac sene takimlarda ve altyapilarda oynadim.ben hala cift el atiyorum sutumu
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemen93319

Onemli olan bilek atmak degil bence.sut sokabilmek onemli olan.kac sene takimlarda ve altyapilarda oynadim.ben hala cift el atiyorum sutumu

Senin dediğin de doğru ama bilek atmak atabilirsen daha garanti uğraşıp bileği geliştirirsem daha iyi olur diye düşünüyorum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: egemen93319

Onemli olan bilek atmak degil bence.sut sokabilmek onemli olan.kac sene takimlarda ve altyapilarda oynadim.ben hala cift el atiyorum sutumu

Senin dediğin de doğru ama bilek atmak atabilirsen daha garanti uğraşıp bileği geliştirirsem daha iyi olur diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    bilek geliştirmeme yardımcı olacak iyi bir egzersiz bilen yok mu

• quote:

bilek geliştirmeme yardımcı olacak iyi bir egzersiz bilen yok mu

Alıntıları Göster
    UP UP UP
  • quote:

UP UP UP

Alıntıları Göster
    Bileğinin güçlü olması bence dezavantaj yaratabilir. Kolunun üst kısımları daha önemli geliyor bana.Mesela benim bileğim inanılmaz ince o kısım kalınlaşsa rahat atamayacağımı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Something

Bileğinin güçlü olması bence dezavantaj yaratabilir. Kolunun üst kısımları daha önemli geliyor bana.Mesela benim bileğim inanılmaz ince o kısım kalınlaşsa rahat atamayacağımı düşünüyorum.

Hocam NBA'deki oyuncuların atış tarzına bakarsan orda bile tam bilek atmayanlar var ama Ray Allen tam bilek atarak hepsinden daha fazla atıyor bileğinin gücü ne kadar fazla olursa o kadar iyi atıyorsun. En azından benim düşüncem böyle...
  • quote:

quote:

Hocam NBA'deki oyuncuların atış tarzına bakarsan orda bile tam bilek atmayanlar var ama Ray Allen tam bilek atarak hepsinden daha fazla atıyor bileğinin gücü ne kadar fazla olursa o kadar iyi atıyorsun. En azından benim düşüncem böyle...

Alıntıları Göster
    UP UP UP

• quote:

UP UP UP

Alıntıları Göster
    Bilek atabilmenin en eğlenceli ve kolay öğrenme yöntemi masa tenisi oynamak. Ağırlık zorlaması olmadan ve üstelik fazlasıyla da hassas bir şekilde bileklerin gelişir. Uzun mesafe şutlar kadar turnikelerinde de topa bileğinle çok iyi yön verebilir ve zor pozisyonları sayıya çevirebilir yapılan faullerde basketfaul olmasını sağlayabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SouL InvictuS

Bilek atabilmenin en eğlenceli ve kolay öğrenme yöntemi masa tenisi oynamak. Ağırlık zorlaması olmadan ve üstelik fazlasıyla da hassas bir şekilde bileklerin gelişir. Uzun mesafe şutlar kadar turnikelerinde de topa bileğinle çok iyi yön verebilir ve zor pozisyonları sayıya çevirebilir yapılan faullerde basketfaul olmasını sağlayabilirsin.

Hocam dalga mı geçiyorsun masa tenisi oynarken bileğini hiç kullanmıyorsun ki
  • quote:

quote:

İnsaf dostum, masa tenisi oynarken bileklerini kullanmıyorsan oynuyorum deme lütfen.

• quote:

quote:

quote:

İnsaf dostum, masa tenisi oynarken bileklerini kullanmıyorsan oynuyorum deme lütfen.

Düşündüm de gerçekten masa tenisi oynarken bileğimiz kullanıyoruz daha önce hiç fark etmemiştim. Saol dostum sayende çok iyi bir bilek geliştirme yöntemi buldum

• quote:

quote:

quote:

quote:

Düşündüm de gerçekten masa tenisi oynarken bileğimiz kullanıyoruz daha önce hiç fark etmemiştim. Saol dostum sayende çok iyi bir bilek geliştirme yöntemi buldum

Alıntıları Göster
    Powerball denen bir alet var, onu da araştır bi bak.Yararlı olabilir.

• quote:

ağır bi topu sallasak aynı görevi görmez mi ne farkı var
  • quote:

quote:

ağır bi topu sallasak aynı görevi görmez mi ne farkı var

Alıntıları Göster
    Sen de her şeyi ters tepiyorsun birader soracağına dene işte bişeyler ondan sonra gel olmuyor diye. Zaten masa tenisi bilekle oynanmıyor dediğinde ben bittim yani. Uzun zamandır masa tenisi oynayan biri olarak bilek dışında kullandığın tek şey zekandır. Masa tenisinde bileğin yoksa oynayamazsın bile.

• quote:

Orijinalden alıntı: TechN9ne

Sen de her şeyi ters tepiyorsun birader soracağına dene işte bişeyler ondan sonra gel olmuyor diye. Zaten masa tenisi bilekle oynanmıyor dediğinde ben bittim yani. Uzun zamandır masa tenisi oynayan biri olarak bilek dışında kullandığın tek şey zekandır. Masa tenisinde bileğin yoksa oynayamazsın bile.

Dostum denemediğimi kim söyledi powerball olayında da 100 liradan fazla olduğu için almak mantıklı gelmedi en başlarda bir arkadaş iyi bir bilek geliştirme yöntemi söylemiş ama tam olarak nasıl olduğunu anlayamadım. Masa tenisi oynarken bilek kullanıldığını sonradan bende fark ettim başta nedense biraz farklı düşünmüşüm.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.