Şimdi Ara

ncq aktif hale getirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
1.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar size ncq hakkında ufak bir sorum olcak , bu özelliği biostan nasıl ve nerden aktif hale getircez. ya da bu aktif halde mi çalışıyor ilk seferden itibaren ?

• Dostum AHCI modunu açarsan ya da RAID kurarsan otomatik olarak NCQ açılır.. Onun dışında açman mümkün değil zaten
  • bende araya soru sıkıştırıyım ayıp olmazsa. bu NCQ ne işe yarıyor?
  • gereksiz hız artışı getirmeehn getirsede insnaın fark edemediği saçma sapan bir teknoloji ahciyi açtınmı zaten bilgisayarın açılması bir ömür sürüyor
  • o zaman pek yararlı bişey değil gibi duruyor ? peki bu AHCI modu bisotan mı açılıyor akradaşlar ?
  • evet bıostan acılıyor zaten ıkı secenek vardır sata ve ahcı hangısını secersen o aktıf duruma gelır

Saygılarımla...
  • Yoo bende 3 lü bisi ve auto-ahcı-raid gibi bir sekilde :?:
  • Hocam sata hdd'leri ahcı modunda açman gerekir (ben autoda raid'de açmaya çalıştım açmadı boot bulunamıyor diyodu) Ahcıda denedim en son onda açabildim.Şuan ahcı modunda ama win7 yüklerken herhangi bir sürücü yüklemedim.Zaten şuan pardus 2009 kullanıyorum haftayada ubuntuya geçmeyi düşünüyorum ama diğer diskimde hala win7 yüklü.Kurtulamadık şu microsofttan....
  • ncq açık olmuyomuydu zaten ya
  • sata kontrolcüsünün driver ını kurarsan ncq otomatik aktif olur veya aygıt yöneticisinden sata kontrolcüsünün özelliklerine girersin ncq yazan yere tik koyarsın aktif olur.
    sata kontrolcüsünün driver ı mevcut windows cd nde olmayabilir, anakarta göre, ozaman iş karışır, ahci/sata modunda açamazsın.
    ahci ve sata modu ayrı modlar değil aslında, ayrı olan pata veya idedir.
    yani sata/ahci bir, pata/ide bir. eski anakartlarda ahci olarak geçer genelde sata modu.
    sata modunu açman gerekir bisotan ncq için.
    açtığında windows hdd ni görmeyebilir. bunun için sata driver kurulumunu biraz araştırman gerek. pata/ide modunda ncq yu aktif edemezsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.