Şimdi Ara

Ne yaparsam yapayım surround ses alamıyorum :S:S

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 gün önce logitech z-506 5+1 ses sistemi aldım bağlantıları doğru bir şekilde bağlayıp sistemi kurdum ses bass gayet güzeldi biraz endişem vardı ses az gelir diye ama sesi iyi çıktı moralim bozulmadı ta ki 5+1 surround olayına gelince. Youtube dan 5+1 surround test açtım sağ-sol ön ve orta hoparlörlerden ses sorunsuz geliyordu ama test sağ-sol arka hoparlörlere gelince çıt ses gelmiyordu yine ses önlerden geliyordu.Sonra hop. yapılandırma ayarlarından 5+1 seçili olmadığını görünce oh be dedim sorun burdanmış o ayarı da yaptığımda halde olmayınca tekrar çöktüm.Forumda araştırdım bu tarz sorunlarla karşılaşanlar olmuş onlara önerilen çözüm yollarınıda yaptım yine olmadı test videosunu indirdim playerlardan surround seçip oynattım yine olmadı yine olmadı yani kısacası fena moralim bozuldu sistemi geri vermeyi bile düşünüyorum.Ses kartım on board ama her türlü çıkışlar var arkada.

Daha önceden sistemim win7 idi asus cd ile via hd audio programını yüklüyordum orda her türlü ayar(5+1 7+1 efektler falan) vardı ama şuan sistem win8 olduğu için pc ye yüklenmiyor hata veriyor.Asusun sitesinden indirdim yine aynı hatayı verdi.
    Film hastası olduğum için gittim ekran aldım sistem aldım ama bu surround olayı moralimi bozdu. Varsa bi çözüm yolu bilen buyursun sölesin derdime derman olsun......

• ++++++++++++++++++++++++
  • youtube da 5.1 ses destegi iceren video yok. internetten 5.1 ses formati iceren videolari "indirerek" pc de herhangi bir media player da deneyiniz. hala 5.1 ses alamiyorsaniz ona gore cozum uretebiliriz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5+1 ses desteği yoksa neden test videosundaki sol dan gelmesi gereken soldan gelior ayni sekil sagdan gelmesi gerekende sagdan gelior ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ses kaynagi stereo da ondan :) bende de benzer durum soz konusu. 5.1 filmlerde cevresel ses efekti varken youtube da sadece stereo modda ses aliyorum.

• DarthSidious kullanıcısına yanıt
    Yani film izlerken arkadan ses gelmesi gerektiğin de sesin arka hop.lerden geleceğini mi söylüyorsun? Umarim böyledir ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sebastian54 -- 6 Kasım 2014; 19:08:23 >
  • Ac3 Dolby Digital 5.1Ch Sound Test.avi

bu dosyayı torrentten indirip dener misin? bağlantı ve ayarlar tamam ise bu test dosyası ile arka hoparlorlerden ses alabilmelisin.
    Suan mobildeyim pc ye gecince denerim sonucu yazarim tesekkurler

oh be moralim düzeldi dediğin gibi youtube dan test ettiğim için surround ses alamıyormuşum pc den veya sistemden yana bir sıkıntı yokmuş yardımın için teşekkürler

:D o kadar çok ayar karıştırdım ki şimdi de sağ ön hoparlörden çok ciddi bir şekilde az ses geliyor kontrol hoparlöründen yani çok belirgin şekilde sesi soldan duyuyorum bir garip oluyor şimdi kafayı ona taktım halledecez artık bi şekilde
  • :) rica ederim. bundan sonrasi basit. olasi baglanti sorunu ya da ses ayarlarinda gozden kacan bir seyler olabilir.

hey yarabbim olaya bak ya aux girişini ön jaka takınca ses düzeliyor, arka jaka takınca kontrol hoparlöründen az ses geliyor.2005 de aldığım 5+1 bukadar uğraştırmamıştı beni ya eski toprak işte abi :D ne varsa eskilerde var :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.