Şimdi Ara

Ne yapmalıyım? i5-8400/H310 - Ryzen 5 1600/B350

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
688
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sistem toplamak konusunda bir noktada kararsız kaldım. Toplayacağım sisteme ekran kartı olarak GTX1060 ve ram olarak 8GB ram takmayı düşünüyorum. Bu sistem B350 anakarta Ryzen 5 1600 ilemi yoksa biraz daha bekleyip aynı paraya yeni çıkacak olan H310 üzerine i5-8400 ilemi kurmalıyım.

Özet olarak: B350 / Ryzen 5 1600 / 8GB / GTX1060 sistemi toplasam, bekleyip ocakta toplayacağım i5-8400 / H310 / 8GB / GTX1060 sisteme karşı bir kaybım olur mu?

CS:GO ve PUBG yanında güncel oyunlar oynamak ve Sony Vegas kullanımı için toplanacak.

Teşekkürler.

• Ben seçimimi İntel'den yana kullanırdım. Gerçi Sony Vegas'ta AMD'nin durumu daha iyi olabilir belki bunu bilemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 1 Aralık 2017; 9:51:17 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İ5 8400 u şimdiden al. 1200-1300 tl lere firlamasin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kardeş bence beklemenin bi manası yok yeni yılda doların ne kadar olacağını bilemiyoruz ama şuan gidişat hiçte iyi değil siyasi manada bakılacak olursa,
    i5 8400 çok iyi bir işlemci ryzen 5 1600 testlere bakıldığında her iki işlemcide kafa kafaya ben olsam ryzen 5 den yana kullanırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmutbayat -- 1 Aralık 2017; 10:18:50 >
  • Şu an Türkiyede 8400 stoğu kalmadı.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.ED -- 1 Aralık 2017; 19:29:55 >
  • CS ve Pubg diyorsan Intel'e yönelmelisin. Ki 8400 şuan oyun konusunda 1800X'le kafalaşan bi işlemci.
  • İntel'in oyun işlemcilerini Ryzen render işlemcileriyle karşılaştıran arkadaşları gördüm. Oyun + çoklu çekirdek performansı isteyen programlar kullanılacaksa 5 1600'dan şaşılmamalı. Saf oyun için ise 8. Nesil İntel işlemciler kesinlikle kullanılması gerekilen işlemciler.
  • Vegas ne kadar önemli? Yılda bi kere kullanacağın birşey ise pek fark etmez. Ama günlük kullanım varsa Ryzen derim.
  • İşin içinden çıkamadım bütçeyi gerdirip 8600k aldım. 8400 alsam ilerde güncellemek gerekecekti bir şekilde, 8600k bari uzun bir süre taşır beni diye düşündüm. Ellerinize sağlık değerli mesajlarınız için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mraltun kullanıcısına yanıt
    OpenCL testlerde bazen yine de Intel öne geçiyordu zanedersem diye hatırlatayım;
    cpu+gpu sonuçları ikisinin de uçsa da liderlik tablosu çok da net olmaz sanırım. Ne yapmalıyım? i5-8400/H310 - Ryzen 5 1600/B350
  • 7.62 kullanıcısına yanıt
    İyi bir tercih yapmışsınız. Anakart almadıysanız giriş seviyesi MSI Z370-A PRO alabilirsiniz. Soğutmanız yeterli ise 5GHz çıkaracaktır işlemcinizi.
  • İ5 8xxx, ve i7 8xxx kronik ısınma sorunu var sıvı soğutmayla anca başa çıkmaktalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MogoLKhan -- 2 Aralık 2017; 2:29:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

İ5 8xxx, ve i7 8xxx kronik ısınma sorunu var sıvı soğutmayla anca başa çıkmaktalar.

Ben uyduruk bir soğutucu almıştım, inventus’tan arkadaşın önerisiyle Noctua U12S aldım. H100 ile yarışan bir soğutucu. Yeterli olur herhalde.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.