Şimdi Ara

NetMaster CBW-383Z4'e modem tanıtmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle merhaba, bugün uydunet 10mbps internet kullanıcısı olduğum için NetMaster CBW-383Z4 modem verdiler. Daha önceden 1mbps kullanıcısıydım ve kablolu modemim vardı. Airties rt-205'imi bu kablolu modeme bağlayıp rahatlıkla router olarak kullanıyordum. Fakat NetMaster da işler karışık ve nasıl iki modemi birbirine tanıtacağımı bilmiyorum. Biraz araştırma yaptım. Sonuç olarak sadece çevredeki AP leri görebildim Uzun lafın kısası bu iki modem birbirini nasıl görecek? Oturma odamdan çekmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nhmanas -- 7 Şubat 2014; 18:15:21 >

• nhmanas N kullanıcısına yanıt
    Tam anlayamadım. Netmaster'dan gelen kablosuz sinyali Airties rt-205 ile alıp yine kablosuz repeater olarak mı kullanmak istiyorsunuz?
    Yoksa Netmaster'dan airties 205'e kadar kabloyla gelip oradan mı kablosuz bağlanacaksınız?
  • hocam kabloyla zaten yapıyorum problem yok ama uzun kablo olmadığı için koridora çekemiyorum..
    bu yüzden evet kablosuz yapmak istiyorum
    daha da araştırdım ve iki makinenin mac adresini birbirine tanıttım şifrelemeyi wep yaptım fakat yinede airties modemimden internete bağlanamadım
    yardımcı olursanız sevinirim
    saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: nhmanas

hocam kabloyla zaten yapıyorum problem yok ama uzun kablo olmadığı için koridora çekemiyorum..
    bu yüzden evet kablosuz yapmak istiyorum
    daha da araştırdım ve iki makinenin mac adresini birbirine tanıttım şifrelemeyi wep yaptım fakat yinede airties modemimden internete bağlanamadım
    yardımcı olursanız sevinirim
    saygılar

airtiese netmaster ip aralığında farklı bir ip ver

yine airtiesde dhpc kapalı olsun

iki cihaz aynı kanalda olacak

aynı kablousz adı kullanacak

aynı wep şifreyi kullanacak

mac adresleri birbirine tanıtalacak

airtiesde birinci dns yi netmasterin ip yi verip deneme yap
  • hocam dediklerinin hepsini yaptım en sonuncu "airtiesde birinci dns yi netmasterin ip yi verip deneme yap" hariç..
    ne kadar etkiler bilmiyorum ama yarın sabah deneyip sonuçları bildiririm
  • connaught ile saat sabah 4 e kadar olan denemelerimiz sonucunda bir şeye ulaşamadık
    kendisine de buradan ilgisinden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: nhmanas

connaught ile saat sabah 4 e kadar olan denemelerimiz sonucunda bir şeye ulaşamadık
    kendisine de buradan ilgisinden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum

vakit öldürdük hocam olmadi saglik olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nhmanas N kullanıcısına yanıt
    Sayın Kullanıcımız,

Modem tarafında ayar yapmaya ihtiyaç yoktur. Eski sistemde kullandığınız gibi modeme Ethernet kablosu ile bağladığınnızda ADSL modeminizden interneti alınması gerekir. İki modemi kablosuz olarak bağlayamazsınız. Bunun için bir AP-Router kullanmanızı öneririz.

Saygılarımızla,
    NetMASTER
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.