Şimdi Ara

Network kurulumunda problem..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bende bir Home ve bir de Professional işletim sistemli 2 bilgisayar var. İkiside aynı modem üzerinden nete çıkıyor (home'li wireless ile)

Ben bu iki bilgisayarı birbirine göstertmek, dosya paylaşımı yapmak, aynı zamanda da network üzerinden oyun oynamak istiyorum.

Muhtemelen çok basit bir şey bu fakat ağ komşularımdaki yönergeleri izlememe rağmen beceremedim.

Eminim bu konuda tecrübesi olan çoktur.

Bana bu konuda bir yardım eli uzatırsanız çok sevinirim.

İyi günler iyi çalışmalar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrek80 -- 8 Mayıs 2007; 23:01:48 >

• Öncelikle ağ ayarlarına girip sol menüden ağ kur diyeceksin. Pro yüklü makinende bir sorunla karşılaşmassın burada önemli olan ikisinide aynı çalışma grubuna alman gerekiyor. bilgisayar adlarını yazmanı ister oraya ağda paylaşımda gözükecek adları gireceksin yani xp pro için mesela xp pro diyebilirsin yada bilgisayarınn kayıtlı adlarını yazabilirsin isim o kadar önemli değil takılma o deyatlara. Sonra çalışma grubunu sorar xp pro'lar otomatik olarak workgroup adını alır bunu sen değiştirebilirsin keyfine kalmış birşey sonra kurulumu tamamlar sana 5-6 seçenekli birşey çıkararır ağ kurulum disketi oluştur falan gibisinden. burada en altta bulunan kurulumu tamamla seçenğini seçip makinenini yeniden başlatmanı tavsiye ederim. Gelelim home yüklü makinen için bu wireless ile bağlanıyor. Win xp homede çalışma grubunu ev ağı ismi olarak alırlar yine xp proda yaptığın yordamı takip edeceksin çalışma grubunu xp pro da ne isim verdiysen homede de aynısını vereceksin burada dikkat etmen gereken tek nokta kablosuz bağlandığın için sana eternet kartını göstecek ve altında bir kutucuk olacak bağlantısı göz ardı edilmiş gibisin birşeyle başlıyordu o kutucuğu doldurup ileri diyorsun ve yine xp prodaki yönergenin sonunda yaptığının aynısını yapıyorsun. Sonra makineni resetle ve paylaşmak istediğin dosyalarını pyalaşıma aç. Şunu unutma dostum çalışma grupları iki bilgisayarda da aynı olacak. Karışık gelebilir yazım forumlarda detaya dökünce böyle oluyor malesef. sorun yaşarsan resimli anlatım yapabilirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.