Şimdi Ara

nissan juke mu renault capture mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
17.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iki arabada çok ilgimi çekiyor renault kendini aşmış gibi sanki nissanın ne olduğu zaten az çok belli aslında. ama yakıt tasarrufu, servis ağı, parça uygunluğu ve şimdilikte olsa kimsede olmaması beni captura yöneltiyor sizler ne düşünürsünüz? her ikisindede 1.5 dizel ve fulle yakın bişeyler almayı düşünüyorum fiyatlarını sordum aşağı yukarı aynı, ikisinede vereceğim fiyatlar 58 tl civarlarında. juke 110 beygir ama yakıt tüketimi ortalaması 4.8, capture 90 beygir ama yakıt tüketim ortalaması 3.7, ne yalan söyleyim ben biraz capturdan yanayım ama daha test sürüşü yapmadım her iki aracıda.

büyük para bağlıcam sonuçta kararım ne olacaksada en azından bilinçli bir karar olsun sonradan aa ben bunu niye düşünmedim demeyim istiyorum. yardımlarınız ve vakit ayırdığınız için teşekkürler şimdiden.

• 58'e araba alacak olsam 0 d segmenti alırım.

Donanımlı olsun derseniz 2.el full D segmenti alırım.

Yok daha küçük olacak derseniz 0 C segmenti alırım.

O da büyük derseniz ve kararınız illa ki bu 2 araçsa ikisine de biner,hangisi içime yatıyorsa onu alırım.Ki sizin içinize yatan Captur gibi o zaman içinize yatanı alın.Bu araçlar çok sıra dışı araçlar.O yüzden tasarım açısından illa ki biri daha çok etkiliyordur sizi.Tasarımını da göz önünde bulundurun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre356

58'e araba alacak olsam 0 d segmenti alırım.

Donanımlı olsun derseniz 2.el full D segmenti alırım.

Yok daha küçük olacak derseniz 0 C segmenti alırım.

O da büyük derseniz ve kararınız illa ki bu 2 araçsa ikisine de biner,hangisi içime yatıyorsa onu alırım.Ki sizin içinize yatan Captur gibi o zaman içinize yatanı alın.Bu araçlar çok sıra dışı araçlar.O yüzden tasarım açısından illa ki biri daha çok etkiliyordur sizi.Tasarımını da göz önünde bulundurun.
    Skoda Yeti, Fiat 500L seçenekleri de var. Her ikisinin de 1600 cc dizel motoru var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duster55

Skoda Yeti, Fiat 500L seçenekleri de var. Her ikisinin de 1600 cc dizel motoru var.

Alıntıları Göster
    Son 10 yılda Nissan kadar taklit edilen marka yok heralde. Adamlar otomobilda model algısını değiştirdi. İki tane farklı segment yararttı.
    Qasqai çıktı peşine benzerleri
    Sonra Juke hemen kopyaları peşinden geldi.

Artık Juke segmentinde o kadar model varki;
    Juke, 500L, Chevrolet Trax, Toyota Urban Cruiser,Mokka,Mini C.man,Capture (yakında Pejo 2008'de geliyor oda güzel bekleyin derim)

• quote:

Orijinalden alıntı: ukubat

Son 10 yılda Nissan kadar taklit edilen marka yok heralde. Adamlar otomobilda model algısını değiştirdi. İki tane farklı segment yararttı.

Juke, 500L, Chevrolet Trax, Toyota Urban Cruiser,Mokka,Mini C.man,Capture (yakında Pejo 2008'de geliyor oda güzel bekleyin derim)

Alıntıları Göster
    o paraya ford c max al daha ferah ve güzel bir araban olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

o paraya ford c max al daha ferah ve güzel bir araban olur.

Alıntıları Göster
    Captur yurtduşında üretildiği için sağlam olabilir. Fakat yeni çıkan model alınmaz sorunları düzeltilene kadar beklemek lazım. Captur juke dan iyidir. Amam 90 bg ile uzun yolda ezik duruma düşebilirsiniz o büyük kasa arabayla. Keşke captur da 110 bg otomatik olsaydı.
  • Ben olsam biraz beklerdim yeni yetiyi

Captur bence ic mekan kalitesi olarak vasat bir arac
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukubat

toyota urban, jukeden önce üretime başlamış

http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_Juke

http://tr.wikipedia.org/wiki/Toyota_Urban_Cruiser

• ben olsam, ben olsam diyenlere bakmam, canımın istediğini alırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S_O_S

ben olsam, ben olsam diyenlere bakmam, canımın istediğini alırım.
    :) çok bi fikir alamadım farklı araba tavsiyeleri için çok teşekkürler fakat insanın araştırdıkça kafası karışıyor :) ben daha çok bu iki modelin olumlu ve olumsuz yanlarını bilmek istiyorum hiç değilse ne kötülüğü varsa bilerek göze alarak alayım, yada ondan sonra başka modeller bakayım. tekrardan çok teşekkürler dikkate alacağım farklı marka tavsiyelerini fakat bu iki model arasında daha detaylı bilgi istiyorum mümkünse.
  • madwish M kullanıcısına yanıt
    Araç değiştirmeye karar verdiğimde ben de arada kalmıştım, crossover-özellikle de B segmenti crossover modellerle ilgilendim.
    Mini Countryman-Paceman, Volvo V40 Crosscountry, Captur, Juke, 2008, Fiat 500L, Chevy Trax vs gibi Türkiyede olan olmayan bütün modellerin teknik verilerini, yurtdışı test yazılarını vs ezberledim. :) Sonuç olarak Captur'da karar kıldım. 3 haftadır kullanıyorum, iyi bir karar verdiğimi düşünüyorum, Yeni Captur başlıklı forumda bilgilendirmeler var, merak ettiğiniz bir konu olursa Captur'la ilgili ben de bilgi vermeye çalışırım.Juke da bence başarılı bir model,şahsen ben tasarım ağırlıklı beğenirim araçları, Juke çoğu insana çirkin gelebilir ama bence sıradışı bir tasarıma sahip, yüzü biraz eskidi sadece..
  • quote:

Orijinalden alıntı: madwish

:) çok bi fikir alamadım farklı araba tavsiyeleri için çok teşekkürler fakat insanın araştırdıkça kafası karışıyor :) ben daha çok bu iki modelin olumlu ve olumsuz yanlarını bilmek istiyorum hiç değilse ne kötülüğü varsa bilerek göze alarak alayım, yada ondan sonra başka modeller bakayım. tekrardan çok teşekkürler dikkate alacağım farklı marka tavsiyelerini fakat bu iki model arasında daha detaylı bilgi istiyorum mümkünse.

Alıntıları Göster
    juke den bir jük olmaz .

• quote:

Orijinalden alıntı: E-HDI

juke den bir jük olmaz .

Alıntıları Göster
    1,5 Icon 53.000 TL üstüne 17" jant ve çift renk yapsan yeterli bu da 54.000 TL yapıyor üzerine başka bir şey almana gerek yok.. R-Link falan çok da önemli şeyler değil, zaten araçta navigasyon var.. Captur çok güzel bir araç, hem donanımı olsun hem tasarımı olsun kendini diğer rakiplerinden ayıran bir araç.. Hemen hemen aynı donanımda ki IX35 ya da Sportage'a göre hem yakıttan çok büyük karınız olacak hem de vergi avantajınız olacak hem de benim dediğim fiyatla alırsanız cebinizden daha az para çıkacak, kısacası çok karlı bir alışveriş yapmış olacaksınız.. Captur'u yakında görme şansım oldu; elbette tam anlamıyla bir Crossover ölçülerinde değil yani hemen IX35 ve Sportage ile bir tutmayın diyenler olacak ama kesinlikle crossover sürüş deneyimlerini elde edeceksiniz.. Bu arabaların vaad ettiği en önemli şey şehiriçi yüksek sürüş keyfidir, bunun dışında diğer tüm araçlarla aynıdırlar. Captur iç hacim olacak küçük bir araba ama bu değerlendirmeyi yaparken sizin ne tür bir genişliğe ihtiyacınız olduğu da önemli.. Bu da eksik bir referans değil kısacası.. Aracı bayilerde bulmak çok kolay değil bildiğim kadarıyla 2-3 ay içerisinde teslim tarihi veriyorlar.. Bunu da göz önünde bulundurun ve bir an önce karar verip, siparişi verin, aynı zamanda yeni 1.000 TL zam geldi ve yakın tarihlerde bir zam daha gelebilir, etkilenmemeye çalışın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roque_Jn -- 26 Haziran 2013; 14:30:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

1,5 Icon 53.000 TL üstüne 17" jant ve çift renk yapsan yeterli bu da 54.000 TL yapıyor üzerine başka bir şey almana gerek yok.. R-Link falan çok da önemli şeyler değil, zaten araçta navigasyon var.. Captur çok güzel bir araç, hem donanımı olsun hem tasarımı olsun kendini diğer rakiplerinden ayıran bir araç.. Hemen hemen aynı donanımda ki IX35 ya da Sportage'a göre hem yakıttan çok büyük karınız olacak hem de vergi avantajınız olacak hem de benim dediğim fiyatla alırsanız cebinizden daha az para çıkacak, kısacası çok karlı bir alışveriş yapmış olacaksınız.. Captur'u yakında görme şansım oldu; elbette tam anlamıyla bir Crossover ölçülerinde değil yani hemen IX35 ve Sportage ile bir tutmayın diyenler olacak ama kesinlikle crossover sürüş deneyimlerini elde edeceksiniz.. Bu arabaların vaad ettiği en önemli şey şehiriçi yüksek sürüş keyfidir, bunun dışında diğer tüm araçlarla aynıdırlar. Captur iç hacim olacak küçük bir araba ama bu değerlendirmeyi yaparken sizin ne tür bir genişliğe ihtiyacınız olduğu da önemli.. Bu da eksik bir referans değil kısacası.. Aracı bayilerde bulmak çok kolay değil bildiğim kadarıyla 2-3 ay içerisinde teslim tarihi veriyorlar.. Bunu da göz önünde bulundurun ve bir an önce karar verip, siparişi verin, aynı zamanda yeni 1.000 TL zam geldi ve yakın tarihlerde bir zam daha gelebilir, etkilenmemeye çalışın..

Alıntıları Göster
    Juke kadar tipsiz başka araç var mı acaba...

• quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Ben olsam biraz beklerdim yeni yetiyi

Captur bence ic mekan kalitesi olarak vasat bir arac

Aynen katılıyorum.

Geçen Sinemanın otoparkında gördüm, arka frenler kampana.(Captur)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirekinci -- 26 Haziran 2013; 14:36:29 >
  • Juke al
    2.5 senedir biniyorum
    Reno yanından geçemez

Al bidaha satmazsın hemde aşık olursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: madwish

Alıntıları Göster
    Juke'un tipini beğenmiyorum ancak biri C sınıfı diğeri ise Clio konsepti üzerine oluşturulmuş bir araç. Juke daha geniş, daha oturaklı , motor olarak da daha güçlü. Captur'u beğeniyorsanız alın tabii ki ancak muadili Juke değil gibi gözüküyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mariachi@

Juke al
    2.5 senedir biniyorum
    Reno yanından geçemez

Al bidaha satmazsın hemde aşık olursun
    Genel olarak nissanı beğenen, renaulta pek sıcak bakmayan bir insanım ancak kasanın yeni olması sebebi ile captur biraz daha düşünülebilir hale geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caldexter

Juke'un tipini beğenmiyorum ancak biri C sınıfı diğeri ise Clio konsepti üzerine oluşturulmuş bir araç. Juke daha geniş, daha oturaklı , motor olarak da daha güçlü. Captur'u beğeniyorsanız alın tabii ki ancak muadili Juke değil gibi gözüküyor.

Juke ile Captur aynı sınıftalar arkadaşım.. Tam emin olmamakla birlikte aynı üretim bandından çıkıyor olmaları lazım.. Juke; Captur'un bir üst seviyesi ise Nissan QQ nereye koyacağız o zaman ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roque_Jn

quote:

Orijinalden alıntı: caldexter

Juke ile Captur aynı sınıftalar arkadaşım.. Tam emin olmamakla birlikte aynı üretim bandından çıkıyor olmaları lazım.. Juke; Captur'un bir üst seviyesi ise Nissan QQ nereye koyacağız o zaman ?

Alıntıları Göster
    çok teşekkür ederim bilgiler için çok memnun oldum özellikle captur u bu kadar araştırıp aldıktan sonraki yorumunu paylaşan AK1947 ye ve Roque_Jn ye de çok teşekkür ederim nissanı ben zaten çok seviyor hatta renaulta olumsuz bir ön yargıyla yaklaşıyorum fakat captur bu konuda beni kendine ısındırıyor. campana ciddi anlamda benimde canımı sıkmıştı zaten bu yüzden juke ihtimalini devreye sokmuştum evet kesinlikle küçümsenemeyecek çok tatlı bir araba ama çok ekstra bir şey göremedim juke da. capturun farklılığı kimsede olmaması ve ekonomik bir araç olması beni daha çok çekiyor. tekrar teşekkürler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.