Şimdi Ara

Nokia n900 incelemesi ve n900 ile alakalı herşey...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Nokia N900′ün ürün kutusu Nokia N97 cep telefonununkine benziyor. Nokia N900 cep bilgisayarının mat siyah renkli kutusunun üzerinde ürün isminin yanında herhangi bir resim bulunmuyor. Kutu açıldığında direkt olarak Nokia N900 ile karşılaşıyorsunuz. Kutu içerisinde kulaklık, veri aktarma kablosu, video çıkış kablosu ve kullanım kılavuzları gibi çeşitli aksesuarlar da bulunuyor.
    I şletim sistemleri tüketicilerin yeni cep telefonu satın alma kararlarında gittikçe daha önemli bir role sahip olmaya başladı. Tasarım ve hızın yanında diğer pek çok özellik ağırlıklı olarak cep telefonunun sahip olduğu işletim sistemine bağlı durumda. Özellikle Apple iPhone cep telefonunun piyasaya çıkmasından sonra, cep telefonlarının kişisel tercihlere uygun olarak özelleştirilebilmesi uygulamaların kolay kurulması özelliği olmadan neredeyse imkansız hale gelmiş durumda. Cep telefonu sektöründe hızla bir standart haline gelmeye başlayan ve .eşitli smartphone telefon üreticiler tarafında tercih edilen Google Android işletim sistemi ile birlikte rekabet de kızıştı. Nokia üst seviye modellerinde hep Symbian işletim sistemini tercih ediyor. Symbian işletim sistemi yeni uygulamalar kurmanıza olanak tanıdığı gibi aynı zamanda ajandanızı idare etmenizi ve e-posta işlemlerinizi de kolaylıkla gerçekleştirmenizi sağlıyor. Nokia firması Symbian’ın yanı sıra ileri seviyede geliştirilmiş Linux tabanlı açık kaynaklı bir işletim sistemi olan Maemo’yu da kullanıyor.Nokia N900 bu işletim sisteminin Maemo 5 versiyonunun kullanıldığı ilk cihaz olma özelliği taşıyor. Bu da kullanıcı açısından yepyeni bir deneyim sunuyor.Nokia N900 mobil bilgisayar oldukça geniş ölçülere ve ağırlığa sahip. Cihazın sade yapılı ön yüzü dikkat çekiyor. Cihazın ön yüzünde – kızaklı klavye saymazsak – az sayıda butona yer verilmiş. Klavye dışa doğru fazla açılmıyor ve tuşları da birbirine yakın olarak tasarlanmış. Cihazın göze hoş gelen arka yüzünde ise 5 megapiksel çözünürlüklü dahili kamera bulunuyor.Nokia N900 cep bilgisayarında Maemo 5 işletim sisteminin kullanılması sonucu tamamen yeni bir menü yapısı ortaya çıkmış. Bu da kullanıcıların yeni sisteme alışmaları için belli bir zamana ihtiyaç duydukları anlamına geliyor. Cihazın açılmasının ardından, kullanıcıların aralarında dolaşabileceği çeşitli ana ekranlar ortaya çıkıyor. Bu ekranlara widget’lar, normal kısa yollar veya kontaklar eklenebiliyor. Günümüzde bu oldukça kullanışlı yapıyı çeşitli cep telefonlarında da görmekteyiz. Bu yöntem, sizin için önemli olan şeyleri kolaylıkla bir araya toplamanızı sağlayarak cep telefonunuzda kendi tercihlerine uygun bir ortam yaratmanız sağlıyor.Ana ekran monitörün sol üst köşesine dokunarak açılabiliyor. Cihazın çok görevli yapısı gereği farklı katmanlar bulunuyor.

Yazının devamını ve detay resimlerini aşşagıdaki siteden bulabilirsiniz..
    nokia n900 cep telefonu incelemesi ve detay resimleri

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.