Şimdi Ara

Notebook açılırken hata veriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.456
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Copyright (C) 1997,1998,199 Intel Corporation
    VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter v2.43 (2005/12/15)
    PXE-E61: Media test failure check cable

PXE-MOF:Exiting Intel PXE ROM
    Operating System not found

acılırken böle bi hata verdi ne yapmam lazım acil yardım arkadaşlar
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bilgisayarda bulunan boot edebilen network üzerinden PXE destekli bir kartın hatasını veriyor. Bunu kapatmak için bios girip boot menüsünden o NIC disable yapmanız gerekiyor ama bu sorununuzu çözmez, Sorun bağlantı parçaları veya soketlerde bir oynama gevşeme olması lazım, harddisk ve optik sürücülerin bağlantılarını kontrol ediniz. Laptop'u söküp iyibir temizlik-bakım ve tekrar montaj ile sorun düzelebilir.
    Intel CBB dizüstü platformu video inceleme (laptopun montajı gösteriliyor) buradan seyredip bir fikir sahibi olabilirsin.
  • Şimdi öncelikle dediginiz butun herşeyi kontrol ediyorum ama sorun yok gibi yanı videodada seyrettim herhangi bişi görünmüyor aynı sorun devam ediyor başka herhangi bişi yapamam demı ?
  • Probleminizin bu konumda HDD'den olduğunu söyleyebilirim. Optik okuyucuya (CD) bir bootableCD koyup, mevcut işletim CD'niz mesela CD'den boot edip başlattığınızda başlıyorsa ve HDD'nizi görmüyorsa büyük ihtimal problem HDD'dedir. Tabii bir yedek HDD'niz vs.. olsa deneme yapmanızı önerirdim. Teknik servisleri dolaşmak gerekecek sanırım.
  • hepsini denedim hdd falan sorun hala devam ediyor ::(:(
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.