Şimdi Ara

Notebook Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni bir notebook alacam ama kararsızım amd işlemcilimi yoksa centrino işlemcilimi alayım masaüstüm vardı bugune kadar intelden şaşmadım note bookta hangisi iyidir yardımcı olursanız sevinirim birde tercih sebebinizi neye dayanarak yapıyorsunuz karşılaştırmalı bir test varsa elinizde sevinirim şimdidem ilginize teşekkürler arkadaşlar

• benim tavsiyem işlemcinin ne olacağından cok ulkemizde teknik servis imkanlarının en iyisine sahip olabilen markayı secmendir

saygılar
  • centrino nun daha fazla batarya omru sagladigi herkez tarafindan biliniyor. Sonucta notebooklarda en onemli tercih sebeplerinden biride batarya omru oldugu icin centrino'yu tavsiye ederim.. AMD hakkinda fazla bir bilgim yok, o yuzden AMD hakkinda yanlis yonlendirmek istemem. benim centrino hakkindaki goruslerim bunlar.
  • Kesinlikle Centrino. Bizim şirkette HP'nin AMD işlemcili olanı var.... arkadaş memnun değil.
  • ama şunu8 da ekliyeyim amd ninde batarya ömrü için geliştirdiği bit software var bunuda göz önünde bulundurun beni ikilede bırakan konu bu
    amd de centrino kadar az batarya harcıyabiliyor şuanda o software yardımı ile
  • Dostum AMD işlemecilerin Centrinoya paralel olarak yaptıkları düzenlemelerin yeterli olmadığı ve sonuçta AMD işlemcilerin Centrinolara göre daha fazla ısındığı söylenmekte. Isı bu aletlerin en büyük sorunlarından.Dolayısıyla Centrino veya Mobil işlemcili bir başka aleti almanı öneririm.
  • O Zaman Bende Seçeneklerimi Centrinodan yana cevireyim

arkadaşlar peki centrino notebook kullanan varm ışöyle önerebileceğiniz bir model varmı ben Toshiba Marka Düşünüyorum ama önerilerinizi ve eleştirilerinizi olumlu veya olumsuz alabilirmiyim

şimdiden teşekkürler
  • bende IBM R40 centino var. Satan adam beni taniyordu. (Aletleri baya hor kullanirim da ) Dell, HP'in su kalin modelleri, toshiba sana yaramaz dedi. IBM ve HP'nin 7000 serisini tavsiye etti. Hem servisleri saglammis hem de aletler iyiymis. O zaman icin fiyat/perf olarak R40 daha iyiydi onu aldim. 6 aydir kullaniyorum memnunum. Tabi oyun oynayacaksan yaramaz. Bir arkadas da sirf tipini begenmedigi icin gitti ayni ayni fiyata BENQ aldi.
    Tip konusunda biraz eksik alet. Elemanlar 15 senedir ayni kasayi kullaniyorlar. Satarken de efsane thinkpad diyorlar. Tabi soyle de bir durum olabiliyor: laptopu alali 2 ay olmus. Bir arkadas kullanirken gordu. Olum degistir artik su huh nebiden kalma aleti git bir centrino falan al dedi. Sol elimi cekip centrino logosunu gosterince toparlayamadi tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crein -- 2 Aralık 2004, 18:19:49 >

• centrino larda performans olarak P4 den cok dusuk bence bunuda dikkate al
    ben p4 3.06ht li kullaniyorum cok hızlı hatta benim Amd islemcimden bile hızlı
  • pil fazla gitsin dersen dothan, yaninda performans da olsun istersen A64
    pil de ortalama gitsin, performansli da dersen XP
    pili bosver ama hizli olsun istersen P4
  • Şİmdi centrinolar da aslında birer mobil işlemci tek farkları anakart yapısından kaynaklanıyor. Daha yeni bir tekno. Mobil işlemciler 1,3 v iken mobil olmayan standart p4 ler 3,6 (küsurat rakamı farklı olabilir emin değilim) v. ve mobiller daha az amper çekiyorlar. Dolayısıyla daha az ısınıp daha performanslı çalışıyorlar. Eğer centrino ile pentium M işlemci arasında ciddi bir fiyat farkı var ise Pentium M i tercih et; bence çok önemli bir kullanım farkı yaratmadı halde daha hesaplı olabilecektir. Aslında yok birbilerinden farkları önemli olan sizin kullanım alanınız, hizmet desteği. Buna göre değerlendir. Ben Asus L4H kullanıyorum. Artık raflarda göremiyorum. Ancak çok memnunum.
  • ne alirsan al ama wireless internet destegi olsun. Artik heryerde var beles wifi.
  • hp al dostum yada toshiba al.. centrino olsun notebook ta en onemli şey pil dir..
  • Centrino >>> PİL+ISINMA problemleri yok.

P4 2,8 +(üstü) >>> PERFORMANS+GÜÇ

Kendin seç bence ama bence P4 3,06 Toshibalar var. Git ondan al.

BELLEK 512 MB DDR RAM
    EKRAN BELLEĞİ ATI MOBILITY RADEON 9000
    EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ 1024X768
    İŞLEMCİ MOBIL INTEL PENTIUM 4
    MODEL TOSHIBA SATELLITE A30-151
    PİL ÖMRÜ 2 SAAT
    SABİT DİSK 40 GB HDD
    COMBO DVD-ROM&CD-WRİTER DVD/CD-RW COMBO
    EKRAN BOYUTU 15´´ TFT EKRAN
    ETHERNET 10/100 ETHERNET
    İŞLEMCİ HIZI 3066 GHZ
    MODEM 56K FAKS MODEM
    PİL TİPİ LI-ION
    YAZILIM MS WINDOWS XP HOME ING

Daha ne istersin ki? 1499+KDV Teknosa.

TOSHIBA A30-151

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ykntr -- 2 Aralık 2004, 19:51:24 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.