Şimdi Ara

NVIDIA 540M Optimus Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ASUS K53SV kullanıcısıyım, yaklaşık 1 hafta önce bir sarj problemi yüzünden laptopu servise göndermiştim, sarj sorunu çözülmüş olarak geldi fakat,
    daha önce bir problem olmadan Nvidia ile oynadığım tüm oyunlar artık Intel'in kartıyla çalışmaya başlamış. Aslında sadece 2 oyun hariç hepsi Entegre kart ile çalışıyor.
    Sürücüleri silip tekrar yüklemeyi, Driver CD'si ile gelen sürücüyü, ASUS Websitesinde ki sürücüyü vs. hepsini denedim fakat bu iki oyun (Dragon Age: Origins ve Mafia II)
    hariç Nvidia Optimus Tool'da GPU, "OFF" görünüyor. Küçük bir ihtimal ama bu iki oyun arasında sanırım tek bağlantı, ikisinin de Phsyx kullanmaları.
    Dediğim gibi daha önce böyle bir sorun yoktu ya Serviste bilgisayara birşey (işkence) yaptılar ya da bilmiyorum kendi kendine oluştu bu problem.

Eminim şu lanet Optimus teknolojisininden mağdur ve benden çok daha üstün bilgili arkadaşlar var bu forumda, o yüzden acil yardımlarınızı bekliyorum.
    Teşekkürler..

• Merhaba,

Denetim masasın da, ekran kartı için bir konsol vardır. Bu konsala girip, oyunların hangi GPU yu kullanacağına dair eşleştirme yapman gerekiyor. Şuanki kullandığım cihaz da, AMD serisinden bir kart olduğu için tam olarak şuradan, şu şekilde diye yazamıyacağım.

Fakat kendi iş yerime gelen cihazlardan yola çıkarak, oyunlara yada yazılımlara has hangi GPU yu kullanabilmesi için ekran kartı yazılım konsolundan eşleştirme yapman gerekiyor.
  • Bu dediğini onlarca kez denedim. Zaten sorun; Denetim masasından Nvidia'yı seçmeme rağmen ilgili uygulamaya girince o seçtiğim ekran kartının devreye girmemesi.
  • Yok mu bu sorun hakkında az da olsa bir şeyler bilen biri?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.