Şimdi Ara

O/c cu'lar 30000$lık sistem kurucam düşünceleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bi kuruma ikisi 30000-40bin$ dolarlık supercomputer diğer adıyla workstation sistem kurucam ama düşünce ve yardımlarınızı bekliyorum limit aşılabilir tabii.Sistem amacı ör; gambit gibi yazılımda uçak tasarımı fluent örn;uçak kanatlarına akışkan simüle hesabı... ve herşey yapmak
    Anakart MSi K1 1000s düşünüyorum scsı
    http://www.msi.com.tw/program/products/server/svr/pro_svr_detail.php?UID=510
    Supports Dual AMD Opteron DP or Single Opteron UP up to 2.4GHz with 800MHz FSB
    2GB per DIMM for a maximum memory size of 12 GB (K1-1000S) or 16 GB (K1-1000D)
    ama bu anakartta agp slotu yokmuş ve üzerinde ATI Rage XL Video Controller with 8 MB of memory kartı var şimdi ben bunların yerine firegl veya quadro takamıyacakmıyım?
    bu anakartı TRde bulbilirmiyim
    işlemci ise;
    AMD Opteron 844, 1.8 GHz, 1800 Mhz dual çalışacaklar çift işlemcili,
    fiyatı 2600$ ikisi 5200$ bu işelmciyi trde bulabilirmiyim.
    http://www2.dealtime.com/dt-app/SE/KW-opteron_844/FD-0/linkin_id-3026240/NS-1/GS.html
    ekrankartı ise ne alsam work stationda atide FireGL X2-256t en iyisihttp://www.ati.com/products/workstation.html ,
    nvidiada ise Quadro FX 3000 http://www.nvidia.com/page/quadrofx.html
    bunlardan hangisini alsam veya trde bulabilirim?
    Şimdi asıl sorulara gelelim opteronlar yeni çıktı yukarıda dediğim gibi dula anakart ile çalıştırcam bu işlemciler 64bit acaba yeni oldukları için bir sorun çıkartırmı? rezil olmayalım
    AMD FX ile Amd64 arasında ne fark var?
    opteron844 trde bulabilirmiyim?
    Bide kurum şunu istiyor bi sorun olduğu zaman teknik servisi çağırdıklarında kendisi gelicek böyle bi firma varmı bu ürünleride buşlabileceğim.
    Yoksa hiç riske girmeden İntel Xeonmu toplasam X2-2000S (SCSI)gibihttp://www.msi.com.tw/program/products/server/svr/pro_svr_detail.php?UID=395 bundada ayın ekren kartı var değişemezmiyim? ATI® Rage XL graphics controller with 8MB Video SDRAM
    bu işlemcilere 64bit değil sanırım.
    Not:internet sitelirinde araştırma yaptım hiç bir firmada bu düzeyde parçalar yok pazaresi hangi firmaya gitsem acaba yoksa hazır sistemmi alsam.

• Kuracağın sisteme karışmam ama bulamadığın tüm ürünlerin Türkiye'ye getirilmesini organize ederim.
  • Yapacağın sistemin OC ile alakasını göremediğim için, daha uygun olan kısma taşınmıştır.
  • bide monitör cabası 70ekran lcd. Pol bunları yurt dışından bende getirtebilirim ama öyle çok uzun sürüyor.
  • merhaba kardeşler ben caddenin eniştesiyim istemiş olduğunuz bilgileri bana da sorabilirsiniz.herkese bol şanslar!!!!
    bakmayın benim er olduğuma ben yüzbaşıyım hv.k.k da[[^]^]
    arkadaşlar bana en teknoloji kapasitesi yüksek 3-d boyutlu çizim özelliklerine sahip workstation'a ihtiyacım var para önemli değil''''[afro]
  • xeon almayın bence amd opteron
  • coolwave,cadde kullanacağınız programlar zaten 30-40bin doların üstünde.Size grafik ve tasarımda dünyanın bir numarası SGI ürünlerini tavsiye edebilirim.Hatta çalıştığım firma bu sistemlerin bakımını ve satışı üstleniyor ve bizzat ben daha çok O2 ve indy sistemlere bakıyorum .SGI Dünyanın önde giden graphic işlemcilerini yapıyor ve uçak tasarımından otomobil tasaramına kadar giden bir ürün tasarım yelpazesine yönelik ürünler üretiyorlar.Size yardımcı olabilirim bu konuda. e-mail adresim adem@graphiccolor.com.tr
  • 40000 doları bir bilgisayaramı vereceksin
  • bu bilgisayarı nerde kullanacaktın.
  • Biraz yalan gibi geldi bana...

Opteron 844 işlemcisi 8 işlemcili databes serverları için tasarlanmıştır, yani o başındaki 8 rakamı, beraber çalışacağı işlemci sayısını gösterir. Neden Dual CPU'lu bir anakartla 8 işlemci ile çalışabilen bir CPU alınmaktadır merak konusu...

Ben şahsen bunun sadece bir balon istek olduğunu düşünüyorum... Acaba en pahalı bilgisyar nasıl kurulabilir diye merak eden arkadaşımız, bunu "bir arkadaşım için workstation kurucam" diye bize yutturuyor...

Ama eğer bu düşüncemde yanılıyorsam şöyle bir sistem kurulabilir, ki bu sistem en fazla 8000-900 USD eder... 30-40 bin değil...

AMD Opteron 242
    MSI K1-1000S
    4096MB Corsair Registered DDR3500 CL2.5
    256MB Quadro FX3000
    Adaptec 39320 Hardware Controlled SCSI
    4*160GB 15000rpm Seagate Cheetah SCSI Disk RAID1+5
    Titanium ya da Thermaltake Server kasa
    2x550W Dual Power Supply ( Enermax )
    2 x 21" Philips 202P4 CRT Monitor

• hayırlısı olsun ne diyelim allah utandırmasın :)
  • Anaxarxes'in dediği doğru, neden 844 alıp çift işlemcili kullanasınız ki? 242 daha mantıklı. Belki (pahalıya gelecek ama) dört işlemci de olabilir, akışkan hesapları CPU'dan bolca yer sanıyorum.
  • bu sistemde oyun oynanıyormu.düşünemiyorum bile böyle bir makinayı ;)
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by coolwave</i>
    <br />merhaba kardeşler ben caddenin eniştesiyim istemiş olduğunuz bilgileri bana da sorabilirsiniz.herkese bol şanslar!!!!
    arkadaşlar bana en teknoloji kapasitesi yüksek 3-d boyutlu çizim özelliklerine sahip workstation'a ihtiyacım var para önemli değil''''[afro]
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    Bakmayın benim binbaşı olduuma.[^] Bende askerde en son teğmen olduydum.[bandt] Şimdi hürgeneralim[krl].

İsteklerinize gelince biraz Silicon Graphics 'in sayfalarında turalayın derim. Bu tarz bir destek istiyorsanız profesyonellere danışın. En azından gidin TET ile konuşun.[bgstr]

• Arkadaslar bu tur sistemlerde sistemin ne kadar ettiginin pek bi onemi yoktur. Hatta oldukca kuvvetli Silicon Graphics bi sistemi bedavaya saglar anlasacaginiz firma ... Ancak isin can alici noktasi yazilimlardir ... Su an benim calistigim birimdeki iki adet Silicon Graphics sistemde kullanilan yazilimlar icin abartisiz olarak en az 200-250 bin $ odenmistir simdiye kadar ...
  • ABİ BU KADAR PARAYI NEREDEN BULUYORSUNUZ YA.BENDE BU PARA OLSA BİLE 40 BİN DOLARI ONA VERMEM.GİDİP ARABA ALARIM.BENCE BU BANA SAÇMA GELİYOR.GEÇENLERDE DE BİRİSİ MERCEDES SL-55 AMG SATIYORDU!!!BİLMİYORUM ARTIK.YORUM SİZDE
  • <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by coolwave</i>
    <br />merhaba kardeşler ben caddenin eniştesiyim istemiş olduğunuz bilgileri bana da sorabilirsiniz.herkese bol şanslar!!!!
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'> para önemli değil herhalde hv.k.k ödiycek [^] paracıkların nerelere gittiği belli oluyo[krl]
  • BİR DE BU SİSTEMLE DOOM3 OYUNU YAPACAKSIN????????????????????
  • hava kuvvetlerine mi alıncaktı bu
  • bence son derece gereksiz ve saçma şu anda her ne kadar aşmış da olsa bi kaç yıl sonra eskimeyecek mi ? ayrıca saçmalığı eskimesinden diil bu kadar para verilmesinde
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.