Şimdi Ara

OC'li 5700XT vs 2080 Super

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • https://www.youtube.com/watch?v=Nehn0AEhfTE

Videoda da görüldüğü gibi 5700XT bazı oyunlarda geçiyor, bazı oyunlarda da 12-20 arası bir ortalama fps değeri ile kaybediyor. Fakat aradaki fiyat farkına değer mi 2080 Super almak? Bence sadece oyun oynayan kullanıcılar için(eğer RTX özelliğini kullanmayacaklarsa) bu fiyat farkına değmiyor.
    Videoyu yükleyen arkadaş custom cooling yapmış ve kartı 2100Mhz ye overclocklamış. Bu da iyi bir performans artışı sağlamış 5700XT'ye. 5700XT nin fiyatı, 2080 Super in fiyatının yarısı, hatta neredeyse 3 te 1 i.
    5800XT- 5900XT gibi modeller çıkınca nvidia zorunlu olarak fiyatlarda indirim yapmalı, yapmaz ise rtx satışlarının bayağı düşeceğini düşünüyorum.

--RTX kartlar hakkında düşüncelerim :
    RTX kartlar, şu an lükse kaçıyor ve verdiği fps değerleri fiyatına göre çok az. Ray tracing teknolojisi benim de çok hoşuma gidiyor, fakat rt açınca minimum 20-30 fps düşüş oluyor. 2k 120hz ultra da oynadığımızı düşünürsek, 20,30 fps lik bir düşüş çok etkiliyecektir oyunun oynanışını. Bu RTX karşılaştırmasını fiyat olarak düşünürsek 5700XTnin karşısındaki rakibi 2070 oluyor. 2070 ile ray tracing açınca bazı oyunda 2k da 60 fps nin altına inebiliyor. Fakat 2080 Super da böyle bir durum yok.

Kısacası anlatmak istediğim fiyat/performans olarak 5700XT yi seçen kullanıcı çok olacak. 2080 Super zaten muhteşem bir kart ve 5700XT den daha iyi olduğu kesin, ama kullanıcıların O.C. yapıp 12-20 düşük fps ile kartlarını kullanmayı göze alacağını düşünüyorum.

Edit: 2070 de Ray Tracing açınca FPS düşüşlerini gösteren benchmark: https://www.youtube.com/watch?v=jDTMQXr0afY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpostros -- 24 Ağustos 2019; 15:38:10 >

• Attığınız benchmark videosunun gerçek olduğuna inandınız mı cidden
  • 5700xt rtx 2070 ile 2070s arasında bir kart. 2070s oc yapıldığında ise 5700xt nin oc yapılmış haline göre daha da geri kalıyor çünkü 5700xt nin bellekler oc olmadığından iyi ölçeklenmiyor. 3600 tlye 410 dolarlık aib kart satıyorlar amd tarafında. Oysaki o paralara yurt dışından 2070s getirmek mümkün.
  • Hocam ben şu kart iyi şu kart kötü demedim. Fiyat performans açısından bir değerlendirme yaptım. Sanki küfretmişim gibi muamele yemek bir garip açıkçası, amacınızı anlayamadım...

Bende 2k 144 hx monitör var, bu yüzden 5700xt yi tercih ettim ve satın aldım. Dediğiniz gibi Bf5 tarzı oyunları online oynuyorum.
  • brokengineer kullanıcısına yanıt
    Doğru söylüyorsunuz hocam, zaten getirebilseydim 2070super alırdım ben de. 1000Tl daha ucuz olduğu için 5700XT yi seçtim
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Bana yalan olduğunu ispatlar mısınız?
  • Yıl olmuş 2019 hala şu tarz tamamen hit alma amaçlı yapılan yalan videola inananlar var.

5700XT, 2070 ve 2070S arası bir kart amerikayı yeniden keşfetmeye gerek yok.
  • ben hala seni nasıl bloklamadım ya
    al blok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpostros

Bana yalan olduğunu ispatlar mısınız?
    Tabii hemen:

Gerçekten kart/donanım testi yapan editörler:

Bu adamların kanalında fiili olarak videoda bileşeni ve editörün kendisini görürsünüz ve oyun içi fps değerleri şablon olarak detaylı paylaşılır:

Gördüğünüz gibi adamlar her videosunda eksiksiz ürünü ve detaylı yorumlamasını yapıyor.

Bu da sizin gerçek sandığınız kanal:

Ortada ne bir ürün var, ne bir editör, ne de bir test sistemi.

Sadece bir tane genco geçmiş premier başına internette bulduğu ve gerçekliği olmayan benchmark görüntülerini bir araya getiriyor :)

• Hocam Amd Bazı Hamleleri olcak bence çok iyi rekabet olması iyi ama nvidia teknolojileri şuan yetişmesi için çok ugraşması lazım dediginiz gibi f/p ürünlerinden zaten piyasada tutuyor amd ekran kartı piyasasını bana sorarsanız amd çok yükselişe geçecek özellikle 7nm gpuları ve yazılım ve geliştirmelerini hızladırırsa yakalayacagını düşüyorum iyi forumlar dilerim
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Düz 2080de degil 2080Süper of off
  • izlediğim testte (senin verdiğin videonun sitesi) 2560 çözünürlük, 10 oyunn 7 sinde 2070 süper 5700xt ye yürümüş, aynı oyunlarda muhtemelen düz 2070 bile yürüyodur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GuvenDMRK -- 25 Ağustos 2019; 23:53:38 >

• GuvenDMRK kullanıcısına yanıt
    tepe kartlar %5-10 farklar birbirinde farklı fiyatlar %25-30 ar artarak gidiyor. En tep olmayan modlerden f/p oranı dzügünolanı alını geçimeli. İlla en iiy karıt kullancam diyosan gömleğin yırtılıcak.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.