Şimdi Ara

ocsiz c2duo tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kullandıgım P4 541 3200 lga işlemci var ve kullandığım kurgu programları için core duo almayı düşünüyorum. sorum şu: oc yapmaz isem en düşük coreduo (E2140) almaya değer mi, yani ocsiz işlemci performansı çok artar mı? tskkrler

• Maalesef 1.6ghz'de o işlemciden fazla performans alamassın... 3ghz'e rahatlıkla çıkar 2140 o zaman değer
  • p4 3,2 ile cd e2140 arasında çok küçük fark var alıcaksan e4400 veya e4500 al
  • buna şaşırdım, çünkü ben de soruyu sorduktan sonra bi test buldum:http://www.thgtr.com/cpu/charts/index.html?modelx=33&model1=882&model2=910&chart=432

burada 4300 le p4 540 karşılaştırmasına baktım gerçi(kırmızı olanlar) neredeyse % 80-90 fark var. testte e2xxx serisi yok fakat o kadar fark var mıdır 2xxx ve 4xxx arasında?

Bu arada oc yapmayacak olmamın sebebi, bununla kurgu işi yapacak olmam ve riske girmek istememem. zaten anakartım asus p5l-mx ve ramlerim kingston 2x1 hynix çipli ddr 667 istesem de yapamam pek galiba..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donurh -- 13 Ekim 2007; 20:01:06 >

• e4500 alabilirsin ben şuan oc siz kullanıyorum hiç bi şikayetim yoq tafsiye ederim
  • alacağın her c2d p4'den daha verimli olacak buna emin ol
  • oc siz alicaksan

e6850 alman lazim

gunumuz oyunlarina o bile tam olarak yetmiyor

ya da e2160 alican 3400 mhz e basican

e6850 yi bile tokatliyacak
  • tamam E4xxx ya da 2xxx alıcam. teşekkürler tavsiye için ama ikisinin arasındaki fiyat farkı da önemli. oyun ya da 3d uygulamalrla hiç işim olmayacak. artık hangisi denk gelirse.. saolun
  • bence hiç alma daha iyi core 2 duo alacaksan Q6600 seriisinden şaşma
  • E2160 ile E4300 arasında gözle görülemeyecek performans farkı war, E2160 daha ucuz olduğu için rahatlıkla tercih edilebilir

Ayrıca E2140'ta hiç fena değil, P4 3,6'dan kat kat fazla daha performans verir, 2 çekirdek ve mimari farkı (CHIP dergisinde vardı bununla ilgili bir test)
  • quote:

Orjinalden alıntı: donurh

buna şaşırdım, çünkü ben de soruyu sorduktan sonra bi test buldum:http://www.thgtr.com/cpu/charts/index.html?modelx=33&model1=882&model2=910&chart=432

burada 4300 le p4 540 karşılaştırmasına baktım gerçi(kırmızı olanlar) neredeyse % 80-90 fark var. testte e2xxx serisi yok fakat o kadar fark var mıdır 2xxx ve 4xxx arasında?

Bu arada oc yapmayacak olmamın sebebi, bununla kurgu işi yapacak olmam ve riske girmek istememem. zaten anakartım asus p5l-mx ve ramlerim kingston 2x1 hynix çipli ddr 667 istesem de yapamam pek galiba..

Arkadaşım verdiğin testte çift çekirdek farkını görüyorsun. Çift çekirdekli bir işlemci uygulamalarda fark etmese bile masa üstü uygulamalarda kendini belli eder. (Valla sistemler yan yana olunca fark çok kolay görünüyor.)

Ayrıca gene çift çekirdek destekli uygulamalarda böyle kabak gibi ortaya çıkar. Çoklu çekirdek destekli uygulamalar çoğalıyor yani seçimin iyi olabilir.

Anakartta da yatkın bir şey alırsan ileride OC çekersin yeni işlemciye gerek kalmaz. Uzun süre idare edersin.

E2160 lar da oldukça hesaplı ve başarılı.

E4300 alacağına E2160, E4400 alacağına da E2180 al derim ben. Çünki aradaki fark diş kovuğunu doyurmaz (bana kalsa yok diyeceğim de iş te çok az da olsa fark var. Yani var olsuğu için var yoksa olduğunu kimse farkedemez. Ancak testlerde.) ve kesinlikl e o kadar fiyat farkına değmez. Bende E2160 var, hızını 1.2 ye düşürüyorum (malum 7/24 açık kalacak) o haliyele bile DVD yazıyorum ve bir yandan da son ayarlardaki cabal ı oynuyorum, tabi antivirüs ün devrede olduğunu da belirteyim ve ne bir takılma ne de başka bir şey var. Üstelik her şey tıkır tıkır ilerliyor.)

Benim ki 3GHz yapıyor rahat sen bir de o halini düşün.

• evet öğrenmek istediğim buydu teşekkürler. Tek aklıma takılan önbellek farkıydı, bu çok önemli değil galiba..Bu arada "sepidi" arkadaş, neden bunların hiçbirini almayım daha iyi? açıklar mısın? sen hangi işlemciyle hangi işlemi yapmaya çalıştın da yetersiz geldi? Böyle kafadan konusup insanlara sokağa para attırmak ne kadar basit. Madem söyleyecek anlamlı bişeyin yok, hiç söyleme..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donurh -- 14 Ekim 2007; 14:10:51 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.