Şimdi Ara

Odada Uydu Prizi Yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
5.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar evdeki bir odayı oturma odası yapıp tvyi de oraya taşımak istiyorum.

Ancak odada uydu prizi yok.

Binada merkezi sistem uydu kullanıyoruz.

Nasıl bir çözümü vardır bu sorunun ?

• Yapay Zekanın Yanıtı

Odada Uydu Prizi Yok: TV Çözümleri

Bir odada uydu prizi yoksa veya anteni girişi yoksa, televizyonunuzu çalıştırmak için çeşitli seçenekler mevcuttur.

Merkezi Sistem Uydu Prizi Bağlantısı:

Evinizde bir merkezi uydu sistemi varsa, odanın duvarına bir uydu prizi ekletmek mümkündür. Bu, mevcut kablolamayı kullanarak uydu sinyalini odaya yönlendirmenize olanak tanır.

Anten Girişi Olmayan Odada TV Çalıştırmak:

Anten girişi olmayan bir odaya televizyon bağlamak için şunları yapabilirsiniz:

• Harici Anten: Odanın dışına bir harici anten yerleştirerek sinyal alabilirsiniz.
    • DVB-T2 Alıcısı: DVB-T2 alıcısı, karasal dijital yayın sinyallerini alır ve televizyonunuza iletir.
    • İnternet TV: İnternet bağlantısı aracılığıyla televizyon programlarını ve filmleri izleyebilirsiniz.

Uydu Olmayan Bir Odada TV Çalıştırma Yolları:

Uydu olmayan bir odada televizyon izlemek için aşağıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz:

• Smart TV: Smart TV'ler, internet bağlantısı üzerinden çeşitli yayın platformlarına erişmenizi sağlar.
    • Akış Cihazları: Roku, Apple TV ve Amazon Fire Stick gibi akış cihazları, kablosuz ağ üzerinden video akışı hizmetlerine erişim sağlar.

Odanızda uydu prizi yoksa, televizyonunuzu çalıştırmak için bu seçenekleri değerlendirerek en uygun çözümü seçebilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Hocam bizim de her odada uydu prizi var (sözde sadece 2 tanesinde kablo çekilmiş diğerleri boş) priz olan odalardan diğer odalara çektik çoğaltıcıyı aşağıya bıraktım

Odada Uydu Prizi Yok
  • uydu prizi yok ise,arkadaşın fotoğrafda verdiği aparat ile sorunu rahatlıkla çözersiniz.merkezi olduğu için aynı anda 2 tv de açsanız frekans çakışması yaşamazsınız.sorun olmaz.

saygılar....................................

• Bunu kablosuz olarak yapmanın yolu var mıdır?
    Bende de aynı durum var ama evin içinde kablo dolansın istemiyorum.
  • extra34 E kullanıcısına yanıt

var,ama birazada maliyetli,kablosuz daha farklı bir yöntem var mı bilmiyorum.kablosuz çözüm linkde.daha ucuzunu başka yerlerden bulabilrsiniz araştırın.

https://www.hepsiburada.com/next-kablosuz-ses-ve-goruntu-alici-verici-pm-evnext24

saygılar..................................

• multisongohan M kullanıcısına yanıt

Bu çok eski bi teknoloji yanlış bilmiyorsam. O yüzden pas geçtim

Hdmi var kablosuz ama fiyatlar 3 bin civarı. Yine o kabloyu çekeceğim belli ki.

• extra34 E kullanıcısına yanıt

yaşadığımız covid ve ekonomik varlık yokluk sürecinde en doğru seçenek en ucuz olan seçenektir.

saygılar..................................

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.