Şimdi Ara

ODTÜ Hazırlık Sınavı - IYS/EPE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
2
Favori
5.066
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu sınav, verilen örnekle paralellik gösteriyor mu? Kendi üniversitemde bilerek hazırlığa kaldım, upper-intermediate kurunu 85+ ortalamayla bitirdim. Şimdi ODTÜ'de bir bölüme geçmek istiyorum, internetten EPE sınavının çıktısını aldım reading ve listeningini çözdüm. Hazırlığı bu sınav ile atlayanlara sormak istediğim, gerçek sınavla paralellik gösteriyor mu?

Reading: 30/40

Listening: 27/30

• 72 ile geçtim ben de

Genel olarak çok iyi geliştiğimi düşünüyorum hazırlıkta. Elementary başlamıştım Ingilizce seviyem gerçekten present simple tense ve 5 10 fiil'den ibaret idi. ODTÜ hazırlığı gerçekten beğendim tabii iyi hocalar da denk gelmiş olabilir. Tek eksiklik bence speaking ve belki biraz klişe ilerlediği için writing.

İlk dönemki elementary sınıfımda işte zamanla 8 kişilik bir grup oluştu. Bu grubun tamami geçti yani açıkçası arkadaş ortamı da önemli. Mesela başka bir sınıf olsaydı belki geçemezdim.

Mesela elementary başlayanlar olarak korkuyorduk biz işte geçwmezler diye de biraz abartılmış, çalışılınca geçiliyor. 92.5 ile geçen biri var mesela bizim o 8 kişilik ekipte. Ele başlayıp 92.5. Gerçekten büyük başarı.
  • Sanırım sınav formatı değişti. İnternetteki güncel olmayabilir.

Forumda yakın zamanda yapılan EPEye girenler var. Onlar görür, cevaplar.
    O sebeple Up.
  • YaralıPanda kullanıcısına yanıt

Haziran EPEsinin yapılmış olması lazım. ODTÜ'nün kendi paylaştığı 2022'ye ait.

• Haziran EPE'si geçtiğimiz salı günü yapıldı. EPE zorlaştı iyice ama çalışılıp yapılmayacak bir sınav değil. Zaten 65 ve üstü hazırlığı atlıyor 80+ alırsan ilk yılında alacağın ENG101'den AA ile muaf oluyorsun sanırım. Benim advance - hazırlık son level - olup yabancı dili su gibi olup EPE'den 80+ alamayan arkadaşım vardı ENG101 alırken. 3 yıldır hazırlık okuyan arkadaşım da var - normalde 2 kere kalırsan hazırlıktan şutlarlar okuldan onun bahanesi vardı.- . Beginner-Elementary'den sağlam kasıp EPE geçen arkadaşım da var. Yani diyeceğim tamamen sana bağlı ama temelin varmış halledersin gibi geliyor bana. Aşırı zor bir sınav değil ama cidden İngilizceni ölçen bir sınav. Reading, Listening, Writing, kelime bilgisi vardı diye hatırlıyorum. Essay yazıyorsun writing'de, listeningler şıklı. Kelime bilgilerinde de bir kelime verip onun zıttını ya da eş anlamlısını vs. soruyorlar diye hatırlıyorum. Ben EPE'yi geçeli oldu baya. Ama halledersin diye düşünüyorum. Essay yazarken bağlaçlara dikkat etsen mesela hence, therefore, on the other hand, although falan yapıştır geç seviyor onları hazırlık hocaları. Eğer EPE'den düşündüğünden düşük alırsan tekrar kontrol edilmesi için itiraz hakkın var.

• quote:

Orijinalden alıntı: İTÜinş

Haziran EPE'si geçtiğimiz salı günü yapıldı. EPE zorlaştı iyice ama çalışılıp yapılmayacak bir sınav değil. Zaten 65 ve üstü hazırlığı atlıyor 80+ alırsan ilk yılında alacağın ENG101'den AA ile muaf oluyorsun sanırım. Benim advance - hazırlık son level - olup yabancı dili su gibi olup EPE'den 80+ alamayan arkadaşım vardı ENG101 alırken. 3 yıldır hazırlık okuyan arkadaşım da var - normalde 2 kere kalırsan hazırlıktan şutlarlar okuldan onun bahanesi vardı.- . Beginner-Elementary'den sağlam kasıp EPE geçen arkadaşım da var. Yani diyeceğim tamamen sana bağlı ama temelin varmış halledersin gibi geliyor bana. Aşırı zor bir sınav değil ama cidden İngilizceni ölçen bir sınav. Reading, Listening, Writing, kelime bilgisi vardı diye hatırlıyorum. Essay yazıyorsun writing'de, listeningler şıklı. Kelime bilgilerinde de bir kelime verip onun zıttını ya da eş anlamlısını vs. soruyorlar diye hatırlıyorum. Ben EPE'yi geçeli oldu baya. Ama halledersin diye düşünüyorum. Essay yazarken bağlaçlara dikkat etsen mesela hence, therefore, on the other hand, although falan yapıştır geç seviyor onları hazırlık hocaları. Eğer EPE'den düşündüğünden düşük alırsan tekrar kontrol edilmesi için itiraz hakkın var.

ODTÜ'deki arkadaşlarla görüştüğümde kendileri de sınavın değiştiğini söylüyor ama hem örnek kitapçığı hem de sample çözdüğümden ikisi birbiri ile uyuşuyor. Kelime bilgisi olarak Oxford 5000+3000 sormuşlar genelde. Zaten metindeki bağlamı soruyorlar gibi duruyor. Bu sene elim graph description ve abstract essay yazmaya alıştığından writing/note-taking bölümünde sıkıntı yaşamayacağımı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Katiller de Ağlar -- 25 Haziran 2023; 14:35:8 >

• İTÜinş kullanıcısına yanıt
    Hocam hazırlığı atlama puanı 60 değil mi?Ayrıca pek zor gelmedi bana ama sonuçlar gelince afallamam umarım ahahah
  • olm adamlar hazırlık atlama sınav sonucuna göre eng101’den muaf oluyor ag kafaya mermiyi basıcam
  • ein ausländer kullanıcısına yanıt

dayı sen pae’yi geçtin mi

• yok yav 5p ile kaldık. ielts zımbırtısıyla uğraşıcaz şimdi

ben 0.25 ile kaldım ya. temmuz ielts’ine de kaydoldum, 1 aylık pae practise kursuna da gidiyorum.

Bu ielts’e nasıl çalışmamız lazım bilgin var mı?

PTE kabul etseydi iyiymiş, IELTS yerine TOEFL daha doğru olabilir. Türkiye'de examinerlerden dolayı IELTS çok doğru işlemiyor diye biliyorum.

• up.

• prOmer P kullanıcısına yanıt

Kanka 60 da olabilir tam hatırlamıyorum 60'lı bi şeydi.

• Sonuçlar için uyandım 4 temmuza ertelemişler lanet olsun

Nereden aldınız bu bilgiyi

• https://oibs2.metu.edu.tr/Epe_Application/ buradan bilgilerimi girdim çıkan ekranda yazıyo hocam

TeşekkürlerODTÜ Hazırlık Sınavı - IYS/EPE 

Ben göremedim hocam

• orientis O kullanıcısına yanıt
    Böyle hocam bende

ODTÜ Hazırlık Sınavı - IYS/EPE
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.