Şimdi Ara

ODTÜ mühendislik tercihi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • odtüde endüstri mühendisliği mi yoksa bilgisayar mühendisliği mi okumak daha iyidir? aselsan havelsan roketsan tarzı yerlere girmek için hangisi daha önde olur? biliyorum ikisi de makina ve elektronik kadar o alanda ilgi görmüyor ama hangisinde şansım daha fazla bilmek istiyorum.
    mf4 3262. yim.
    odtü endüstri 4600, bilgisayar 5580le kapatmış geçen sene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dawnofthelight -- 18 Temmuz 2013; 2:05:58 >

• Oncelikle tebrikler. Odtu endustri giden bir arkadasimdan bildigim kadariyla mukemmel ama sosyalsen ve yaraticiysan. Basmakalip olmayi sevmiyorsan kardesim direk yaz. Kendimi gelistirir ben esip savururum diyorsan dusunme bile. Ama yok diyorsan bilgisayarida yazabilirsin endustriye gore daha basmakaliptir. Hayatinda basarilar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çok teşekkür ederim.
    ben endüstri düşünüyordum bu zamana kadar. hatta uzun süre tıp diye bocaladık. odtü elektrik elektronik mezunu abim tıpa kesinlikle karşı. endüstri mi bilgisayar mı diye dolaşırken, aselsanda çalışan, odtüde asistanlık yapan 2 arkadaşı neden bilgisayar yazmıyor demişler. o da düşünüp bu kod işlerinin zevkli ve getirisi olabileceğini düşünerek ben çok kararsız kalınca, bilgisayarı üste yazmamı önerdi. öyle yaptım. değiştirebilirim duruma göre aldığım izlenime göre. aselsan havelsan tai'ye girebilirsen işin rahat olur dedi. yüksek ortalama gerekiyor bunu biliyorum ama hangisi oralara girerken daha önde bilmek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dawnofthelight -- 18 Temmuz 2013; 2:09:10 >
  • aynı durumda kaldım ben de ama çok araştırdım, gidip odtüdekilerle de konuştum. arkadaş endüstri olayı yatmadı bir türlü kafama. tutturmuşlar verim diye. ben bir şeyin uzmanı olmak istiyorum ve bilgisayarı seçtim.

bu arada üstte arkadaş bilgisayar olayı basmakalıp demiş herhalde bilgisayar mühendisliği diyince aklına filmlerde gördüğü sahneler gelmiş sanırım. Hani şu bilgisayarın başında 10 parmak yazı yazan çalışanlar(http://thefablifeproject.com/wp-content/uploads/2011/01/cubicle.jpg). Bilişim ucsuz bucaksız bir dünya. youtube lar faceboklar basmakalıplık ile ortaya çıkmadı ya.

bu arada belirteyim sadece bilgisayar değil telefon tablet gibi olaylara da el atabilirsin ki bana bilgisayar yazılımdan daha mantıklı geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockafeller skank

aynı durumda kaldım ben de ama çok araştırdım, gidip odtüdekilerle de konuştum. arkadaş endüstri olayı yatmadı bir türlü kafama. tutturmuşlar verim diye. ben bir şeyin uzmanı olmak istiyorum ve bilgisayarı seçtim.

bu arada üstte arkadaş bilgisayar olayı basmakalıp demiş herhalde bilgisayar mühendisliği diyince aklına filmlerde gördüğü sahneler gelmiş sanırım. Hani şu bilgisayarın başında 10 parmak yazı yazan çalışanlar(http://thefablifeproject.com/wp-content/uploads/2011/01/cubicle.jpg). Bilişim ucsuz bucaksız bir dünya. youtube lar faceboklar basmakalıplık ile ortaya çıkmadı ya.

bu arada belirteyim sadece bilgisayar değil telefon tablet gibi olaylara da el atabilirsin ki bana bilgisayar yazılımdan daha mantıklı geliyor.

ya ben de o yüzden bilgisayara yöneldim biraz ama bu endüstriciler dedikleri gibi yönetici oluyorlarsa endüstri yazayım :D

• quote:

Orijinalden alıntı: alicaninthemorning

quote:

Orijinalden alıntı: rockafeller skank

aynı durumda kaldım ben de ama çok araştırdım, gidip odtüdekilerle de konuştum. arkadaş endüstri olayı yatmadı bir türlü kafama. tutturmuşlar verim diye. ben bir şeyin uzmanı olmak istiyorum ve bilgisayarı seçtim.

ya ben de o yüzden bilgisayara yöneldim biraz ama bu endüstriciler dedikleri gibi yönetici oluyorlarsa endüstri yazayım :D

Benim bildiğime göre endüstiri mühendisliği tam olarak bir mühendislik yapmıyor. Endüstri mühendisliği olayı kontrol eder bir şeyi üretürken maliyetin az tutularak nasıl kaliteli ürün yapılacağını belirler. Genelde hep insanlarla iç içedir. Senin insanlarla aran iyiyse konuşmayı çok seviyorsan olabilir. Bilgisayar müh. tam tersidir. Bunu bir kendine sor. Şahsen ben daha ana mühendislikleri(makine, elektrik-elektronik) seçerdim

• quote:

Orijinalden alıntı: alicaninthemorning

çok teşekkür ederim.
    ben endüstri düşünüyordum bu zamana kadar. hatta uzun süre tıp diye bocaladık. odtü elektrik elektronik mezunu abim tıpa kesinlikle karşı. endüstri mi bilgisayar mı diye dolaşırken, aselsanda çalışan, odtüde asistanlık yapan 2 arkadaşı neden bilgisayar yazmıyor demişler. o da düşünüp bu kod işlerinin zevkli ve getirisi olabileceğini düşünerek ben çok kararsız kalınca, bilgisayarı üste yazmamı önerdi. öyle yaptım. değiştirebilirim duruma göre aldığım izlenime göre. aselsan havelsan tai'ye girebilirsen işin rahat olur dedi. yüksek ortalama gerekiyor bunu biliyorum ama hangisi oralara girerken daha önde bilmek istiyorum.

endüstricinin de bilgisayar mühendisinin de girme şansları hemen hemen eşit diyebilirim. Örnek olarak ASELSANda 1400 elektronik 450 makine 150 bilgisayar 140 endüstri 25 havacılık ve 100 de diğer mühendisliklerden çalışan mevcut. Bu sayıları orda çalışan arkadasım söylemişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bfme888 -- 19 Temmuz 2013; 23:35:19 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.