Şimdi Ara

Elektrik mi elektronik mi seçmeliyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bildiğiniz üzere puan tercih dönemindeyiz birkaç sorum var size yardımınız benim için çok önemli
    1) elektrik elektronik mi makine mi seçme konusunda kararsızım aralarındaki farkı tam olarak nedir?
    2- gazi ya da ytü seçmeyi düşünüyorum. Ankara’da yaşıyorum ytü İstanbul’a gitmemi gerektirecek kadar güzel bir üniversite mi?
    3gazide elektrik elektronik ytü de elektrik mühendisliği ya da elektronik mühendisliği var. Ben ytü elektronik ve haberleşme düşünüyorum. Elektrik seçersem hangi konularda çalışmalar yapacağım elektronik seçersem hangi konular? Sizce hangisini seçmeliyim? Elektrikte daha soyut elektronik daha somut projelerde çalışacakmışım gibi düşündüm

İnanın kafam çok karışık söyleyeceğiniz her fikir benim için değerli.

• Up up
  • Lavanty L kullanıcısına yanıt
    Elektrik müh daha reel hayata hitap eder. Yani binanın projesine onay, şantiyede çalışma. Ofis kurup daha etkin bir alana sahip. Ancak, devir teknoloji devri. Telekomunikasyon gelişmekte. Elektronik ise bilgisayar mühendisliği ile elektrik müh arasında yer alır.

Ttelekom, Vodafone gibi şirketlerde işe girebilirsin elektronik müh isen. Ancak nitelikli bir elektronik haberleşme müh anten çizim, bilgisayar programlama dillerine hakim olmalı.

ELektrik müh iş alanı daha fazla. Ancak daha pratik zekaya ve deneyime hitap eder. Elektronik müh ise iş alanı daha dar ancak daha fazla matematiksel sistemsel kod ve bilgi birikimine hitap eder.

Her ne kadar Elektronik müh daha popüler olsa da elektrik müh daha genel geçer ve temel alandır.

Elektrik yüksek voltajlarda çalışmayı elektronik düşük voltajlarda çalışmayı temsil eder.

Hangisini seçersen seç pişman olmazsın ancak elektronik müh , gidipte bina proje çizimine mimarlarla çalışıp imza atamaz. Aynı şekilde elektrikte elektroniğin işlerine.

Bu sebeple elektrik elektronik müh olmak daha mantıklı.

YTÜ, gaziyi bilmem ama İTÜ'den bi tık geri yer alır. Eğitim olarak zaten burada yer alan hocaların bir çoğu İTÜ çıkışlıdır. Eğitim kalitesi ve olanak olarak çok da fark yok. Puan sıralaması ise tamamen kampüsün bakımı ve üninin popüleritisiyle alakalı.

Gaziyede gitsen pişman olmazsın.

• Cevabınız için çok teşekkürler. Kafamda bazı şeyleri aydınlanmasını sağladı mümkünse elektrikçi ve elektronikçilerin yaptıklarını detaylıca açıklayabilir misiniz? Elektrik denildiğinde binaların elektrik sistemleri elektronik denilince telefon mu mesela?
  • Up
  • elalem 5 voltla aya çıkacak ceryanla ne işin var go elektronik go
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.