Şimdi Ara

ogatech OG-055 nasıl bir mp4 player yardım pls.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
4.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu aletin vidyo oynatımı nasıl radyosu iyi çekiyomu(cızırtı falen yapıyomu). Yardım pls.

• Evet benimde sorularım var arkadaşlar hiç kullanan yokmu yada yardımcı olan,

alette acaba E-book özelliği varmı yokmu varsa txt dosyalarını açıyormu, dışarı hoparlörü kuvvetlimi cep telefonlarına oranlarsak nasıl bir ses veriyor dışarıya , radyodan kayıt yapıormu yapıyorsada hangi formata

bide buna alternatif pirhana commander var onasıl acaba
    teşekkürler
  • Arkadaşlar ben 2Gb OG-055 MP4 oynatıcı kullanıyorum. İlk kullanmaya başladığım zamanlarda, video izlemeyi bir türlü başaramamıştım. Çünkü cihazın kendi converter programını bir türlü kullanamamıştım. Program bozuk herhalde diye bir sürü converter programını denedim ama hiç birinden sonuç alamadım. Cihazın içine iki tane sample video yüklemişler. Onların formatına uygun olarak çevirdiğim videolara, cihaz her defasında format hatası verdi. Uzun çabalar sonunda (yetkili servis ile mailleşmeler sonunda) çok basit kullanımı olduğunu öğrendim.

- Öncelikle, cihazın video kalitesi çok güzel. AVIConverter programının peformansı da iyi. (AVI, RM, VOB, DAT, RMVB vb. dönüşümleri yapılabilir)

- Müzik dosyalarına gelince. MP3, MP4, WMA, WMV, ASF, WAV dosyalarını destekliyor. Ama ben sedece mp3 dinlediğimden dolayı, diğerlerini henüz dinlemedim. 5 kanal ekolayzır ayarı da var. Ama çok mükemmel bir ses kalitesine sahip olup olmadığını, iyi bir kulaklıkla deneyerek söyleyebilirim. Ama ses kalitesi iyi.

- Cihazın içinde iki adet de mp3 şarkı vardı. Bu şarkılara ait sözlerin olduğu dosyayı (lrc uzantılı) eş zamanlı gösteriyor. Yani şarkının sözlerini de ekrandan, eş zamanlı olarak izleyebiliyorsun. Bu dosyaların nasıl hazırlandığını bilmiyorum. Ama öğreneceğim. Size bilgi veririm.

- FM Radyo pek dinlemem. Ama radyo kanalları gayet güzel dinlenebiliyor. Radyodan kayıt edebilme özelliği yok.

- Dahili hoparlörü sayesinde, harici olarak dışardan (wav olarak) ses kayıt özelliği var. Kayıt performansını pek denemedim. Ama kısa süreli olarak kayıt yaptım. Sonuç iyi.

- Dahili hoparlörünün performansı da iyi. Maksimum seste cızırtı yapmıyor. Bunu da uzun süreli olarak test etmedim. Ama çalan dosyanın ses kalitesine bağlı olarak bu değişebilir. Çok bas efektli bir video ya da müziği sürekli dinlemek iyi olmayabilir. Sonuçta 1-1,5 W'lık bir hoparlör. Ömrü çok uzun süre gitmeyebilir.

- Txt dosyalarını destekliyor. E-book özelliği de bu zaten.

- JPEG formatındaki dijital resimlerinizi, fotolarınızı da izleme şansına sahipsiniz.

- Cihazın içinde bir de tetris oyunu mevcut.

- Veri depolama özelliği de mevcut.

- SD/MMC kart slotu (2 GB kadar) var.

- Dahili şarjedilebilir 3.7V Lityum-ion pil (Bu özelliği hiç sevmiyorum. Portatif hale getirseler çok güzel olacak.) 8 saat müzik, 4 saat de video izlenebiliyor. Bunu tam olarak denemedim. Bu kadar süre dinleyecek olan da yoktur sanırım. Ama süre tatmin edici (denediğim kadarıyla).

- Türkçe menü mevcut. Ara yüzü de güzel.

- Tek dezavantajı, kulaklıklarının performansının yetersiz olması. Bası fazla kaldırmıyor. Gerçi ben elektronik müzik tarzını dinlemem. Bu konuda, dinliyorsanız diye açıklama yapmak istedim.

Sonuç olarak, cihaz bence hakkını veriyor. Ben memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MorTeM

Arkadaşlar ben 2Gb OG-055 MP4 oynatıcı kullanıyorum. İlk kullanmaya başladığım zamanlarda, video izlemeyi bir türlü başaramamıştım. Çünkü cihazın kendi converter programını bir türlü kullanamamıştım. Program bozuk herhalde diye bir sürü converter programını denedim ama hiç birinden sonuç alamadım. Cihazın içine iki tane sample video yüklemişler. Onların formatına uygun olarak çevirdiğim videolara, cihaz her defasında format hatası verdi. Uzun çabalar sonunda (yetkili servis ile mailleşmeler sonunda) çok basit kullanımı olduğunu öğrendim.

- Öncelikle, cihazın video kalitesi çok güzel. AVIConverter programının peformansı da iyi. (AVI, RM, VOB, DAT, RMVB vb. dönüşümleri yapılabilir)

- Müzik dosyalarına gelince. MP3, MP4, WMA, WMV, ASF, WAV dosyalarını destekliyor. Ama ben sedece mp3 dinlediğimden dolayı, diğerlerini henüz dinlemedim. 5 kanal ekolayzır ayarı da var. Ama çok mükemmel bir ses kalitesine sahip olup olmadığını, iyi bir kulaklıkla deneyerek söyleyebilirim. Ama ses kalitesi iyi.

- Cihazın içinde iki adet de mp3 şarkı vardı. Bu şarkılara ait sözlerin olduğu dosyayı (lrc uzantılı) eş zamanlı gösteriyor. Yani şarkının sözlerini de ekrandan, eş zamanlı olarak izleyebiliyorsun. Bu dosyaların nasıl hazırlandığını bilmiyorum. Ama öğreneceğim. Size bilgi veririm.

- FM Radyo pek dinlemem. Ama radyo kanalları gayet güzel dinlenebiliyor. Radyodan kayıt edebilme özelliği yok.

- Dahili hoparlörü sayesinde, harici olarak dışardan (wav olarak) ses kayıt özelliği var. Kayıt performansını pek denemedim. Ama kısa süreli olarak kayıt yaptım. Sonuç iyi.

- Dahili hoparlörünün performansı da iyi. Maksimum seste cızırtı yapmıyor. Bunu da uzun süreli olarak test etmedim. Ama çalan dosyanın ses kalitesine bağlı olarak bu değişebilir. Çok bas efektli bir video ya da müziği sürekli dinlemek iyi olmayabilir. Sonuçta 1-1,5 W'lık bir hoparlör. Ömrü çok uzun süre gitmeyebilir.

- Txt dosyalarını destekliyor. E-book özelliği de bu zaten.

- JPEG formatındaki dijital resimlerinizi, fotolarınızı da izleme şansına sahipsiniz.

- Cihazın içinde bir de tetris oyunu mevcut.

- Veri depolama özelliği de mevcut.

- SD/MMC kart slotu (2 GB kadar) var.

- Dahili şarjedilebilir 3.7V Lityum-ion pil (Bu özelliği hiç sevmiyorum. Portatif hale getirseler çok güzel olacak.) 8 saat müzik, 4 saat de video izlenebiliyor. Bunu tam olarak denemedim. Bu kadar süre dinleyecek olan da yoktur sanırım. Ama süre tatmin edici (denediğim kadarıyla).

- Türkçe menü mevcut. Ara yüzü de güzel.

- Tek dezavantajı, kulaklıklarının performansının yetersiz olması. Bası fazla kaldırmıyor. Gerçi ben elektronik müzik tarzını dinlemem. Bu konuda, dinliyorsanız diye açıklama yapmak istedim.

Sonuç olarak, cihaz bence hakkını veriyor. Ben memnunum.
    çok sağolasın ne kadar teşekkür etsem inan az... baya araştırdım ve bu cihaz hakkında bi kelime bulamamıştım sen sağolaın fazlasıyla yardımcı oldun..

makina fiyatına göre çok iyi ozaman heralde 2gb kendisinde var 2gb sonradan taksak toplam 4gb oluyor ozaman değilmi bide e-book özelliğini bilmediğim iiçin soruyorum sadece txt mi destekliyor bu chm , doc, pdf vs. formatlarını tanıyormu özelliklede chm formatını tanıyormu acaba boyutu da büyük değil okadar heralde

tekrar sağolasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f3lix -- 20 Nisan 2007; 7:46:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: f3lix

çok sağolasın ne kadar teşekkür etsem inan az... baya araştırdım ve bu cihaz hakkında bi kelime bulamamıştım sen sağolaın fazlasıyla yardımcı oldun..

makina fiyatına göre çok iyi ozaman heralde 2gb kendisinde var 2gb sonradan taksak toplam 4gb oluyor ozaman değilmi bide e-book özelliğini bilmediğim iiçin soruyorum sadece txt mi destekliyor bu chm , doc, pdf vs. formatlarını tanıyormu özelliklede chm formatını tanıyormu acaba boyutu da büyük değil okadar heralde

tekrar sağolasın

Alıntıları Göster
    Sadece txt formatını destekliyor sanırım. Bilgisayardan txt formatında yazı aktardım. Destekliyor. Ekran boyutu da, 2.2 inch ile oldukça tatmin edici. Benim kullandığım cihaz 2GB kapasiteli. Dediğin gibi, 2 GB'lık memory kartı takviyesiyle 4GB olarak arttırabilirsin. Fiyatı da şu an 185 YTL civarlarında. Fiyatının hakkını veriyor bence.

• Net'te kısa bir araştırma yaptım. Peşin fiyatı (KDV dahil) 154-165 YTL arasında değişiyor. Taksitle alırsan, benim aldığım gibi bir fiyata (10 taksitli fiyatı 185 YTL) kadar artma durumu söz konusu.
  • quote:

Net'te kısa bir araştırma yaptım. Peşin fiyatı (KDV dahil) 154-165 YTL arasında değişiyor. Taksitle alırsan, benim aldığım gibi bir fiyata (10 taksitli fiyatı 185 YTL) kadar artma durumu söz konusu.
    evet gerçekten fiyatına göre çok iyi özellikler bunu yakın zamanda alıcam sanırım ama bide piranha commander var o nasıl gerçi bu daha iyi ama alternatif olarak oda var

bunda dışarı hoparlöründe maximum seste dışarıya ne kadar ses veriyor acaba cep telefonu ile kıyaslarsak nokia 6600 ın dışarıya verdiği ses kadar mı yoksa daha mı kuvvetli yada başka bir şeyle kıyaslarsak
  • quote:

evet gerçekten fiyatına göre çok iyi özellikler bunu yakın zamanda alıcam sanırım ama bide piranha commander var o nasıl gerçi bu daha iyi ama alternatif olarak oda var

bunda dışarı hoparlöründe maximum seste dışarıya ne kadar ses veriyor acaba cep telefonu ile kıyaslarsak nokia 6600 ın dışarıya verdiği ses kadar mı yoksa daha mı kuvvetli yada başka bir şeyle kıyaslarsak

Alıntıları Göster
    çok soru sordum biliyorum :( kusura bakma :(

ya txt okurken mp3 dinleyebiliyormuyuz aynı anda?

ikincisi ve sonuncusu bilgisayardanda şarj oluyormu ,ve, izlediğimiz mp4 videosunu, filmi fln ogatechi tv ye bağlayıp televizyondan izleyebiliyormuyuz

gerçekten çok teşşekürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f3lix -- 20 Nisan 2007; 18:46:57 >

• quote:

çok soru sordum biliyorum :( kusura bakma :(

ya txt okurken mp3 dinleyebiliyormuyuz aynı anda?

ikincisi ve sonuncusu bilgisayardanda şarj oluyormu ,ve, izlediğimiz mp4 videosunu, filmi fln ogatechi tv ye bağlayıp televizyondan izleyebiliyormuyuz

gerçekten çok teşşekürler

Alıntıları Göster
    f3lix bende bu ürünü almayı düşünüyorum ama hep kalmadığı yazıyor. Eğer bulursan internet adresini buraya da yazar mısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: cahitcik

f3lix bende bu ürünü almayı düşünüyorum ama hep kalmadığı yazıyor. Eğer bulursan internet adresini buraya da yazar mısın

Alıntıları Göster
    Piranha Commender, birkaç özelliği dışında OG-055 ile aynı. Almak konusunda seçim senin. OG-055'in dahili hoparlör ses çıkış kalitesi, 6600'den sanırım iyi. Maksimum seste denedim. Bozulma yapmıyor.

txt okurken, aynı anda müzik dinlenebiliyor. Bu konuda şüphen olmasın.

Bilgisayardan da şarj olabiliyor. Film ya da video'yu TV'den izleme şansımız var mı bilemiyorum ama yetkili kişiye mesaj gönderdim. Cevap gelince sana bildireceğim. Ama TV'ye neden bağlamak istiyorsun ki? TV'deki görüntü kalitesi çok iyi olmaz. Çünkü çözünürlük 220*176. Bu boyutu TV de görmen olanaksız gibi bir şey.

• Bir de unutmadan, OG-055'in avantajı (Piranha'ya göre), hafızasını arttırabiliyoruz.
  • quote:

Bir de unutmadan, OG-055'in avantajı (Piranha'ya göre), hafızasını arttırabiliyoruz.
    txt okurken müzik dinleniyosa gerçekten harika yaa

zaten piranhayı baya bi araştırdım herkesin ilk hatfadan bozulmuş herkes şikayetçi sitelerden vs. araştırdım acaip şikayet var gerçi senin cevaplardan sonra zaten arada baya bi fark olduğu oratay çıktı bu özelliklerin çoğu yok

almaya kesin karar verdim fakat cahitcik in dediği gibi hiç biyerde kalmamış bulunmuyor, bimeksin son 3 haftadırki kataloğunda koyuyorlar ancak ankarada her iki bimeksede sordum gelir diye uyutuyorlar sanırım bu işi anlmadım kaç haftadır resmi var ürün yok

buaradacevapların ve ilgin için gerçekten çok çok teşekkürler
  • quote:

txt okurken müzik dinleniyosa gerçekten harika yaa

zaten piranhayı baya bi araştırdım herkesin ilk hatfadan bozulmuş herkes şikayetçi sitelerden vs. araştırdım acaip şikayet var gerçi senin cevaplardan sonra zaten arada baya bi fark olduğu oratay çıktı bu özelliklerin çoğu yok

almaya kesin karar verdim fakat cahitcik in dediği gibi hiç biyerde kalmamış bulunmuyor, bimeksin son 3 haftadırki kataloğunda koyuyorlar ancak ankarada her iki bimeksede sordum gelir diye uyutuyorlar sanırım bu işi anlmadım kaç haftadır resmi var ürün yok

buaradacevapların ve ilgin için gerçekten çok çok teşekkürler

Alıntıları Göster
    buarada dediğin gibi filmlerin vs.. tvde izlenmesinin hiç bi anlamı yok :) gereksiz bi soru sormuşum fakat bilgisayardan şarj olabilmesi ve müzik dinlenebilmesi baya bi güsell

• quote:

buarada dediğin gibi filmlerin vs.. tvde izlenmesinin hiç bi anlamı yok :) gereksiz bi soru sormuşum fakat bilgisayardan şarj olabilmesi ve müzik dinlenebilmesi baya bi güsell

Alıntıları Göster
    HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL. YARDIMCI OLABİLDİYSEM NE MUTLU BANA. CİHAZI ALDIKTAN SONRA, TAKILDIĞIN NOKTALAR OLURSA, TEKRAR SORABİLİRSİN.

SEN İSTANBUL'DA DEĞİLSİN SANIRIM? İST.'TE BULMA ŞANSIN ÇOK DAHA YÜKSEK.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MorTeM -- 24 Nisan 2007; 13:20:01 >
  • quote:

HİÇ ÖNEMLİ DEĞİL. YARDIMCI OLABİLDİYSEM NE MUTLU BANA. CİHAZI ALDIKTAN SONRA, TAKILDIĞIN NOKTALAR OLURSA, TEKRAR SORABİLİRSİN.

SEN İSTANBUL'DA DEĞİLSİN SANIRIM? İST.'TE BULMA ŞANSIN ÇOK DAHA YÜKSEK.

Alıntıları Göster
    evet ankaradayım ve heryere baktım ankarada ürün yok :) şans işte...
  • quote:

evet ankaradayım ve heryere baktım ankarada ürün yok :) şans işte...

Alıntıları Göster
    ben hepsiburada dan aldım şuan yok
    çok memnunum ,
    gelecek hafta bimeks ve hepsiburada da satışa çıkacakmış benim arkadaşlarımda almak istediler ordan öğrendim
    hatta 2,4 '' bi model bile geliyomuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: thykee

ben hepsiburada dan aldım şuan yok
    çok memnunum ,
    gelecek hafta bimeks ve hepsiburada da satışa çıkacakmış benim arkadaşlarımda almak istediler ordan öğrendim
    hatta 2,4 '' bi model bile geliyomuş

Alıntıları Göster
    inşallah gelir bakalım

2,4 inç olan model 057 galiba ama aralarında başka fark varmı çünkü 50 ytl fark var oyüzden
  • quote:

inşallah gelir bakalım

2,4 inç olan model 057 galiba ama aralarında başka fark varmı çünkü 50 ytl fark var oyüzden

Alıntıları Göster
    Ben OGATECH'in sitesinde yeni ürün hakkında bir bilgi göremedim.
  • quote:

Ben OGATECH'in sitesinde yeni ürün hakkında bir bilgi göremedim.

Alıntıları Göster
    Cihazda playlist yapabilme gibi özellikler var mı ? Genel olarak cihazın kullanımı kolay mı ? Mp3ler arası geçiş hızlı mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi husnuweb -- 24 Nisan 2007; 20:14:22 >
  • Cihazda playlist yapma özelliği var. Şöyle:

Dinleyeceğin listenin klasör içinde ya da dosya isminin başında sıra numarası olması gerekir. Eğer klasör dışında olursa, karışık olarak sıralıyor. Alfabetik sıraya koyma özelliğini yapmamışlar.

Cihazın genel olarak kullanımı çok kolay. İlk başlarda öğrenme evresi olduğundan biraz zor gibi geliyor. Ama öğrendikten sonra çok kolay.

Mp3'ler arası geçiş de gayet hızlı.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.