Şimdi Ara

Okyanus 40seans vs Mehmet karaağaç (FİZİK)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herhangi birini kullananlar iyi ve kötü taraflarını yazarlarsa sevinirim.Mekanik kısım için alıcam.Bu konuda sıfırım.

Okyanusa baktım sadece ygs yani bhh ddh falan yok ama onun dışındakiler güzel sorularla anlatılmaya çalışılmış genelde kolay ve orta seviyede soruları var.

karaağaç fasiküllerini inceleyemedim hiç ama orta ve zor sorulardan oluştuğunu biliyorum.Konuyu öğrenmek ve kavramak için iyi bir seçim midir ?

Kullanan arkadaşlar ya da fikri olanlar benimle paylaşırsa sevinirim şimdiden herkese teşekkürler.

• Up up up yardım beyler
  • upupupup
  • mehmet karaağaç çok sayısal ama bence ikisini kıyaslaman çok komedi, okyanusu bizim okulda 50 net yapan 100-150 bin olan adamlara öneriyorlardı. Karaağaç seviye olarak orta ve üstü yani kolay bir kitap değil ama şu skıntısı var eski müfredata ve eski fizik lyssine yönelik yapıldığı için sayısal ağırlıklı bir anlatımı var. Ben geçen sene kullandım sadece son konular için güzel anlatıyor kavratıyor ama tek sıkıntısı sayısal ağırlıklı olması, bu sene mezunum fizik için başka çözümlü fasikül arıyorum kaliteli bulamassam karaağaç alacağım set halinde
  • ben de mezunum hocam geçen sene mekanik soruları full boştu o yüzden sadece mekanik için istiyorum şöyle temelden alıp zora doğru götürsün.Karaağacın işlemli olması sıkıntı değil zaten mekanik iiçin istiyorum sadece ama karaağaca zor demişler yani temeli olmayan bulaşmasın v.s
  • quote:

Orijinalden alıntı: thrain

ben de mezunum hocam geçen sene mekanik soruları full boştu o yüzden sadece mekanik için istiyorum şöyle temelden alıp zora doğru götürsün.Karaağacın işlemli olması sıkıntı değil zaten mekanik iiçin istiyorum sadece ama karaağaca zor demişler yani temeli olmayan bulaşmasın v.s

hocam orası biraz doğru ancak kendini 150 bin olan adamlarla eş görüyor musun? Burada 150 bin olanları küçümsemek için demedim, sadece demek istediğim bu kadar zayıf öğrencilere önerilen bir kaynak okyanus, mekanik söz konusuysa bence al karaağaç elektrikte sökmez ama mekaniği iyi kavratıyor. Zor evet ama çalışacaksın umut öncül izleyerek başla, karaağaçtaki bütün sorular çözümlü yani kitapta çözümsüz tek bir soru bile yok. Azim edersen başarırsın, bi de üstüne palme fizik çözersin (bu da üst seviye kitap) halledersin.

Bi de mekaniğe takılmanı önermem çok fazla çünkü uçsuz bucaksız bir dünya pro olsan bile çözemeyeceğin sorular çıkacaktır, bu sene mekaniğee fazla takıldığım için modern fizik bitmedi bile, sınavda gördük mekaniği boşa çalışmışım adam gibi mekanik sorusu çıkmadı palme a kitabını bitirmiş adamım hiç bir işe yaramadı döşediler sözelleri 13,25 net yaptım, ki fizik temelim vardı, 10 11de fizik çalışmıştım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HadisSever -- 27 Ağustos 2016; 0:27:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ananas1998

quote:

ben de mezunum hocam geçen sene mekanik soruları full boştu o yüzden sadece mekanik için istiyorum şöyle temelden alıp zora doğru götürsün.Karaağacın işlemli olması sıkıntı değil zaten mekanik iiçin istiyorum sadece ama karaağaca zor demişler yani temeli olmayan bulaşmasın v.s

hocam orası biraz doğru ancak kendini 150 bin olan adamlarla eş görüyor musun? Burada 150 bin olanları küçümsemek için demedim, sadece demek istediğim bu kadar zayıf öğrencilere önerilen bir kaynak okyanus, mekanik söz konusuysa bence al karaağaç elektrikte sökmez ama mekaniği iyi kavratıyor. Zor evet ama çalışacaksın umut öncül izleyerek başla, karaağaçtaki bütün sorular çözümlü yani kitapta çözümsüz tek bir soru bile yok. Azim edersen başarırsın, bi de üstüne palme fizik çözersin (bu da üst seviye kitap) halledersin.

Bi de mekaniğe takılmanı önermem çok fazla çünkü uçsuz bucaksız bir dünya pro olsan bile çözemeyeceğin sorular çıkacaktır, bu sene mekaniğee fazla takıldığım için modern fizik bitmedi bile, sınavda gördük mekaniği boşa çalışmışım adam gibi mekanik sorusu çıkmadı palme a kitabını bitirmiş adamım hiç bir işe yaramadı döşediler sözelleri 13,25 net yaptım, ki fizik temelim vardı, 10 11de fizik çalışmıştım

Hocam ben harbiden çıkar yol bulamadım.Geçen sene palme çözdüm zaten mekanik hariç benim tek sıkıntım orası.Toplamdan ygs lys 10-12 soru çıkıyor ortalama yani 5-6 tane yapsam bile yeter bana çok pro olmak istemiyorum zaten.Mesela bu seneki lys ygs mekaniği bana çok yüzeysel geldi sınav anında ama bilmediğimden hiç o topa girmedim atladım soruları.Yani dediğim gibi en azından 10 sorudan 5ini yapabilecek kıvama gelmeliyim.Lidibu dersnette tekinay falan denedin mi hiç ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ananas1998

quote:

Hocam ben harbiden çıkar yol bulamadım.Geçen sene palme çözdüm zaten mekanik hariç benim tek sıkıntım orası.Toplamdan ygs lys 10-12 soru çıkıyor ortalama yani 5-6 tane yapsam bile yeter bana çok pro olmak istemiyorum zaten.Mesela bu seneki lys ygs mekaniği bana çok yüzeysel geldi sınav anında ama bilmediğimden hiç o topa girmedim atladım soruları.Yani dediğim gibi en azından 10 sorudan 5ini yapabilecek kıvama gelmeliyim.Lidibu dersnette tekinay falan denedin mi hiç ?

hocam ben mehmet ayber dinliyordum, sonra umut öncüle geçtim. Mehmet ayber bilgili ama yetersiz anlatıyor az video çekiyor, umut öncül baya iyi ve yeterli anlatıyor.

Mekanik için işte karaağaç bitir yeter bence palme a çözmene bile gerek yok, ben çözdüm de noldu 13,25 net Asıl yoğunlaşman gereken yer elektrik ve modern fizik, bu iki alanı eğer çok çalışırsan fulleyebilirsin ama mekanik öyle değil dengesiz ve bu sene çok da ağır mekanik soruları sormadılar, boşa çalıştım yani kısaca. Sen karaağaç bitir tek başına mekanik için yeter de artar bile.

Az önce araştırma yaparken yayın denizi lys fizik soru bankası ile ilgili güzel yorumlar okudum sözel olduğuna dair falan, onu almayı düşünüyorum sende araştır istersen. Bi de yanında palme b çözeceğim geçen sene bitmemişti

• karaağaç
  • Karaağaç fasiküllerindeki test sayıları yeterli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Walter Bishop

Karaağaç fasiküllerindeki test sayıları yeterli mi?

hatta çok fazla var, konuya göre 5-10 test arası değişiyor, testler 15 soru civarı ve baya zorluyorlar yani mekanik için tek başına yetecek bir kaynak karaağaç ancak geri kalan kısım için aynısını söyleyemeyeceğim çünkü bu sene çakıldım, sadece karaağaçla sözel konular olmuyormuş onu gördüm
  • Okyanus cozdum onermem sorular bırbırının tekrarı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 40 seansı ilk defa duydum ama okyanusun normal ygs-lys soru bankaları oldukça iyidir(bende tüm mf lysler ve ygs fizik var)hatta geçen sene odtü inşaat giden arkadaşım fiziği sadece okyanustan hallettiğini söylemişti.Karaağaca gelirsek bilindiği üzere zor ve sayısal ağırlıklı soruları var yine çözümlü olması büyük bir artı.Tek tük sözel sorularıda yok değil
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.