Şimdi Ara

Ölü Piksel (Dead Pixel) ve Bulutlanma (Clouding) testleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
153
Cevap
48
Favori
98.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu forum Türkiye de TV alanların % kaçı ? Çıkan sorunlara bak .
    Toplamda kaç TV sorunlu acaba ??
    Bence hepsi . Çoğu insan da farkında olmadan keyifle izliyor .
    Sırf benim çevrmde 4-5 kişi var ben anlıyorum ama onlar farkında değil .
    En iyisi kafaya takmamak sanırım.

Birde forumun yarısı TV sini iade etmiş değiştirmiş vs .
    Bu iade TV ler ne oluyor ??
    Bence Ahmet ten alıp tekrar paketleyip Mehmet e satıyorlar .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasans

quote:

Orijinalden alıntı: Magnitude35

quote:

Orijinalden alıntı: the-music

siz bilirsiniz.ben bir ara baya uğraşmıştım ama bir sonuç alamadım.

dediğim gibi uğraşırım diyorsanız servis çağırın, firmaya ihtarname çekin ve tuketici hakem heyetine dilekçe verin.

Hakem heyeti 1600 TL üzerindeki davalara bakmıyor. Yüksek meblağalar için Tüketici Mahkemesine gitmeniz gerekir.

Ayrıca bulutlanma denilen olay için servis bu bir problem değil arka ışığı kıstığınızda (film modunda izlediğinizde) sorun varsa o zaman problem olabilir diyor.

Hocam film modunda izlediğiniz sorun varsa diyen hangi firma acaba ben philips 46pfl7007 de film modunda ciddi şekilde bulutlanma görüyorum. Servis kabul etmiyor.Genel Müdürlükten cevap bekliyorum.Eğer oradanda cevap olumsuz gelirse tüketici mahkemesine başvuracağım.Gittiği yere kadar gidecek.

Samsung söyledi hocam.. Geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: tgezer

Şu forum Türkiye de TV alanların % kaçı ? Çıkan sorunlara bak .
    Toplamda kaç TV sorunlu acaba ??
    Bence hepsi . Çoğu insan da farkında olmadan keyifle izliyor .
    Sırf benim çevrmde 4-5 kişi var ben anlıyorum ama onlar farkında değil .
    En iyisi kafaya takmamak sanırım.

Birde forumun yarısı TV sini iade etmiş değiştirmiş vs .
    Bu iade TV ler ne oluyor ??
    Bence Ahmet ten alıp tekrar paketleyip Mehmet e satıyorlar .

Güzel ve doğru bir yorum

-TFT-LCD lerin özellikle "Baclit-LED" e geçmeleri,bu bahse konu olan sorunları çok ciddi arttırmıştır!

VE tüm Markalarda artık böyledir;sadece bazıları bu konuda "oran" olarak ciddi öndedir;ilk iki örnek
    LGE ve Samy, dir ve bu konuda ciddi sorunlu bu paneller,sonra da Phil geliyor;en az ise Tosh ve
    Pany de;ama neticede hepsi decan sıkıyor! ve tüm markalarda bu olay VARDIR,kimisinde çok
    fazla kimisinde dah az raonda ama hepsinde bu konuda bir şekilde falso VARDIR!

-"Baclit-CCFL" zamanında da bunlar vardı aynen ama "oran" olarak böyle değildi;ancak o zaman da yine
    özellikle LGE ve Samy başı çekiyordu!! Sony ise onlara yakındı!

Ama Sony özellikle "Mura" efektinde(lbulutlanma) dünya lideriydi daha sonra işi toparladı ama yine de
    bu sorunların hepsi Sony lerde de devam ediyor!

-Bu konuda en iyi paneller de var tabiki;en başta sıfır sorun ile Tosh SV685 sonrada Sony X45x
    böyle can sıkıcı işler bu iki panelde de kesinlikle yoktur! birde tabiki Sharp XS1
    Diğer Marka tüm "Full-LEd+Local-Dimming" li panellerde bu sorunlar vardır ama oran olarak normal EDGE-LED
    ile mukayese ettiğimiz zaman çok düşük oranlardadır!

-Bu panellerin fiziki tasarımları yalnıştır,kaliteleri de ayrıca bir etkendir ve kalite-kontrol ise çok daha etkendir!
    Kasanın çok ince(dar)olması,oluşan ısının Matrix arkasındaki filtre ve katmanlar dan,ısıya bağlı olarak öne doğru
    yansıması sebebiyle özellikle Mura efekti ve homojenite bozukluğu olarak yansıyor!("kalitesiz malzeme" buna çok
    ciddi bir etkendir!! Samy ve LGE örnekleri tam buna uygundur!)

Diğer yandan panel yakışıklı olsun diye aslında olmayacak bir fiziki teknik uygulanarak(Jilet gibi incecik kasa
    yapmak gibi!) bu efektlerin artmasına sebeb olunuyor,tek bir akıllı çıkıp da(yaw bu işler böyle olmaz böyle
    olmalıdır diyemiyor;Üreticilerden bahsediyorum!!)

Çünkü yaratılan "sahte" hava ile incecik panel bir "marifet" gibi sunuldu! ama buna uygun elemanlar kullanılmadığı
    için de (çünkü çok pahalı bunlar!)böyle absürt manzaralar ortaya çıktı
    İnsanlar en incesinden olsun diyor ama işi bilmediği için ne kadar ince o kadar iyi diyorhalbuki tam tersi!

++

not;yukarıda yazdıklarım işin "Pixel hataları" durumu için değildir!! zaten milleti en çok ilgilendiren pixel hataları değildir
    diğer sorunlardır!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 12 Aralık 2012; 13:37:36 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: the-music

siz bilirsiniz.ben bir ara baya uğraşmıştım ama bir sonuç alamadım.

dediğim gibi uğraşırım diyorsanız servis çağırın, firmaya ihtarname çekin ve tuketici hakem heyetine dilekçe verin.

Hakem heyeti 1600 TL üzerindeki davalara bakmıyor. Yüksek meblağalar için Tüketici Mahkemesine gitmeniz gerekir.

Ayrıca bulutlanma denilen olay için servis bu bir problem değil arka ışığı kıstığınızda (film modunda izlediğinizde) sorun varsa o zaman problem olabilir diyor.

Hocam film modunda izlediğiniz sorun varsa diyen hangi firma acaba ben philips 46pfl7007 de film modunda ciddi şekilde bulutlanma görüyorum. Servis kabul etmiyor.Genel Müdürlükten cevap bekliyorum.Eğer oradanda cevap olumsuz gelirse tüketici mahkemesine başvuracağım.Gittiği yere kadar gidecek.

Samsung söyledi hocam.. Geçmiş olsun

Teşekkür ederim dostum.Benim TV servisden dün akşam geldi Sorun zaten devam ediyor hatta dahada artmış gibi geldi bana.

• Nur topu gibi 1 adet bazen 3 adet kirmizi pikselim var. Servis iade talebimi kabul etmedi ama panel degisimini yapabilecegini soyledi..

• quote:

Nur topu gibi 1 adet bazen 3 adet kirmizi pikselim var. Servis iade talebimi kabul etmedi ama panel degisimini yapabilecegini soyledi..

geçmiş olsun.panel değişimi derken ?
  • quote:

quote:

Nur topu gibi 1 adet bazen 3 adet kirmizi pikselim var. Servis iade talebimi kabul etmedi ama panel degisimini yapabilecegini soyledi..

geçmiş olsun.panel değişimi derken ?

tsk ederim.. entegre ve devreler haric ledlerin oldugu kisim. yani goruntuyu veren alan

• arkadaşalar 28 gün önce lg 42lm640 s aldım tv yi resim testine aldığımda bir saniyeden azda olsa ekrandaki görüntü,karanlık olup rengi açılıyor servisi çağırdım normal tv ısınıyor dedi. Sizce normalmi sizdeki tvlerde aynımı ayrıca tv yi servis kurulumu yaparken kutunun açık olduğunu fark ettim alelacele açtılar,kaşla göz arası sorun değil dedim sesimi çıkarmadım sonra fark ettmki kumandanın göz kısmında çizikler var. tvnin yanında yanık tırnak kadar aşınma var geç oldu biliyorum ama br şey yapabilirmiyim?
  • Arkadaşlar bende birzamanlar samsung kullanıcısıydım gerçi evimde 32c650 lcd tv var çok memnunum ama dediğim gibi lcd hiçbir sıkıntı yok. 32'' ten 40 a yükseltelim dedim 40d6000 modelini almıştım 1.5 yıl önce ilk zamanlarda hdd ile film filan pek izlemiyordum sonra izlemeye başlayınca bir baktım heryer parçalı bulutlu sanki 30 dk sonra yağmur yağacakmış gibiydi ve aradan geçen 6 ay sonra servisi aradım durmu bildirdim. 1-2 gün sonra geldiler resim çektiler gittiler 2. gelişlerinde panel değişti ve sıkıntı devam etti tekrar resim ve 2. panel derken sıkıntı hala devam ediyor ve son olarak Samsung merkez yapacak birşey yok demeye başladı bende İlçe Hakem Heyetine başvurdum 1 ay içerisinde hiçbir ücret ödemeden iade kararı çıktı benim talebimde iade idi ve paramı tıkır tıkır iade ettiler tabi ürünü satın aldığım firma. Sonra 40es7000 alayım dedim sorun aynı ilk hafta geri iade ettim son olarak 40es8000 deneyeyim dedim sonuç nafile 2 adet denememe rağmen malesef değişen birşey yoktu hepsini geri iade ettim toplamda evime 4 adet samsun led tv geldi hepsinde aynı sıkıntı vardı bende samsungtan böylece vazgeçtim :) Hakkınızı ararsanız bulutlanma ile ilgili kazanırsınız benim tvnin değeri 2400 dü ve ilçe hakem heyeti ile sorunuçözdüm. Şimdi elimde 2.400 nakit var bu şekilde tv araştırmak daha güzel düşüncem Panasonic Plazma yada Sharp Led bunlar sıkıntısız markalarmış araştırmaya devam edetiyorum. Bulutlanma yada ışık sızması ile sorun yaşayan arkadaşlara bilgi amaçlı yazdım . Herkeze iyi forumlar saygılar sevgiler ...

• merhaba,
    2gün önce 47LM660s aldım.ve bugün kuruldu. 3-4 saattir kullanmaktayım. söylendiği gibi kanal geçişleri yavaş değil. gayet iyi. otomatik aramayla kanalları buldum ve kullanmaktayım. ayrıca ilk fırsatta sizin yöntemleri de deneyeceğim.

benim bir sorum var. siyah ekranda ışık sızması ve ölü pixel testi yaptım kendimce. bir adet ölü pixel keşfettim. ayrıca tam olarak emin olamasam da sanırım az bişey ışık sızması da var. bunlarla ilgili yapılacaklar nelerdir? tv.yi geri mi göndermeliyim sizce...?
  • quote:

Orijinalden alıntı: grean

Arkadaşlar bende birzamanlar samsung kullanıcısıydım gerçi evimde 32c650 lcd tv var çok memnunum ama dediğim gibi lcd hiçbir sıkıntı yok. 32'' ten 40 a yükseltelim dedim 40d6000 modelini almıştım 1.5 yıl önce ilk zamanlarda hdd ile film filan pek izlemiyordum sonra izlemeye başlayınca bir baktım heryer parçalı bulutlu sanki 30 dk sonra yağmur yağacakmış gibiydi ve aradan geçen 6 ay sonra servisi aradım durmu bildirdim. 1-2 gün sonra geldiler resim çektiler gittiler 2. gelişlerinde panel değişti ve sıkıntı devam etti tekrar resim ve 2. panel derken sıkıntı hala devam ediyor ve son olarak Samsung merkez yapacak birşey yok demeye başladı bende İlçe Hakem Heyetine başvurdum 1 ay içerisinde hiçbir ücret ödemeden iade kararı çıktı benim talebimde iade idi ve paramı tıkır tıkır iade ettiler tabi ürünü satın aldığım firma. Sonra 40es7000 alayım dedim sorun aynı ilk hafta geri iade ettim son olarak 40es8000 deneyeyim dedim sonuç nafile 2 adet denememe rağmen malesef değişen birşey yoktu hepsini geri iade ettim toplamda evime 4 adet samsun led tv geldi hepsinde aynı sıkıntı vardı bende samsungtan böylece vazgeçtim :) Hakkınızı ararsanız bulutlanma ile ilgili kazanırsınız benim tvnin değeri 2400 dü ve ilçe hakem heyeti ile sorunuçözdüm. Şimdi elimde 2.400 nakit var bu şekilde tv araştırmak daha güzel düşüncem Panasonic Plazma yada Sharp Led bunlar sıkıntısız markalarmış araştırmaya devam edetiyorum. Bulutlanma yada ışık sızması ile sorun yaşayan arkadaşlara bilgi amaçlı yazdım . Herkeze iyi forumlar saygılar sevgiler ...

4 kere geçmiş olsun :)

bu kadar mecaranın üstüne nasıl bir tv aldınız/almaya niyetlendiniz merak ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: nzhsvc

merhaba,
    2gün önce 47LM660s aldım.ve bugün kuruldu. 3-4 saattir kullanmaktayım. söylendiği gibi kanal geçişleri yavaş değil. gayet iyi. otomatik aramayla kanalları buldum ve kullanmaktayım. ayrıca ilk fırsatta sizin yöntemleri de deneyeceğim.

benim bir sorum var. siyah ekranda ışık sızması ve ölü pixel testi yaptım kendimce. bir adet ölü pixel keşfettim. ayrıca tam olarak emin olamasam da sanırım az bişey ışık sızması da var. bunlarla ilgili yapılacaklar nelerdir? tv.yi geri mi göndermeliyim sizce...?

standartlar gereği firmalar 1 adet ölü pixele normal diyorlar değişim/tamır yapılmıyor pixellerin 5 tane olana kadar kullanmaya devam sonra servis gelir bakar.. ilk 7 gün içinde manzeretsiz iade etme hakkınıda kaçırmıssın anlaşılan.. :(

• quote:

Arkadaşlar bende birzamanlar samsung kullanıcısıydım gerçi evimde 32c650 lcd tv var çok memnunum ama dediğim gibi lcd hiçbir sıkıntı yok. 32'' ten 40 a yükseltelim dedim 40d6000 modelini almıştım 1.5 yıl önce ilk zamanlarda hdd ile film filan pek izlemiyordum sonra izlemeye başlayınca bir baktım heryer parçalı bulutlu sanki 30 dk sonra yağmur yağacakmış gibiydi ve aradan geçen 6 ay sonra servisi aradım durmu bildirdim. 1-2 gün sonra geldiler resim çektiler gittiler 2. gelişlerinde panel değişti ve sıkıntı devam etti tekrar resim ve 2. panel derken sıkıntı hala devam ediyor ve son olarak Samsung merkez yapacak birşey yok demeye başladı bende İlçe Hakem Heyetine başvurdum 1 ay içerisinde hiçbir ücret ödemeden iade kararı çıktı benim talebimde iade idi ve paramı tıkır tıkır iade ettiler tabi ürünü satın aldığım firma. Sonra 40es7000 alayım dedim sorun aynı ilk hafta geri iade ettim son olarak 40es8000 deneyeyim dedim sonuç nafile 2 adet denememe rağmen malesef değişen birşey yoktu hepsini geri iade ettim toplamda evime 4 adet samsun led tv geldi hepsinde aynı sıkıntı vardı bende samsungtan böylece vazgeçtim :) Hakkınızı ararsanız bulutlanma ile ilgili kazanırsınız benim tvnin değeri 2400 dü ve ilçe hakem heyeti ile sorunuçözdüm. Şimdi elimde 2.400 nakit var bu şekilde tv araştırmak daha güzel düşüncem Panasonic Plazma yada Sharp Led bunlar sıkıntısız markalarmış araştırmaya devam edetiyorum. Bulutlanma yada ışık sızması ile sorun yaşayan arkadaşlara bilgi amaçlı yazdım . Herkeze iyi forumlar saygılar sevgiler ...

Başvuru dilekçe örneğinizi yollarmısınız? Kanıt olarak neleri eklediniz dilekçeye?

• Başvuru formu tüm kaymakamlıklardaki hakem heyetlerinde olandan kendimin hazırladığı birşey değil illa örneğini yolla dersen eve gidince eklerim. İlave eklediklerim servis fişleri evime gelen servislerin verdiği fişler . Servis fişleri dışında kendim resim çektim panelin ve fotoğraf olarak çıkarttım çakma değil diye orjinal resimleri cd ye attım ek olarak verdim hakem heyetine. Bulutlanma yada ışık sızmasını servis yada merkez sorun olarak görmesede kullanıcı sorun olarak kabul ediyorsa hakem heyeti de kullanıcının yanında oluyor. Size tavsiyem ürünleri Media marketten almanızdır neden derseniz sorgusuz sualsiz ürüne zarar vermediğiniz sürece 15 gün içerisinde iade yada değişim yapması ben 1 adet 40d600 1 adet 40es7000 ,2 adet 40es8000 aldım hepsinde bulutlanma ışık sızması vardi iade ettim iyi ki etmişim. Şuan Panasonic 42GT50 plazma aldım 10 numara tv diyorum başka birşey demiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

Dediğin gibi o kadar maceradan sonra senin gibi Panasonic plazma almaya karar verdim iyi ki vermişim. 42GT50 modelini aldım gerçekten 10 numara tv yok ısınıyormuş yok ekranda logo kalıyormuş hiç umurumda değil 3 gündür kullanıyor anormal ışınma yok gerçekten ekranda logo kalır mı kalmaz mı diye gelen servis elemanına sordum ayarlarda rodaj menü var benim için yeterli neden derseniz tv evinize gelsin kurulsun renkleri görüntüyü görün herşeye ok dersiniz derim. Led tvilerle işkence çekiyormuşum sonunda doğru yolu buldum :) Siyahlar 10 numara siyah aktif 3d ve 2 adet 3d gözlük hediyeli - full smart - hd uydu alıcılı ve gayet güzel çalışıyor. MKV - m2ts - DTS ses hepsini destekliyor. Kısacası evine Plazma tv girdiyse birdaha LeD tv ye bulaşmazsın...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

quote:

Dediğin gibi o kadar maceradan sonra senin gibi Panasonic plazma almaya karar verdim iyi ki vermişim. 42GT50 modelini aldım gerçekten 10 numara tv yok ısınıyormuş yok ekranda logo kalıyormuş hiç umurumda değil 3 gündür kullanıyor anormal ışınma yok gerçekten ekranda logo kalır mı kalmaz mı diye gelen servis elemanına sordum ayarlarda rodaj menü var benim için yeterli neden derseniz tv evinize gelsin kurulsun renkleri görüntüyü görün herşeye ok dersiniz derim. Led tvilerle işkence çekiyormuşum sonunda doğru yolu buldum :) Siyahlar 10 numara siyah aktif 3d ve 2 adet 3d gözlük hediyeli - full smart - hd uydu alıcılı ve gayet güzel çalışıyor. MKV - m2ts - DTS ses hepsini destekliyor. Kısacası evine Plazma tv girdiyse birdaha LeD tv ye bulaşmazsın...

10/10

• quote:

Orijinalden alıntı: intibak

quote:

Orijinalden alıntı: madcapfrog

Uğraşmak istemeyenler için hazırlanmış renk dosyaları linkte :)

http://www.2shared.com/file/K4VUio1H/Colour.html

40d5000 kullanıcısıyım ve 2 ay olmadı tv yi alalı, %25 indirimle vatandan 1536tl ye aldım.

renk dosyasını indirdim ama hangi formata çevirirsem çevireyim TV , USB de dosyayı gördü fakat resimleri asla, dosyanın içi boş görünüyor, arkadaşlar tavsiyelerinize ihtiyacım var, ne yapmalıyım.

panasonic 47et5e modelini aldım ölü pixel yok bulutlanmada yok gibi. fakat linke verilen beyaz noktanın siyah ekranda yatay olarak baştan başa gittiği bölümde ekranın yarısından itibaren beyaz noktada bozulmalar olur. acaba tv dün kuruldu acaba servis çağırsammı. aşağıda koyduüum resimde 3. 4. ve 5. nktayı kndim çizmeye çalıştım. video da yüklüyorum

Ölü Piksel (Dead Pixel) ve Bulutlanma (Clouding) testleri

• arkadaşlar sony hx850 aldım ölü piksel testi yaptım ve sadece mavi renkte farklı köşelerde 2 tane siyah nokta farkettim kırmızı beyaz ve siyahta olmuyor bu ölü pikselmi oluyor şimdi ? servisi hemen çağırmalımıyım
  • tv nn fotoları ataıym bakın bi varmı yookmu olumru
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.