Şimdi Ara

Önereceğiniz Ekstra bileşen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bir kaç gün önce yeni sistem alacağımdan bahsetmiştim ve iki gün önce sistem toplamayı bitirdik işten güçten ancak şimdi fırsat buldum SS göndermeye.
    Paylaşımıma başlamadan önce şunu söylemek istiyorum AMD kesinlikle pişmanlıktır. Ben bunun farkına vardım bu günden itibaren hiç kimse bana AMD işlemci kullandıramaz. Eski kullandığım ve şu an download PC yapmak için hazırladığım FX-6300 işlemcili bilgisayarım beni hayattan soğuttu desem yeridir. İşyerinde kullandığım 2 GB ram'e sahip i3 işlemcili pc'ler bile bundan daha hızlıydı. Siz siz olun FX-6300 tercihi yapmayın. Fan-Boy sanmayın beni birazdan SS'lerde de göreceğiniz gibi AMD'yi de kullandım lakin benim gözümde AMD kesinlikle bitmiştir
    Şimdi SS'lere geçelim

Bu beni PC'den soğutan canı cehenneme gidesi sistem. Ekran kartı şu an 4850 ama normalde R7-265 kullanıyodum sisteme sinir olduğumdan kartı çıkarıp köşeye kaldırdım yerine eski bilgisayarımdan kalma iki adet 4850 bağlayıp crossfire yaptım. Zaten performans sıfır ekran kartı iyi olsa nolur olmasa nolur ama kısaca bahsediyim özelliklerinden
    MSI 970A-G43
    CORSAIR DOMINATOR 4 GB 1600 MHZ
    2*4850 Sapphire+ IceQ4 Crossfire
    500 GB WD BLUE
    AMD FX-6300 3.50 GHZ
    THERMALTAKE VERSA II 500 W

Bu da köşeye kaldırdığım kart. Kendileri PowerColor R7-265 olurlar. Gelecek hafta belki bu kart için bir sistem daha toplayabilirim

Bu da yeni topladığım Intel sistemim. Özellikler ise:
    Intel Core İ5 4460 3.2GHZ
    ECS H81-M4 (Değişecek)
    MSI GTX 760
    KINGSTON HYPERX 4 GB 1600 MHZ
    MARKASINI BILMEDIGIM 2 GB 1600 MHZ RAM
    SEAGATE 7200 RPM 32 MB CACHE HDD
    THERMALTAKE VERSA II 500 W

Bu da haftasonları sabaha kadar oyun oynadığım sistemim özellikleri ise
    Intel Core I5 4570K 3.2 GHZ
    MSI PC-MATE Z97 anakart
    1600 MHZ 8 GB RAM
    R9-280X PowerColor
    Kingston V300 120 GB 450MB yazma / 450 MB okuma
    TOSHIBA 1 TB 16 MB cache
    XIGMATEK TAURO 80+ Bronze 600W

Sistemler bunlar beni 2 yıl idare etse yeter. Bu sistemleri toplamamda bana yardım eden tüm arkadaşlara teşekkür ederim

• Valla burda fanboyluk mu yapılmış yapılmamış onu bilmem ama Türkiye'de en fazla satılan işlemci sırasında 1. olan bir işlemci içi fazla hakaret edici sözler olmus burdan başlıyayım.

20 gün once 20 adet fx 6300 satın aldık r9 270x ile kullanıyoruz gıcır gıcır tertemizs şekilde performans vermekde şuana kadar kulağı bazen rahatsız eden ses hariç herhangibi bir sıkıntısını göremedik..

300 liraya 6 çekirdekli 3.5 ghz 7+7 l2 l3 cacheli bir işlemci bulursa o zaman oturur bu konuyu tartişiriz insaların gözünde kötü bir izdiba yaratacak bir durum söz konusu değil beğenmemişsenn değişiklik talep edersin olur biter ama konuya hakim olmada böyle bir yorum yapıp insaları yanlış yola sevketmende güzel bir davranış olmadı şahsen.
  • Parasina göre iyi bir işlemci. Iyi bir kartla sorunsuz single oyun oynanir. Iyi bir kartla sorunlu şekilde multi oyun oynanir. Tabi ki para para varsa intel. Ve kart alırken 6300e uyumlu olan tercih edilmeli. Bende 8350den 4790kya geçenlerdenim iki kati fiyat farki var ama değiyor intele. Ki yillarca amd kullanan biri olarak söylüyorum. Amdyi kötümek istemem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: usemiz

Valla burda fanboyluk mu yapılmış yapılmamış onu bilmem ama Türkiye'de en fazla satılan işlemci sırasında 1. olan bir işlemci içi fazla hakaret edici sözler olmus burdan başlıyayım.

20 gün once 20 adet fx 6300 satın aldık r9 270x ile kullanıyoruz gıcır gıcır tertemizs şekilde performans vermekde şuana kadar kulağı bazen rahatsız eden ses hariç herhangibi bir sıkıntısını göremedik..

300 liraya 6 çekirdekli 3.5 ghz 7+7 l2 l3 cacheli bir işlemci bulursa o zaman oturur bu konuyu tartişiriz insaların gözünde kötü bir izdiba yaratacak bir durum söz konusu değil beğenmemişsenn değişiklik talep edersin olur biter ama konuya hakim olmada böyle bir yorum yapıp insaları yanlış yola sevketmende güzel bir davranış olmadı şahsen.

+1

Kesinlikle kardeşim ki o rahatsız edici sesdede cpu denen aygıtın en ufak suçu yok suçlu amd nin dandik fanı :)

Ben 8 yıllık amd athloon kullanıcısıyım.İşlemcim yok artık bunudamı dediğim oyunları (call of duty-modern warfare!) termal macunu tamamen silik-sıfır vaziyetteyken , işte o amd nin "ne hikmettir sıfır sesle" catır cutur calısan fanı ile ve onboard Geforce 6150 gibi rezil bi grafik yongasıyla medium ayarlarda ağız tadıyla oynattı :)

Açması bile benım gözümde ufak bir mucizeyken...

Diyeceğim Fx6300 ü bende en başta düşünmüştüm , ozamanlar 270-280 lira civarlarındaydı. Tabi kullanmadan etmeden kullanıp dert yanan adama bir yere kadar akıl verebilirim fakat tespitin sadece sen kaynaklı olabilir her kuruşuna kadar hak ettiğini düşünen bir sürü kullanıcısı var

Topladığın sistem hayırlı olsun

• usemiz kullanıcısına yanıt
    Hocam ben gozlemlerimi anlattim benim actigim konulara bakarsaniz islemciye sucu atmadan once ram-hdd-ekran karti uclusunu tek tek degistirmeyi denedim ve bu da 22 gunumu aldi bildiginiz gibi vatan bilgisayar 15 gun degisim suresi veriyor. Ha sunu da ekliyim, bundan once yine amd kullaniyodum 3 cekirdek islemcisiydi inanin o kadar performans ve randiman aliyodum ki fx serisinde de aynisi olacagini dusundugum icin bu islemciyi aldim. Fan sesi olayini gectim r7-265 takiliyken bf4'te 10 dakika sonra odada durulmaz bir ugultu olusuyodu ama bunda islemcinin sucu olmadigini dusunuyorum. Ha bi daha alir miyim amd? Tabiki alirim fakat 6xxx serisinin kendini bana ispat etmesi lazim. Bu arada eklemeden gecmiyim arkadasimin 8320'sini benim pc'de denemistik muazzam bi islemci gercekten verdiginiz parayi hakediyor son kurusuna kadar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.